Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

@ Kanuni

Valla abi ben ON kullandım, Ultimate Nutrition kullandım falan ama Nitro Tech hem tat olarak hemde içtikten sonra doygunluk açısından en çok hoşuma giden oldu.

Bide içerisinde sanırım thermogenic içerdiğindende dolayı içtikten sonra vücudum böle harakete geçiyor. ON whey içerken sanki böle süt tozu içiyor gibiydim.

Hani tat benim için hiç önemli değil ama ben böle içtiğim şeyin biraz kimyasal tadında olmasını istiyorum. Süt tozu gibi değil sdfds
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

Hiç Tropical Punch aromalı protein tozu deneyen oldumu ?

Şahsen bu güne kadar hiç bir ilaç kullanma gereği duymadım. Bence amino asit hapları protein tozları bunlar böbreklerini gereksiz yere yormaktan başkada işe yaramaz.

Kolay yol arayıp durmanın inanın hiç gereği yok. Zaten pekte kolay yolu olduğu söylenemez. Yapmanız gereken sadece günde yarım saat hakkını vererek yapılan bir ağırlık çalışması...
Sosyal ağlarda paylaş

Wyrm said:

Helcaraxe said:

Hiç Tropical Punch aromalı protein tozu deneyen oldumu ?

Şahsen bu güne kadar hiç bir ilaç kullanma gereği duymadım. Bence amino asit hapları protein tozları bunlar böbreklerini gereksiz yere yormaktan başkada işe yaramaz.

Kolay yol arayıp durmanın inanın hiç gereği yok. Zaten pekte kolay yolu olduğu söylenemez. Yapmanız gereken sadece günde yarım saat hakkını vererek yapılan bir ağırlık çalışması...

HAKLISIN KARDEŞ STEROIDLERE HİÇ GEREK YOK
Sosyal ağlarda paylaş

abi yarım saat olayına bende popomla gülüyorum ancak şu bir gerçek ki belli bir noktaya kadar(burda kimse body building yapmıyor bence herkes fitness yapıyor, kimsenin potansiyel bir jay cutler olma çabası yoksa bana göre body building yapmıyordur) doğal olarak vücut yapılıyor. haa çok uzun zaman sürüyor yapması ancak yapılıyor. en güzel örneği de benim kardiş :P
Sosyal ağlarda paylaş

Toz kullanmayın olm. Kalbi sıkıştırıyor, böbrekleri bozuyor, karaciğeri bitiriyor birde çok osurtuyor demekki bağırsakları da bozuyor!!

Bu sporla ilgili yorum yapma manyaklığı bizim millette dahili geliyor galiba? Genlerinde var çoğunun. Eline ağırlık almamış herif sen o omuzları yaptın ama ben yüzerek süt içip yapıcam daha kalıcı olacak diyor. Çok seviyorum hepinizi. :)
----------------------------------

Yaz okulu başlıycak diye 10gündür spor salonuna yazılamadım. Sadece yüzüyorum 1 kerede koştum. Pek mutlu değilim şuanda. Ne güzel gelişiyordum yine araya bişeyler girdi. Neyse programı değiştircektim zaten. Program değişimlerinde 1 hafta ara verin iyidir diyorlar :D Eylüle kadar çok temiz bi piramit setli program yapıcam kendime. Sonra Eylül Ekimde full body girip old school takılcam bakalım nasıl olacak.

Programı paylaşıyım hatta isterseniz orasını burasını değiştiririz.

Chest:
Flat bench press
Flat dumbell flyes
Chest dips
Dumbell pullover

Back:
Deadlift
Wide grip pulldown
One arm dumbell rowing
T-bar rowing

Shoulder:
Arnold press
Dumbell lat raise
Barbell/dumbell front raise
Dumbell reverse fly (bu haraket güzel geliştirdi benim omuzun arkasını)
Dumbell/barbell shrugs

Legs:
Squat
stiff-leg deadlift (hamstring'leri çok güzel vuruyor cidden)
leg press
leg extension
2 tane calve haraketi (bi ayakta bi oturarak yaparım sanırım)

Triceps:
Rope pulldown
Triceps dips
One arm reverse grip pulldown

Biceps:
Barbell curl
Hammer curl
Concentration curls
* ilk ikisini scott ile yapabilirim 1 ay sonra. alternatif öyle

Haftada 3gün karın haraketleri. Alt abd. üst abd. oblikler şeklinde. Genelde ağırlık kullanarak 12-15 arası setlerle yapıyorum.

12 10 8 6 piramit set şeklini kullanıcam yine sanırım. Büyük kas gruplarında 4 set küçüklerde 3 set girerim. Compund haraketlerde iki haftada bir, tek set tek tekrar max bişeyler basıyorum. Leg press, extension ve calve lar için biraz daha yüksek tutabilirim rep sayısını. Sırt günümde tekrar calve girmeyi düşünüyorum. Haftada 2 kere toplam. Çok yavaş gelişiyor namussuzlar. O kadar da sert giriyorum oysa.

Tahmini şöyle bişey olur haftalık program:

Pazartesi - Chest + biceps + üst abd
Salı - Legs
Çarşamba - cardio + oblik
Perşembe - shoulder + triceps
Cuma - back + calves + alt abdominal
Cumartesi - cardio
Pazar - free

Ben hep göğüs + biseps diye giriyorum da bazıları göğüs + triseps giriyor. Öyle denesem mi ne diyorsunuz? Göğüste yorulan triceps'leri devamında öldüresiye çalıştırmak nasıl oluyor hiç denemedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Göğüste yorulan triceps'leri devamında öldüresiye çalıştırmak nasıl oluyor hiç denemedim :)

İnanki süper bir deneyim...

formumun zirfesinde oluşuna güvenip öyle birşeye kalkıştığım olmuştu. ağrı kesiciler işe yaramıyor 2 gün uyku uyuyamıyorsun. ama dene genede tavsiye ediyorum eskilerinde dediği gibi öldürmeyen acı güçlendirir
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...