Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Fly said:

optimum satan dükkan buldum, bildiğim ürünle devam edeyim öyleyse

50 gr glukoz/dekstroz eczanede 2 euro, wheyin porsiyonu 1 e gelmiyorken dandik şekere o kadar veresim yok

kilo almaktan ziyade kası kaybetmemek amaçlı kullanacağım, çok kafa yormadan sofra şekeri alıp geçeyim mi ? ölümcül bir gi farkı göremedim aralarında

jelibonda yok fruktoz yok o şu bu var diyor insanlar da o kadar pimpirikli davranamayacağım şu anda

beyaz ekmek falan diyen de var, iyice karıştı asdf

Beyaz ekmek içidir o kabuğuyla değil ekmek içi pelte gibi olucağından çabuk sindirilir, ifbb pro cardın varmı? Yok o yüzden bu kadar pimpiriklenmeye gerek yok,sofra şekeri,beyaz eppek içi,jelibon bunlar aynı şey. Tüh 2 euroluk dextrose yerine 30gram jelibon yedim hemde 35kuruş tüh kas kaybettim gibi bir olay yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

muscletech uzerine para versen kullanmam, ne tozunu ne gainerini ne NO urunlerini, bu kadar mı kotu marka olur ya.

bazı urunlerı sekerli su sadece sanki :/

NO ürün olarak jack3d tek geçerim, ama nitrotech gerçekten iyi etki göstermişti bende. İçinde kreatine varmış vs.vs. de değil.

Ha optimum alıcaksan bari hydrobuilder alda nitrotechle yarıştırabilesin,onun dışında on whey bildiğin orta sınıf bir ürün.

Türkiyede bir ara ÇOK ÇOK ÇOK tutulmasının tek sebebi fiyatıydı oda yalan oldu şimdi herkes nitro alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Su isten biraz anlayan, arastiran kimse weider ve muscletech kullanmaz. Ki yabanci forumlara bakin, kullanmiyorlar zaten. hatta dalga gecerler genelde :)

Bu arada kim dedi o whey deki glutamine bcaa ise yaramiyor diye? Asil senin toz halde ekstradan aldigin bcaa ve glutamine in bilimsel olarak kas artisina veya recovery ye faydasi yok. su ana kadar tek ispatlanmis sey endurance atletleri icin bcaa nin bir miktar fayda saglayabilecegi yonunde. Hangimiz endurance calisiyoruz? Gercek bcaa ve glutamine diyetle, yemekle alinir. Ozellikle glutamine, sindirim icin gerekli (mide) bariyeri asamadigindan 40gr altinda toz olarak alindiginda direk tuvalete gidiyor. oysa yemekle alinca sindiriyorsun guzelce. Bcaa icin ise, diyet saglamsa gerek yok. protein alimi dusukse eklenebilir. ama ekstra yuklemek manasiz.

Yok dileyen kullanir eyvallah herkedin maddiyati kendine ama yanlis yonlendirme yapmayalim.
Sosyal ağlarda paylaş

Legenden said:

Legenden said:

[Pure Whey]
http://www.bodybuilding.com/store/opt/whey.html ON Whey
http://www.bodybuilding.com/store/opt/platinum-hydrobuilder.html ON Hydrobuilder

[Mix - Whey,Egg,Soya etc.]
http://www.bodybuilding.com/store/gn/myofusion.html Myofusion
http://www.bodybuilding.com/store/bsn/synth.html Syntha-6

[Zero Carb - Pure Whey]
http://www.bodybuilding.com/store/vpx/cross.html Zero Carb

Son derece kaliteli protein içeren ürünlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada antreman sonrası çikolatalı süt içerken aklıma geldi geçende birisi burda kakaolu süt çok zararlıymış bu sporda içmicem artık demişti..
IFBB prolarından birisi whey protein yoksa antreman sonrasında altarnatif olarak 500ml çikolatalı süt için diyordu onu yazayım dedimde güzelim çikolatalı sütü kötü görmesin -nicki hatırlayamadım-

Whey yoksa çikolatalı süt iyidir,genel olarak süt iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Su isten biraz anlayan, arastiran kimse weider ve muscletech kullanmaz. Ki yabanci forumlara bakin, kullanmiyorlar zaten. hatta dalga gecerler genelde :)

Bu arada kim dedi o whey deki glutamine bcaa ise yaramiyor diye? Asil senin toz halde ekstradan aldigin bcaa ve glutamine in bilimsel olarak kas artisina veya recovery ye faydasi yok. su ana kadar tek ispatlanmis sey endurance atletleri icin bcaa nin bir miktar fayda saglayabilecegi yonunde. Hangimiz endurance calisiyoruz? Gercek bcaa ve glutamine diyetle, yemekle alinir. Ozellikle glutamine, sindirim icin gerekli (mide) bariyeri asamadigindan 40gr altinda toz olarak alindiginda direk tuvalete gidiyor. oysa yemekle alinca sindiriyorsun guzelce. Bcaa icin ise, diyet saglamsa gerek yok. protein alimi dusukse eklenebilir. ama ekstra yuklemek manasiz.

Yok dileyen kullanir eyvallah herkedin maddiyati kendine ama yanlis yonlendirme yapmayalim.

O proteinlerin etiketlerinde yazan XXXX MG BLABLA 5 GR GLUTAMINA WUUU COK IYIYIZ reklam boş laf herkes bilir,o wheyin içindeki glutaminin asit olduğunu ve bağırsaklarda gg olduğunu.

Ben sadece optimumun içindeki kötüdür demedim fanatiklik yapmayalım,genel anlamda tüm whey proteinlerin üstünde yazan şu kadar glutaminimiz var biz kralız sözleri boş laf.
Hatta bazıları içerikte glutamitik asit falan değilde glutamine öncüleri falan yazar ama yemiyoruz tabi bunları.

Wheyi alırsın proteinin etkisini görürsün ama o glutamineler bcaalar dediğim gibi bildiğiniz bcaa glutamine değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Legenden said:

muscletech bende para versen kullanmam kalite sıfır :)

esamesi okunmaz zaten bilen insan için.

Ben kendi kullanımıma deneyimime dayanarak konuşuyorum..

Ona bakılırsa yabancı sitelerde twinlab ürünleride çok kral ürün olarak geçer twinlab protein aldım fıs çıktı,likit amino aldım tüm vücudumda kirmizi lekeler çıktı.
Optimum whey kullandım fena değildi ama en verim aldığım protein tozu muscletech nitro tech oldu. Bu çok net yani tü kaka yorumlarınızı okumuyorum bile nitrotech konusunda -muscletech değil nitrotech-

GASPARI de çok iyi bir marka ama superpump250 zerre etki etmedi bende sadece ilk 2 gün etkili oldu sonrası fıss fruit punch aromalı su yerine içtim hep.
Ama jack3d? Reslem patlattı...

Weider bende sevmem aşırı pahalı ve kalitesizdir ama krea-genic kullanmıştım superpump250-jack3d gibi deneyimim oldu bundada,dymatize kreatine biotech creatine weider pure creatine bir çoğunun kullanmama rağmen weiderin krea-genici çok iyi etki gösterdi.

Göreceli yani bu işler, ha bilimsel olarak biri kanıtlar gelir belge koyar önüme şı markanın şu ürününde 25gr değil 15gr protein varmış oda soya proteiniymiş diye eyvallah derim.
Sosyal ağlarda paylaş

twinlabın ben hiçbir yerde görmedim bir ürünü iyi

sen sanırım yanlış yerlerde bakınıyorsun :)

Ayrıca Jack3d dan çok kişi tanıyorum ben memnun olmayan nedeni ise bu tarz pre-workout ürünleri tipik insanlara etkide sorun yaşıyor bu her marka için geçerli bana yarayan bir ürün sana yaramayabiliyor, pre-workout ların genel problemi bu.

Black Powder mesela son derece etkili bir ürün ama ben arkadaşımdan alıp kullandığımda hiçbirşey hissetmediğim gibi antremandada bir sonuç alamadım.

Birde yanlış bilinen bir olay daha pre-workout ürününün etkili olup olmadığını vücudunda uyuşukluk karıncalanmadan anlayamazsınız antreman sırasında hızlı recovery, gerek güç gerek placebo etkilerine bakılır. yoksa tamam karıncalandım uyuştum bişiler hissediyorum olay o değil :)

Bu demek değilki Jack3d kötü gayette iyi ve kaliteli bir ürün :)
Sosyal ağlarda paylaş

Neyini kanitlayacaksin allah askina? Sustanon mu vuruyoruz da deneyle kanitlayalim? Kullandigin sey whey. Peyniralti suyu yahu. ne etki bekliyorsun ki bundan? En nihai amaci eksik protein alimini telafi etmek. Idman sonrasi veya sabah hizli protein emilimi saglamak.

protein alirken ne onemli? Karb yag az olacak. Ozellikle basit seker cok az olacak. Kutu basina porsiyon miktari fazla olacak. fiyati goreceli olarak dusuk olacak. Hatta aspartamsiz ve vitamin eklentili olursa daha da iyi.

bu yani sonucta, tavuk yemekten bir farki yok protein tozu icmenin benim gozumde. Yukardaki paragraf acikliyordur sanirim niye weider veya muscletech degil sorusunu?

Edit : birde aminoacid profiline bakin bir zahmet tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Neyini kanitlayacaksin allah askina? Sustanon mu vuruyoruz da deneyle kanitlayalim? Kullandigin sey whey. Peyniralti suyu yahu. ne etki bekliyorsun ki bundan? En nihai amaci eksik protein alimini telafi etmek. Idman sonrasi veya sabah hizli protein emilimi saglamak.

protein alirken ne onemli? Karb yag az olacak. Ozellikle basit seker cok az olacak. Kutu basina porsiyon miktari fazla olacak. fiyati goreceli olarak dusuk olacak. Hatta aspartamsiz ve vitamin eklentili olursa daha da iyi.

bu yani sonucta, tavuk yemekten bir farki yok protein tozu icmenin benim gozumde. Yukardaki paragraf acikliyordur sanirim niye weider veya muscletech degil sorusunu?

+ Protein Isolates olucak full konstantre protein değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

Legenden said:

twinlabın ben hiçbir yerde görmedim bir ürünü iyi

sen sanırım yanlış yerlerde bakınıyorsun :)

Ayrıca Jack3d dan çok kişi tanıyorum ben memnun olmayan nedeni ise bu tarz pre-workout ürünleri tipik insanlara etkide sorun yaşıyor bu her marka için geçerli bana yarayan bir ürün sana yaramayabiliyor, pre-workout ların genel problemi bu.

Black Powder mesela son derece etkili bir ürün ama ben arkadaşımdan alıp kullandığımda hiçbirşey hissetmediğim gibi antremandada bir sonuç alamadım.

Birde yanlış bilinen bir olay daha pre-workout ürününün etkili olup olmadığını vücudunda uyuşukluk karıncalanmadan anlayamazsınız antreman sırasında hızlı recovery, gerek güç gerek placebo etkilerine bakılır. yoksa tamam karıncalandım uyuştum bişiler hissediyorum olay o değil :)

Bu demek değilki Jack3d kötü gayette iyi ve kaliteli bir ürün :)

Jack3d kullandığım dönemde çıkardığım antremanların kaldırdığım ağırlıkların altında şu anda sevsen giremem,bana lütfen preworkout ürünleri nasıl çalışır anlatmaya çalışma.

Diğer arkadaşa :
Wheyi ben yücelttiğimi sanmıyorum? Ama bu demek değildirki altı üstü whey hepsi iyi işte. Öyle birşey yok,whey kullanıp kullanmadığımda etkilerinide gayet iyi anlayabiliyorum vücudumdan.

Madem altı üstü peynir suyu tozu neden nitroful kullanmıyorsunuz? 2 kilosu 70 lira mi ne, 2 kilo optimumum fiyatına 5-5.5 kilo whey protein missss.
Sosyal ağlarda paylaş

preworkoutun amacı o zaten yapamayacağın şeyleri yapmak, konumuz o değil zaten :) neden böle birşey söyledin anlamadım.

Çalışma mantığı diyorsun o zaman neden bazı insanları her pre-workoutun etkilemediğini bilmen gerekir. Bu tarz ürünler etkilemeyince kötü statüse konulmaz, konulamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

NO urunlerinin herkeste farklı etki yaptıgını unutuyorsunuz..

hic bir no urunu duzenli etki etmez, gun gectikce etkisi azalır o yuzden alımın arttırılması lazım, bir kutu bitince max 2 kutu bitince de baska NO urunune yonlenilmesi lazım.

jack3d, sp250, noxplode hepsini kullandım, hepsinin etkisi birbirine cok yakındı.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

NO urunlerinin herkeste farklı etki yaptıgını unutuyorsunuz..

hic bir no urunu duzenli etki etmez, gun gectikce etkisi azalır o yuzden alımın arttırılması lazım, bir kutu bitince max 2 kutu bitince de baska NO urunune yonlenilmesi lazım.

jack3d, sp250, noxplode hepsini kullandım, hepsinin etkisi birbirine cok yakındı.

+1 This
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...