Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyler bayanlar şu çeviriye yardımcı olabilecek BABAYİĞİT var mı ?

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

syncretism can be recognized wherever one finds elements borrowed from different traditional forms and assembled together without any awareness that there is only one single doctrine of which these forms are so many different expressions or so many adaptations related to particular conditions related to given circumstances of time and place.
Sosyal ağlarda paylaş

syncretism can be recognized wherever one finds elements borrowed from different traditional forms and assembled together without any awareness that there is only one single doctrine of which these forms are so many different expressions or so many adaptations related to particular conditions related to given circumstances of time and place.

syncretism farkli gelenek formlarindan(traditions) odunc alinip, bu sartlar altinda bu kadar cok sunumun yada adaptasyonun mumkun oldugu tek bir doktirin oldugunun farkina varilmadan birlestirilmis oldugu yerlerde gorule bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi çeviri doğru mu bilemiyorum syncretism : http://www.seslisozluk.com/?word=syncretism&ssQBy=0

Cumlenin geçtiği yer http://en.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9_Gu%C3%A9non#The_Symbolism_of_the_Cross

şuradaki alıntı kısım

yani özellikle bu çeviriye ihtiyacım yok da ÖEHA dedim bakayim çevirebilecek var mı :) size challenge olarak sundum
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçesini de anlamadım ki, doğru ya da yanlış diyim. Ama bonePART'ın kisi doğru her ne kadar anlaşılmaz gelse de. Sanırım o bölümü çevirmek için konu hakkında yorum yapabilecek seviyede olaydan haberdan olmak lazım, yoksa aynen çevirince saçma sapan birşeyler çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinkretizm, kişinin çeşitli geleneksel biçimlerden alınmış ve bu biçimlerin belirli mekan ve zamanlara özgü bir çok değişik söylem ve uyarlamadan meydana geldiği tek bir doktrinin olduğu göz ardı edilerek, bu geleneksel biçimlerden bir araya getirilmiş unsurların bulunduğu bir olgu olarak bilinir.

çıkıyorum şimdi ofisten, eve gidince bakarım ne kadar doğru. asdfsadf
Sosyal ağlarda paylaş

hz. google nasıl çeviriyor bakalım

syncretism nerede bir element farklı geleneksel ödünç bulur ve birlikte herhangi bir fark montajı da var ki, bu formlar çok farklı ifadeler veya çok uyarlamaların Özel koşullar zaman verilen koşullar ve ilgili ilgili sadece tek bir doktrin olduğunu tanınmış olabilir yer
Sosyal ağlarda paylaş

yaşar kemal falan da öle bi cümle kuruyor.. ama galiba oğuz atay bi kuruyor! bi paragraf devam ediyor sonra öbür paragrafta giriş gelişme sonuç üç madde yapıp nihayetindee bağlıyor cümle bitirici yükleme..

hani paragraflanıp bitmemesi geyik de öle uzunmuş galiba ki benim zihin uzun cümle denildiğinde bu ikisini hemen seçim önüme koyuyor..

sonradan orhan pamuk böle cümleler kurdu ama ne bileyim yaw.. olmuyor. hiç sevemedim amcayı. nedense tipi de stephen hawking'i hatırlatıyor ama stephen hem daha şirin hem de faideli tabii.. yok sadece orhan'a (askerlik arkadaşım orhan) değil, hepimize kıyasla.. faideli adam.

her neyse.. tercümenin cevabı; yes

evek..

cevab veremedim
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

syncretism, farkli geleneksel bicimlerden odunc alinmis unsurlar ve bunlarin cok farkli ifade veya uyarlamalarinin yalnizca bir doktrin varmiscasina farkinda olmadan toparlanmasinin zaman ve mekanin belli sartlarinin belli durumlarinda bulunmasi olarak aciklanabilir

icime sinmedi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...