Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

F/p lik olayı yokki? 5lbt 170liraya geliyor, 5lbs myo fusion alirsin 140-150 ya 2 tane daha ucuza gelir ve optimumdan daha kaliteli -optimuma kötü demiyorum ama gaspari daha iyi ha keza bsn ve muscletechte öyle-

Biraz araştır derim fiyatlarıfalan 170lira whey vereceksen 5lbs optimuma verme.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Karşıt görüşler bilimsel dayanak gösterirse sevinirim. "Badi hocanızın" söylediği veya gazete diyetisyenlerinin yazdıkları yeterli değil

güzelde ben metobalizma ile ilgili birşey zaten demedim :)

kilo vermek isteyen bir adam günde en az 4 - 6 öğün arası yemeli, emek ve ödün veriyorsa bazı şeylerden o emeğe ve ödüne yazık etmemeli.

aynı şekilde kilo almak isteyen bir insanda en az 4 - 6 öğün yemek yemeli.

eğer bazı şeyleri bilmiyorsanız istediğiniz vücut şekil süreciniz çok uzar ve hatta istediğiniz şeylere ulaşamayabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada keşke dediğin gibi "badi hocam" olsaydı salonda ağırlıkları kaldırırken yardımcı olurdu ama arkadaşım var sıkıntı olmuyor yinede. Ben Türkiye Şampiyonuyla çalıştığım için herşey hardcore, ve bu insan Türkiye'de diyetisyenlere ve diğer bazı gruplara seminlerler veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

E hala neden minimum 4-6 öğün gerektiğini söylememişsin? Merak ediyorum öğret bana diyorum. Kaynak ver diyorum.
Neyse düzgün bi tartışma yapamıycaz belli oldu. Zaten niye burda insanların dogmalarını değiştirmeye çalışıyorum ki. Öğrenmek isteyen araştırır öğrenir.

Taylor MA , Garrow JS. Compared with nibbling, neither gorging nor a morning fast affect short-term energy balance in obese patients ina chamber calorimeter. Int J Obes Relat Metab Disord. 2001 Apr;25(4):519-28.

Jones PJ et al. Meal frequency influences circulating hormone levels but not lipogenesis rates in humans. Metabolism. 1995 Feb;44(2):218-23.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19943985?ordinalpos=&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.SmartSearch&log$=citationsensor

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20339363
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9155494
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle ayırt edilmesi gereken konu profesyonel bodybuilderların uyguladığı şeylerin normal sıradan sağlık için biraz estetik görüntü için ve vücudunun maksimum yapabileceği kası yapmak isteyen insanlara farklı önerilerin verilmesi gerektiği. Şimdi şöyle birşey var
Profesyonel bodybuilderlar yani senin Türkiye şampiyonu hocalarının hepsinin şöyle bir durumu var bu adamlar hormon vb şeylerle vücutlarını bi nevi overclock ediyor. Yani çok basit bir örnekle o adamın genetiği 100 kas yaptırabilecekse o kendisi overclock edip 200-300 arası kas yaptırabiliyor bünyesine. Bunun içinde şunu bilmek gerekli. Kas kütlesi arttırımı için gerekli olan yapıtaşı proteindir ve bu kişiler yine kasları dolu gözüksün diye karbonhidrat çok alırlar. Dolayısıyla beslenmeleri protein ve karbonhidrat ağırlıklıdır çünkü vücuduna koyduğu besin hammaddelerini işleyecek olan hormonlar bizim gibi doğal insanlarınkinden fazladır. O adam vücudunu sürekli yapım aşamasında tutabilmek için günde 6 öğün yemek zorunda. Protein tozuda kullanmak zorunda çünkü ona gereken protein miktarı çok daha fazla sonuçta bunuda gıdadan karşılaması olası değil.
Bu durum profesyonel bodybuilderlar için.

Peki diyetisyenlerin yazdığı az az sık sık yeme olayı nedir?
Bu olayın temeli aslında obez insanların yeme alışkanlıklarını değiştirme aşamasında diyet yapan insana yardımcı olacak birşeydir. Çünkü aşırı kilolu insanda metabolik sendrom vardır ki bu insanların yemek yedikten sonra hemen kan şekeri düşer ve tekrar acıkırlar. Diyetisyenlerin bu noktada yapmak istedikleri şey kişiye bu noktada sağlıklı şeyleri yedirmektir. Yani adam ona ara öğün vermese gidip ara öğün olarak zararlı birşey yiyecek bu çok kötü. Onun dışında ara öğün olayının tasarlanmasının diğer büyük sebeplerinden biriside insanlara paketlenmiş gıdaları aldırmaktır. Çünkü çalışan birisi kesinlikle 6 öğünü kendi başına hazırlayamaz. O yüzden gidip hazır olanını almalı ve gıda endüstrisi para kazanmalıdır.
Diyetisyenlerin az az sık sık yiyin olayını literatüre sokan doktorlar gıda endüstrisinin kuklası doktorlardır.

Son olarak da önerim hiçbirşey bilmiyor olsak bile insanın doğal yaşamına bakalım. Taş devrinde yaşayan insanın 6 öğün yeme şansı hiçbir zaman yoktur. Taş devrini bırakın romaya gidin roma da bile 6 öğünü yiyen sadece zenginlik içinde yaşayan asillerdir. Onun dışında normal halk ve askerler 2 öğün yiyorlardı. Taş devrinde ise yemek için önce avlanmaları gerekiyordu insanların veya birşeyler toplamaları. Adam kalkıp gidip avlanacak ki bu nerden baksanız 3-4 saat sürecek ilk yemeğini uyandıktan 3-4 sonra yiyecektir. Ardından akşama doğruda yemeğini yiyip hava kararınca uyuyacak tekrar güneş ışıyla birlikte kalkacaktır. İnsanın yapısı budur.

Özetle anormal insanlar kahvaltı edip 3 öğünden fazla yemek yerler. Obez insan anormal insandır. Pro bodybuilderlar anormal ve sağlıksız insanlardır. Ondan dolayı normale dönene kadar fazla öğün yerler.
Normal insanlar 3
Sağlıklı olanlar 2 öğün yerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris güzel yazmışsın eyvallahta taş devri insanlarını örnek verdikten sonra çöp oldu yazın onu belirteyim, ne taş devri insanları gibiyiz nede besinlerimiz o dönemdeki gibi.
O yüzden bak taş devri insanları bölee yiyodu yada romalı askerler kuru eppek yiyiodu falan dersen o iş olmaz.

En basiti kendin deneyebilirsin 2 öğün beslenme ile romalı asker olmayı,anorexiden ölürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

[Pure Whey]
http://www.bodybuilding.com/store/opt/whey.html ON Whey
http://www.bodybuilding.com/store/opt/platinum-hydrobuilder.html ON Hydrobuilder

[Mix - Whey,Egg,Soya etc.]
http://www.bodybuilding.com/store/gn/myofusion.html Myofusion
http://www.bodybuilding.com/store/bsn/synth.html Syntha-6

[Zero Carb - Pure Whey]
http://www.bodybuilding.com/store/vpx/cross.html Zero Carb

Son derece kaliteli protein içeren ürünlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten 2 öğün yiyorum. Önemli olan o 2 öğünde ne yediğin. Ben ısrar etmiyorum herkes 2 öğün yemeli diye. Diyorum ya vücut onu kendisi bulacak. Senin şu an yapabileceğin birşey değil. Anormallikten normalliğe giden bir süreç bu.

Taş devrini örnek veririm çünkü senin genetiğin o devirdeki insanla tamamen aynı. Onun yaptığını onun yediğini yemen gerekiyor. Evet onun bulduğu gibi bulamazsın herşeyin doğalını avlanamazsın ama en azından şeker karbonhidrat tahıl yemezsin. Onun dışında talep edersen etin gerçeğini sebzenin meyvenin aslını üreteceklerdir.
Eğer biraz atalarını örnek alırsan protein tozu çok aşırı gerekmedikçe içmezsin antrenman çıkarabilmek için performans tozlarına para bayılmazsın. Sütü alıp kefir yapar içersin. Yoğurt yapar yersin.
Hayatın doğala döndüğü zaman yürüyüş yaparsın asit yerine vücuduna alkali girer. Alkali girince de huzur barış sevgi hoşgörü saygı vb duygular oluşur. Asidle doldurursan vücudunu o zaman da öfke kin nefret hırs yok etme vb duyguları oluşturursun.

İnsanın doğal yapısı bu. Onun için tabiki taş devrinde yaşayanları örnek vereceğim. Kimi verecektim? Toz içmeden antrenman yapamayan hydrocut almadan yağ yakamayan anabolik steroid almadan vücut yapamayanları mı örnek verelim?
Kimse unutmasın ki vücudun estetik görüntüsü bir sonuçtur. Amaç değil. Doğal yaşayan insanın vücudu nasıl olacaksa sizinkide öyle olmalıdır.

Yani sonuçta seçim sizin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Ben zaten 2 öğün yiyorum. Önemli olan o 2 öğünde ne yediğin. Ben ısrar etmiyorum herkes 2 öğün yemeli diye. Diyorum ya vücut onu kendisi bulacak. Senin şu an yapabileceğin birşey değil. Anormallikten normalliğe giden bir süreç bu.

Taş devrini örnek veririm çünkü senin genetiğin o devirdeki insanla tamamen aynı. Onun yaptığını onun yediğini yemen gerekiyor. Evet onun bulduğu gibi bulamazsın herşeyin doğalını avlanamazsın ama en azından şeker karbonhidrat tahıl yemezsin. Onun dışında talep edersen etin gerçeğini sebzenin meyvenin aslını üreteceklerdir.
Eğer biraz atalarını örnek alırsan protein tozu çok aşırı gerekmedikçe içmezsin antrenman çıkarabilmek için performans tozlarına para bayılmazsın. Sütü alıp kefir yapar içersin. Yoğurt yapar yersin.
Hayatın doğala döndüğü zaman yürüyüş yaparsın asit yerine vücuduna alkali girer. Alkali girince de huzur barış sevgi hoşgörü saygı vb duygular oluşur. Asidle doldurursan vücudunu o zaman da öfke kin nefret hırs yok etme vb duyguları oluşturursun.

İnsanın doğal yapısı bu. Onun için tabiki taş devrinde yaşayanları örnek vereceğim. Kimi verecektim? Toz içmeden antrenman yapamayan hydrocut almadan yağ yakamayan anabolik steroid almadan vücut yapamayanları mı örnek verelim?
Kimse unutmasın ki vücudun estetik görüntüsü bir sonuçtur. Amaç değil. Doğal yaşayan insanın vücudu nasıl olacaksa sizinkide öyle olmalıdır.

Yani sonuçta seçim sizin :)

Ortalama 75kilo bir insan örnek alalım, bu insanın her öğünde (günde 2öğün yiyorsun ya) 400gram tavuk 250gram kuru makarna yemesi gerekiyor 150gram protein 300gram karb alabilmesi için. En basit örnek,bunun benzerlerini görüyoruz salonlarla 40 santim muscular olmayan bir kol 140santim bel ölçüsü 6 aylık hamile kadının göbeği..
Normal insan diyorsun ama insanın içgüdülerinde (erkek olduğumuz için bayanların gözünden bakıcam olaya) güçlü erkeğe yönelim vardır,şimdi gelipte bana ama bu güç ekonomik güçte olabilir derse kafasına dumbell atarım ekonomikyönden güçlü erkekle takılan bir bayan neden fitness dergisi alıp define vücutlu erkeklere bakıp mastürbasyon yapar? Siz yapmıyorlar sanın.

Whey protein gayet süper birşey, hem pratiklik hem besin hem ekonomik yönden gayet gayet 10 üzerinden 10 alan bir ürün kendi adıma. Olmazsa olmaz değil evet ama olması büyük rahatlık, istisnalar hariç no2 ürünleri kullanmayanlar kullananlar kadar yoğun antreman yapamıyor kefirle olcak iş değil bunlar,2012 deyiz antik romada değiliz,radyasyon gdo kimyasal ilaç bok püsürle dolu vücutlarımız senin yazdıkların masaldan ibaret.
yaşasın doğallık yaşasın atalarımız, fred çakmaktaş çok yaşa.

Sen böyle mutluysan ne güzel ama insanları 2 öğün yemeyenler anormal,sizde bu yoldan geçiceksiniz 2 öğün yiyenler çok überiz normaliz atalarımızın izindeyiz dersen,orda bi dur hacı gel 2 protein shake içelim derim sana.

Senin normal erkek profilin şu sanırım

Üzgünüm ama bu normal falan değil, madem atalara falan girdi konu eh içgüdülerde girer hacım o zaman devreye o zaman ferrari yoktu yada kıvanç tatlıtuğ yoktu içgüdü vardı fred kardeş, dişi güçlü olana verir.

Belki milyonlarca insan bu sporu yapıyor dünya çapında, 10 tanesi hariç günde 2 gün yemek çok süpeeeer demez,vaktin naktin varsa ülke ülke gezip araştırabilirsin.

Karbonhidrat falan yemezsin demişsin, yarım göbek marul yiyip intense bir workout deneyip videoya çeker misin? Bayılan insan görmemiştim uzun süredir.

Bu kadar doğalcıysan eğer, internetini kestir bilgisayarını kapat,radyasyon var çünkü atalarımız radyasyona maruz kalmamıştı kefir içerken paticikte takılmıyorlardı.

Güzel şeyler anlatmaya çalışıyorsun,iyi niyetlisinde çok yanlış şeyler çıkıyor sonucunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Legenden said:

Bugun aktardan, demirdikeni (Tribulus Terrestris) ve ginseng aldım.

Demirdikenini kaynattım ama içemedim baya bir kötü tadı, ginseng toprak suyu içer gibi ondan sıkıntı pek yok.

gingseng fiyatı nedir bilmiyorum dışardan alındığında ama multivit + gingseng olarak pharmaton kullanıyorum ben dene istersen
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin kendi tercihi osi ben kimseye zorla birşey yaptıramam. Doğal yaşam sürenler genelde şöyle
http://www.crossfitwest.com/wp-content/uploads/2012/04/Bathurst_Island_men.jpg

Protein tozu elbette büyük kolaylık. Ben açıkcası protein tozunu sadece uzun süreli yolculuklarda kullanmayı düşünebilirim onun dışında çok yoğun çalışıyorsam düşünebilirim. Tek yararı pratikliktir.

Görüntü spora başlayanların en büyük kaygısı. Fakat referansı oradan alırsan mesela hemen hızlıca görüntü yapmak için gidip anabolik steroid de kullanabilirsin veya yağ yakmak için clenbuterol veya yohimbine de kullanabilirsin. O yüzden herşeyi dengeli yapmak önemli.

Ayrıca yılmaz morgüle de güldüm baya ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...