Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

Bırakan guild bol.Oyunda ezilip bırakan çok clan oldu ancak servera yapılan upgradelerle server baya bir insan kaldırıyor şu anda o yüzden sorun olmuyordur açık kalması.

NA serverı bekliyoruz amerikalılar için 2 aya felan onun çıkışıyla birlikte beklentiler büyük bir reklam kampanyası + yeni web site + önemli büyük bir patch + trial acc vermeleri yönünde ki bunları yaparlarsa birçok yeni oyuncu kitlesine kavuşucaklardır.

Edit: Herkes bunu soruyor "varmı populasyonda azalma?" emin ol oyunda 10k adam aynı anda online olsa 10undan fazlasını görmen gerekmiyor pvp yapıyorsun oyunda runebook yok sence 2 saat travel time mı mantıklı pvp de yoksa mümkün oldugunca yakında birileriylen bol bol pvp yapmakmı yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya tabi ki herkesle muhattap olmana gerek yok herkes ayrı diyarlarda kapışıo bi şekilde de hani merak ettik acaba ciddi bi azalma mı var oyuncu sayınsında ki böle direk açmışlar satışa die. Bir de banlanan oyuncular vs var bi sürü bırakanlar falan, Ama o kadar kişi hatta daha fazlası oyuna katılıo mu sürekli bilmiom tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası bende bilmiyorum sonuçta açıklanmıyor şu kadar oyuncu var vs gibi rakamlar ancak belli başlı clanlar ve alliancelar var ortada ve genelde pvp dediğin olayı bunların şehirlerini felan basarak yapıyorsun eğer kalabalıksan hele adamlar direk toplanıyor(saatler primetime felansa tabi kimse online değilse pek anlamı yok :p) ve çok büyük kapışmalar olabiliyor.

Bunun dışında ister solo ister birkaç kişi grup kurup dünyada gezinebiliyorsunuz mob campleridir dungeonlardır clanların hamletleri şehirleridir takılabiliyorsunuz genelde gathererlara rastlanıyor bol bol ve sizin gathering yapmanızı biraz azaltıyor bu tarz gatherer kesip onların mallarını lootlamak :) Bazende gezinirken atıyorum 10 vs 10 luk bir kapışmaya rast gelebiliyorsunuz ve sizde olayı 3way e çevirebiliyorsunuz :D
Sosyal ağlarda paylaş

Patchlerin begeni toplamamasi ve cok buyuk iki* problemin 3-4 patchdir hala adress edilmemesinden dolayi baya bir oyuncu kaybi oldu. Outdoor solo veya ufak gruplarin random pvp olanagi bu oyuncu kaybindan dolayi baya zorlasti. Ne kadar oyunun bir bolumu olsa da oyun solo outdoor random pvp'den olusmuyor. Daha cok clan sehirleri aralarinda, siege ve "itlesme" seklinde gelisiyor. Mesela bizim C bay sehrine dun 40 kisilik bir birlik saldirdi, baya kapisma oldu. Ama oyunu almadan once sunu bilmeniz gerekiyor, bu konularda darkwish biraz fazla optimistik, ondan ben sizle paylasiyim.

1) Oyunda PVE bozuk. Mob sadece exploit ile kesiliyor (ufak moblar disindakiler), exploit disinda solo pve diye birsey soz konusu degil. Ve PVE, eger saatler maden kazmak istemiyorsaniz, tek para kasma yolu. Full loot sistemine sahip olmasindan dolayi, yeni bir oyuncu, eger cok iyi bir grupl takilmiyorsa cok armor, silah, mount, reg kaybeder, bu da nerden baksaniz her olumunuz 1k'a yakin demektir. Bu da maden kasma yonunden 1 saate falan denk gelir. Veya 15-20 dk exploit. Exploit yapanlara karsi artik daha sert davraniyorlar, ama tabii ironik yani adamlar pve sistemini duzeltmek yerine milleti banlayarak falan korkutmaya calisiyorlar sanki baska bir yol varmis gibi..

2) Oyunda hile mevcut. Teleportundan tutun, speed hackine kadar. Daha dun aksam bizim craft yapilan yere bir hacker saldirdi herkesi oldurup teleport olup kacti. Bunlarin sayisi cok degil, ben 1 aydir 1 tanesine bile denk gelmedim ama mevcutlar, ve insanlari cok rahatsiz ediyorlar. Cairn adasinda bunlarin nufusunun cok oldugunu soyluyorlar mesela. Demek istedigim bunlar cok rahat edici olabiliyor.

3) 1-1.5 ay sonra amerika serverlari acilicak. Darkwish'in dedigi gibi, bu olmadan biraz once, veya ayni anda full release yapmalari bekleniyor. Web sayfasi update edilicek, advertise arti store box sellin vs. bu kesinlikle nufusu biraz arttiricaktir. Ama NA serverina giden oyuncular kesinlikle EU serverini oldurucek. Su an populasyon zaten kritik bir seviyede. Yeni gelenlerin orani, gidenlerin oranina yakin bile degil, her gun -'de oyun. Buyuk bir patchle, hacking arti pve sistemini tamamen duzeltirlerse bu olay birden degisebilir. Aksi taktirde bu oyun biter. Niye biter diyorum, cunku oyunun dinamigi ve haritasi dusuk nufuslu bir yapiyi kaldircak sekilde degil. Inanilmaz buyuk bir map, teleport vs. yok. Soyle bir gercek var. Oyuna baslayan birkac arkadas vardi burdanda. Oyunun newbie experience'i INANILMAZ zor. Grind ne kadar azaldiysada COK FAZLA. Yani sizin decent bir sekilde gidip birileriyle pvp yapmaniz haftalar alabiliyor. Newbie vs. Veteran pvp'de newbienin sansi hic yok. Bu durumlar insanlari cok canini sIkip, oyundan sogumalarina ve ilk birkac haftada oyunu birakmalarina neden oluyor. Kimi bunlara ezik diyor, cogu ise AV'i sucluyor. Skill, macro, grind, exploit durumlarinin duzeltilmesi ve tekrar ayarlanmasi gerek ama son cikan 3 patch hayal kirikligiydi bu konularda..

Eger gercekten oyuna cok ac degilseniz beklemenizi tavsiye ederim, bende 1 ay once basladim, 1 aydir zevkle oynuyorum, ama yine de ustte bahsettigim durumlar mevcut. Mob kesmek icin 2138021 turlu maymunluk yapiyorum, combat skillerim her gun saatlerce kasmama ragmen veteran oyunculara yaklasamiyor bile. Ne kadar daha iyi oyuncular olsaniz bile, sizi player skill'i bir yere kadar goturuyor, ordan sonra stat,skill ve gear farki konusuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda Wolfbane Edge'e mesaj atarsaniz her konuda yardimci olurum, su an itibariyle clan sehrinden ayrildim dwarf sehirlerinde yasiyorum, sanirsam cucede cuce oyniycaktir :p Silahtir, armordur, mounttur craft etmenize yardim ederim. Oyunun basinda cok rahatlarsiniz bankada 3-4 set, arti 50 tane rank0 (newbie gibi ama skill alabildiginiz) silahla.

Ilk vericegim tavsiye, google'a "darkfall map" yazin, sinister map cikicak, ordan NPC city ve city (clan sehirleri) aktive edin, ve kendinize uygun ucra bir kose bulun, sayet newbie sehirlerinin etrafinda oyun oynatmazlar, durmadan pk'lar raid yapiyor goblin spawnlarina..

0'28E 9'28S ; civarinda banka, ve tower (UO'daki guard sistemi) ve repeatable kill questi olan bir kamp olmasi gerek. Kordinatlar tam dogru olmayabilir ama o civarda olmasi gerek. Ordan kobold oldurme questini alirsaniz, her 10 kill e 90g verir, ustune her kill icin 5g mu ne veriyor. Tower oldugunda pk'lar cok yanasmaz. Ama oyunda pve'de melee kullanimi cok anlamsiz, 2 mobta les ederler, haliyle staff'a mana missile veya ok kullanmanizi tavsiye ederim. Catilara cikmaktan cekinmeyin. Catilardan ranged takilin.

2'6W 9'46S ; burasi da (veya o civarlar) tower olmadan banka ve repeatable troll kill questi var. Trollerin droplari daha iyi, para odulu de daha iyi ama solo burasi baya zorlar, troller biraz dengesiz. Ayrica tower olmadigindan burasi arada sirada pk veya crim elemanlarinin takildigi bir bolge. Daha dikkatli olmakta yarar var.

Oyuna basladiginizda ilk questleri yapip, chain set arti gatherin toollari almayi unutmayin :) basladiginiz yerin hemen yanindaki NPC'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Server downdan önce 25 dakikada 3 kişi sadece polearm kullanarak 1350g + 500 reg yaptık üstüne birde neithal key düştü oda 3k gold. 25 dakikada 4350g + 500 reg(her biri en az 3 gold değerinde satarsanız playera) harbi exploitsiz olmuyormuş yaf :(

Akathar, Doom Spider, Menhirs vs vs bir dolu inanılmaz karlı ve gayet legit kesilebilen moblar var senin yaşadığın yerin dibinde yok diye oyunda exploitsiz mob kesemezsin demeyin çıldırıyorum şunu diyenleri okudukça forumlarda.(Akatharı 1 günlük karakter solo farmlayabiliyo yani ayıp saatte 1k reg + 500g...)

Exploit yaparsan gerçekten çok sağlam para kaldırabiliyorsun ancak ban riski var şahsen ben hiç yapmadım para vs için exploit benim clanımda yapanda yok ama alliance içinde yapanlar var biliyorum o ayrı...

Kısaca exploit karlıdır ancak legit olarakda para vs kazanabiliyorsunuz tek farkı exploitci insanları görünce sinir olucaksınız sizin 1 ayda kasabileceğiniz elemental magici adam 1-2 haftada kasabiliyor exploitle.
Sosyal ağlarda paylaş

Societas Daemonica(SD) adlı clanım şu anda pure Alfarız ancak bir tartışma daha olucak bu hafta yada haftaya hafta ortasına kadar ARAC olup olmamak hakkında.Eğer oyuna başlayıp oyuna devam etmek isteyen arkadaşlar olursa şimdilik Alfar ileride belki tüm ırklardan alım yapıyor olucaz elimden geldiğince yardımcı olurum clanıma gelmek isterlerse.
Sosyal ağlarda paylaş

Dogru diyosun Darkwish, sen yapabiliyorsan kesinlikle oluyordur. Sizin zaten skilleriniz kasilmamistir, hicte ustunuzde gear yoktur. 200 hp, 200 stam'la deli gibi mob parryleyip, tek basiniza hayali rotasyonlar yapip cok super kasiyorsunuzdur ondan eminim. PVE'de hicbir sorun yok. Cok rahat kasiliyor. Haklisin.

/sarcasm off
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir sorun yok dediğimi hatırlamıyorum sadece gayet rahat yapılabiliyor eğer yapamıyoz bab demeyi bırakıp ararsanız bulursunuz diyorum doğru düzgün mekanları.

Benim parry 20 felan shieldla 1.0 skill bile olsa %90 dmg blockluyorsun inş şakadır yani skill vs var sizde muhabbeti.Yanımdaki 2 elemanın birinde 60 polearm var mastery felan yok diğeride 1.0 mastery daha bu sabah aldı... dmg a bakmıyorki olay 3 kisi sıkıstır meleele caster mobu kime dalıyorsa parrylesin gg. neithal key sayısı 4 e çıktı su anda.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece 1 mastery varmis. Bilmeyenler icin soyleyeyim, mastery 100 skill'den sonra aliniyor. Bende 35 mace skilli var, 1h silah ile mob'a 12 vuruyorum, arkadan 17 fln. 1k hpli mobu 15 vurarak kesmek eminim cok eglenceli olacaktir. Ayrica parry skill'i kaybedilen stam'i etkiliyor her vurustaki. Haliyle evet, skill cok fark ediyor. Ama benim kas ettigim, 30 normal skill ile 5 mastery arasinda olan inanilmaz farktir. Oyunda weapon skill damagelar 0-100 arasi nerdeyse hic artmiyor, ta ki mastery'e kadar. Haliyle skill fark yaratmiyor demek cok sacma ki, yeni baslayan bir oyuncunun 3 kisi bulup boyle bir sistemi kullanarak mob oldurmesini beklemek ne kadar anlamsizdir aciklama ihtiyaci bile duymuyorum. Ben daha gecen gun baslayan bir arkadasa yardim ettim, trollere goturdum onu, arkadas ranged oyun tarzini sevmedigini ve melee girmek istedigini soyledi. Gayet saldirdigi kisi parry, digeri arkadan saldirma yoluna gittik. Maximum 5 mob kesebiliyorduk, cunku parry skillinin dusuk olmasi, veya yeni bir oyuncu olmasindan dolayi ne armor prof nede yuksek stam vardi. Hem duz attack arti dondugun parry yapmak staminasini canli canli yiyordu. Bende 90'a yakin parry var, ve 50'ye yakin vitality.. Istedigim kadar parry yapip, cok uzun sure attack yapabiliyorum stamina bitmeden. Lutfen sadece kendi oyun tarzindan, oyunun geneline yorum yapmayi birak, insanlara oyunu yanlis tanitma. Sen yapabiliyorsun demek, bunu oyuna baslayan adamin ertesi gun yapabilicegi anlamina gelmiyor. Vitality, parry ve melee skillerini kasmak haftalar aliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mastery 75 skillde alınıyor bence dikkatli bak. Ben 1000 kere söyledim soran herkese 1 hand almayın mob kesmek ölüm 2hand sword gidin diye(ben polearmım o ayrı...)

Yeni başlayan bir oyuncunun yüksek level bir mob kesmeyi hayal etmesi ne kadar saçmadır ben düşünemiyorum bile ki kesebiliyor o daha da ilginç(yüksek bir yere launch la çıkarsın birisi yada 2 gece macrolayın launch a erişin sonra aşağıdaki mobları mana missile spamle öldür).

Stat kasmak zaman alır ona lafım yok ancak weapon skilleri felan eğer zamanın varsa çok hızlı kasarsın.Clanımda 1 haftalık char var oyuncu Türk ve 75 Lesser Magic 50 2h sword skilli var bildiğim kadarıyla 45 de archerysi var yapılamıycak birşey değil sadece yol göstericek birisi olmalı.

Tekrar ediyorum charı açtığın ilk günlerde goblin troll vs gibi mobun üstünde birşeyi kesmeyi beklemek rüyadır.(yardım almadan)
Sosyal ağlarda paylaş

ya yalnız cücenin nazarı mı deydi nedir oyun açılmıo

patchledim işte seçin character dio seçiorum new character, diorum tamam slot bilmene ayarlandı playe basın dio, playe e basiorum önce işte darkfall dio load gibi biraz sonra siyah oyunun windowed ekranı çıkıo biraz bekleyip kapanio.

nedir olay?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...