Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

nefes alip karni iceri cekip bekle diyorsun da anlatilanlar hep nefesi ver seklinde eger dedigin gibi ise sorun yok zaten.

en son bu hareketi yapiyorum belki bitmis oldugum icin tutamiyormuyum nedir. harekete basliyorum veriyorum nefesi cekiyorum karni ama 20 saniye iskence oluyor sonlarina dogru , bodybuilding.com da 3 hafta sonra 60 saniyeye cikarabilirsiniz diyor. bunun olmasi icin nefes alip vermek sart 60 saniye ne demek ya, nefes verdikten sonra mumkun degil. bir yerde baska bir stil anlatiyor. nefes ver karni cek sonra nefes al karni disari cikar 5 tekrar et vs.

sanki arada hafiften nefes alinacakmis gibi geliyor yoksa 60 saniye yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

her set ağırlığı arttırma olaylarına ne zaman sonra girmek gerekir acaba? ben başlayalı 3 ay kadar oldu, şimdiye kadar ağırlık arttırmayı denemeyeceksem hep başladığım ağırlıkla bitirirdim setleri. yalnızca ağırlık arttıracağım zaman son bir ya da iki seti öncekilerden fazla ağırlıkla yapıyordum. dolayısıyla her setim kaldırabileceğim maksimum ağırlıktaydı. şu aralar ufak tefek sakatlanmalarla birlikte ağırlıkları da arttıramamaya başladım, acaba ondan mı kaynaklanıyor diyorum.

kaldırdığım ağırlıklara örnek vermek gerekirse bench 50, incline-decline chest press sırasıyla (bundan sonrakiler tek kol başına) 20 ve 17.5, biceps curl 12.5, shoulder press 15, kolları yandan yukarı kaldırdığımız omuz çalışması 7.5 vs.

piramit çalışma falan diye görüyordum ama hep 1-2 sene falan çalışmış baya gelişmiş olanlar içindir herhalde deyip fazla dikkat etmiyordum. setlerdeki rep sayısı da aynı zaten şu anki programda 12-10-8-6 diye de gitmiyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi o pilav ne çok fazla be hsdfsdf
Ben genelde spordan sonraki öğünümde 1 patates yiyorum dilimleyip tosta atıp pişirip.120 gr etle falan.Benim bildiğim vücudunun ağırlığının 4 katı gram cinsinden karbonhidrat alman lazım. 60 sa 240gr yani.Buna göre senin yediğin cidden fazla değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla değil ki. Buarada idmandan sonra bi tane patates nerene yetiyor? Doyurmaz ki :) Ben idman sonrası 250gr makarna yiyorum yoğurtla etle :D

Kg başına 4-5gr karb iyidir. Ben 103kg'yim. Yaklaşık 500gr karb lazım oluyor büyümeye devam etmek için. Makarnada %75 karb var. Tüm karbları makarnadan almak istesem 1,5 paket yemem lazım günde. 2-3 öğünde 1 paketi tüketip; yulaf, yoğurt, kepek ekmeği, meyve ile çeşitlendiriyorum işte.

Makarna da aslında rezalet oluyor dolapta bekletip soğuk tüketince. Hele kepekli makarnayı yağsız tuzsuz pişirip dolapta bekletince off... Ben ki makarnadan hayatta bıkmam, 3gün dayanamadım kepeklisine. Ama sıcakken gidiyor yine. Birde 100gr'da 10gr protein var. Güzel besin yani aslında. Yoğurt isimli muhteşem gıda olmasa zaten işimiz çok zor :) Herşey yeniyor yoğurt olunca.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Marka tavsiyen var mı Cons? Hiç bakmadım tam tahıllı makarnalara.

Buarada sen niye özellikle pilav tercih ediyorsun?

abi trde neler var bilmyiorumda ben geldiğimde barillaydı sanırım yediğim. güzeldi.
pilav tercih etme sebebim yemesi kolay bide %80 kh olması. makarnada yiyorum tabi ama 2 öğün pilav yiyosam 1 öğün makarna gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

montezaus said:

her set ağırlığı arttırma olaylarına ne zaman sonra girmek gerekir acaba? ben başlayalı 3 ay kadar oldu, şimdiye kadar ağırlık arttırmayı denemeyeceksem hep başladığım ağırlıkla bitirirdim setleri. yalnızca ağırlık arttıracağım zaman son bir ya da iki seti öncekilerden fazla ağırlıkla yapıyordum. dolayısıyla her setim kaldırabileceğim maksimum ağırlıktaydı. şu aralar ufak tefek sakatlanmalarla birlikte ağırlıkları da arttıramamaya başladım, acaba ondan mı kaynaklanıyor diyorum.

kaldırdığım ağırlıklara örnek vermek gerekirse bench 50, incline-decline chest press sırasıyla (bundan sonrakiler tek kol başına) 20 ve 17.5, biceps curl 12.5, shoulder press 15, kolları yandan yukarı kaldırdığımız omuz çalışması 7.5 vs.

piramit çalışma falan diye görüyordum ama hep 1-2 sene falan çalışmış baya gelişmiş olanlar içindir herhalde deyip fazla dikkat etmiyordum. setlerdeki rep sayısı da aynı zaten şu anki programda 12-10-8-6 diye de gitmiyor yani.

yukarıdaki soruyu tekrardan sorayım, bilgi verebilecek olan varsa çok iyi olur.

bir de protein tozu almak istiyorum da en uygun nasıl alınabilir acaba, ebayden falan sipariş versem besin olduğundan bi sıkıntı olur mu gümrükten geçerken? ya da başka daha uygun bir yol var mı bildiğiniz?. burada bir iki yerde gördüğüm fiyatları yurtdışındakilerle karşılaştırınca pek sipariş vermek gelmedi içimden.
Sosyal ağlarda paylaş

Protein tozunu netrition.com dan sipariş edebilirsin. kargo dahil kaça gelir tahmin edemiyorum ama. Orası aslında pahalı ama hafif şeyler için daha uygun (bcaa, fat burner, vs..) Onun haricinde Türkiyede Protein7 diye biryer var. hemenal, gittigidiyor gibi yerlerde online mağazaları var sanırım. Biraz aratsan bulursun. Fiyatları gayet iyiydi. Optimum Nutrition %100 Whey 2.3kg - 140Tl falan olması lazım. Shaker hediyeli.

Piramit çalışmayı aletlere ve çalışmaya alışmış herkes (ilk 2 ayı doldurmuş) yapabilir diye biliyorum. Hem büyümek için güzel bir yöntem piramit setler. Hemde zorlamak için daha iyi oluyor. Yani ben daha rahat çalışıyorum o şekilde kendi adıma. Motivasyonum da daha iyi oluyor az tekrar yapınca. Intensity artıyor benim için. Yapabilirsin bence bir sıkıntı olmaz. İyi ısın, esneme haraketlerini ihmal etme tabi. 3ayı doldurmuşsun artık hafiften zorlamaya başla bence. Memnun kalırsan piramit devam edersin, vücudun iyi tepki vermezse başka antrenman rutinlerine bakarsın. Fakat ilk 6 ayda piramit genelde güzel etki ediyor özellikle büyümek isteyenlere.

@Cons
Bu ay bende pilava geçiyorum. Vazgeçtim artık makarnadan. İçim dışım makarna oldu kaç aylardır. Bu haftada iyice boşladım diyeti. Hamburgerler, pizzalar fena gitti valla. Hayattan bezdiren cardiolara yelken açıcam artık napalım. Zaten yazda geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

çok sağol cevaplar için

protein7'ye ben de rastlamıştım ama arkadaşın arkadaşın arkadaşı oradakinden çok daha uygun fiyatlara satan bir yer biliyormuş gibi bir şey duydum geçen birisinden, sorayım dedim =). sanırım gümrükte takılma riskini almaktansa oradan sipariş vericem ben de.

haftaya da piramit programı bir denerim artık, çok sağol tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

superpump ve ya no explode kullandınmı?

bence dymatize denemeden bu ikisinden birisini de, dymatize bu ikisinden sonra geliyor cunku bildigim.

bu arada ben gecen 2 gun, superpump + sizeon + plasmajet kombinasyonuna girdim hani normalde zaten sp + sizeon kullanıyorum, plasma jet damarlari genislestip kaslara daha cok oksijen gitmesini sagliyormus.

zaten yapı olarak kollarım filan baya damarli, 2 gun sonunda alien gibi oldum biceps antremanında abartmiyorum nerdeyse yarım santim damar cıktı kollarımdan.

bıraktım plasmajeti, bi 6 ay sonra kullanıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...