Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Kemarlos said:

Ya abi incecik olmak için bu kadar tekrar'a ne gerek var :) Yaparsın kasını, üstüne bi diyete girersin tamam işte?

bol tekrar yağ yakmaya ve güç kazanmaya yönelik bir programdır. diyet hacim yaparken de yağ yakarken de şart zaten öyle hacim yapıyorum diye gidip burger +patates yersen saçma sapan bişey olur.
Sosyal ağlarda paylaş

abi öyle kafanıza göre vücut bölgesi olmuyor şu sporu anlayın artık yahu. yazlıkçı mantalitesinden kurtulun önce. vücudunuzun belli parçalarını geliştiriyorsanız eğer diğer parçaları da ona oranla gelişmek durumunda yoksa gubik bir görüntü oluşturursunuz misal sadece göğüs kol basan insanlar çok komikler. alt taraf incecik, hayatında 1 kere bacak egzersizi yapmamış. üzülüyorum böyle tiplere dsffgd.
Sosyal ağlarda paylaş

omuzların dar ise (çatı omuz dediğimiz olay) trapez basmana gerek yok, zaten hayvani boyutlarda göze batarlar eğer hali hazırda hafif bir geçmişin varsa. geniş omuzluysan eğer biraz daha saklı oluyorlar. standart omuz hareketleri zaten dolaylı yoldan çalıştırıyor ha ekstradan yapmanın bir zararı olur mu olmaz bence.

ben salona program almaya gelip ben şişmek istemiyorum diyenlere çok ayar oluyorum böyle tekme tokat dalasım geliyor amcam sanıyor ki 2 ayda ronnie coleman olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

kingpin said:

abi öyle kafanıza göre vücut bölgesi olmuyor şu sporu anlayın artık yahu. yazlıkçı mantalitesinden kurtulun önce. vücudunuzun belli parçalarını geliştiriyorsanız eğer diğer parçaları da ona oranla gelişmek durumunda yoksa gubik bir görüntü oluşturursunuz misal sadece göğüs kol basan insanlar çok komikler. alt taraf incecik, hayatında 1 kere bacak egzersizi yapmamış. üzülüyorum böyle tiplere dsffgd.

iyide insanlarin kisisel begenileri bizi ilgilendirmez ki ?

adam o sekidle mutlu oluyor ve iyi hissediyorsa birak yapsin bizene :)

ornegin ben trapez calismiyorum on kol da calismiyorum istemiyorum. ha zaten ister istemez cogu yer birbirine bagli oldugu icin calisiyor orasi ayri bir konu.

ayrica ben bolgesel gelisime inaniyorum acikcasi. sadece yuzerek okuz gibi VG calisan adamlardan cok daha nefis vucuda sahip olabilir isteyen, tabii istegi o yonde ise.

arkadasin birisi sormus ornegin ustlerde kalca ve bacaklarimi zayiflatmak istiyorum ne yapacam demis, herkes saldirmis yok oyle sey diye, iyide ben kendimden biliyorum kardiyo once bacak ve kalcadan goturuyor, tabiiki bu fizyolojik olarak degisebilir ama direk basma kalip vg bilgileri ile cevap vermek hafif abes.

su dunyada vg nedir, hangi hareket, set, tekrar, intense, normal, eski stil, yeni stil, destekli, desteksiz, dietler dietsiz body fat, bok pusur binlerce konuda daha bir tek yazida millet bir noktada bulusmus degilken bizler nasil bu kadar net cevaplar ve bilgiler veriyoruz onuda anlamiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

Anlıyorum trapez çalışmaya bilirsin ama hala 2 trapez haraketi yaparak Jay Cutler gibi trapezleriniz olmicak biliyorsunuz dimi ?

kusra bakma da şu cok saçma bişi, sen her spora gittiğinde bu gün de şunu şunu yapıyım bugun de canım istedi bi shrug yapayım falan mı diyosun ? :D ya programında vardır ya yoktur. Ki eklediğinde çatır çatır gelişiyor yani nie " coleman gibi olamazsın korkma" yok " istesende olmazsın" diyosunuz anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abicim herkes biliyor bunu zaten, o adamlar gibi 20 sene calismadiktan sonra kimse onlar gibi olamayacaginin farkinda ama bence ornek olarak kemarlosa bakarsak, vucudundaki tek sorun bence trapezlerinden kaynaklanan omuz darsalligi.

bu kadar net benim icin bu. simdi kemarlos bu raddeye gelmis kac aydir yapiyor bu isi ? tamam birakir gene eskiye doner omuzlari sisirir vs, ama bastan daha bilincli olarak kisiler ne istedigini soyleyebilirler, bunda hic bir sakinca yok ve kisiler trapez olmasin, on kol olmasin, mide 6 pack olmasin ama obliklerim olsun, kalcam daralsin kalflar ciksin diyip buna uygun gider ve basarilida olurlar her sey disiplin, beslenme ve bilinc isi.

kac tane forumda abi benim omuzlarim neden boyle diyip karsiliginda trapezlerin bu kadar olursa sorunda bundan oluyor diye cevap var. mal gibi trapez basmis arkadas simdide neden omuzlarim dar gorunuyor diye soruyor.

bastan bir hedef belirlemek , oyle vg ye gidip klasik her turlu hareketi yapip sonrasinda cikacak olan sorunlarida bertaraf eder. gelismemis tarafi gelistirmek bence gelismis bir seyi geri dondurmekten cok daha kolay ve isteyen istedigi yerden baslayip da ilerleyebilir. zaten su forumda kac kisi arnold bok pusur olmak istiyor ki ? 1-2 maksimum, insanlar mal degil zaten basket oynayan herkes jordan olmayacagini iki gun sonra ogrenir ayni bodycilerde oldugu gibi.

kesin yargilarla bilgi vermek cok yanlis cunku sen ben o hepimizin dna si birbirinden farkli, fizyolojik etkenlerimiz cok farkli, beslenme stilimiz cok farkli, kas gruplarimizin gelisimi cok farkli.

sana olan bana olmaz sen 130 kg squad calisirsin ben 5 kg ile sende olmayan bacak bende oluverir kim bilir.

bu yuzden kesin bilgilerden cok daha genel bilgilerle konusmak bence daha mantikli.

kalca ve bacak eritmek isteyen arkadasa da kardiyo ve iyi bir diyet oneririm cunku bende once bacaklar 8 cm kalca 10 cm e yakin inceldi.

gobegimden cekiyorum allahin cezasi sey.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

kemarlos bu genc arkadas gibi olmak istiyor sanirim, tabii kim istemezde bu vucudu orasi ayri konu, nu vucutta trapezler yok gibi nerede ise cunku boyun normal duruyor , ayrica bu kadarcik trapez icin trapez calismaya bile gerek yok bir cok omuz hareketi bunu kapsiyor.

gayet öküz gibi trapezi var bunun haha
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...