Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

Amanin ne siegeydi o oyle, daglardan akan karinca surusu gibi atlilari izlemek keyifli de benim laptop 1 fps olunca bind yaptim mecburen (duzelmedi bi turlu, eve gitmeyi bekliycem artik), exile tam shri almis server goctu! Harika, rollback cok can yakicak cook, bunun tartismasi surer :)
Sosyal ağlarda paylaş

eh adamlar GM'leri bombardimana tutmuslar, GM'ler rica etmis tamam mesaj atip durmayin bakiyoruz duruma diye. Ama sehri verirler mi gercekten bilmiyorum. Belki de vermislerdir bile.
Fps durumu rezaletti, direk 1fps aldim, ana sehre recall yaptim mecburen, dost dusman yazisi bile cikmiyordu kimsede, rezildi yani. Ana bilgisayarima gecince umarim siegeler boyle olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Sehri bence cotc'e vermemeliler. Ki eger verirlerse insanlar forumlarda baslamis bile bizim paramiz da gitti siege yaparken server goctu diye ki haklilar, bi kisiye boyle bir servcis verirsen herkese vermek zorundasin.

Benim bildigim XP icin, oyunu acmadan once windowsdayken ses kartini inaktif hale getiriyosun denetim masasindan, sonra oyunu baslatiyosun, oyunda hicbir turlu ses veya ses cikisi daha gonderme denemesi olmuyor, sonra alt tab'la windows a donup, ses kartini aktive edip, vent 'e giriyorsun.

Forumlarda detaylisi vardi.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet sehri verme konusu bence de karisik. Eger manuel olarak sehri verirlerse herkesin kaybettigi mallari da vermeliler, yoksa bana da sacma geliyor.

Boot etme olayini cozdum. Gerci surucuyu update edince oyunda sesler cok daha guzel bi hale geldi o ayri. Ses kullanan tum uygulamalari kapatirsan ses kartini iptal etmek boot istemiyor. Darkfalli calistirip ses kartini devreye alip venti calistirabiliyorsun. Isin kotusu bu siegeyi kaciriyorum ki cok uzucu, eh eve gidene kadar boyle, zamanlama benim elimde degil :(
Sosyal ağlarda paylaş

Tasos said:

Last night, after a siege was concluded, there was a server crash due to an unrelated issue. This created a rare condition where the city ownership change was not fully saved by all storage subsystems.

Any such inconsistency in the data is automatically corrected by the system during the scheduled maintenance window which unfortunately happens to be several hours after the fact. We've checked and we see that the siege results will be saved during the scheduled maintenance. While this kind of automatic correction happens for all things to maintain the stability of the system, this happens to be a major event and we feel obligated to inform the interested parties: City ownership will be automatically finalized during the data consistency checks within the scheduled maintenance window. This means that the city will be owned by the winner of the challenge.

The GMs have been in touch with the two clans involved in this issue explaining that the city ownership may go to the clan that won the challenge in order to minimize any undesirable effects by this correction.

While this automatic correction happens to yield a fair result, we view this as an unfortunate incident and we will be looking at ways to make this occurrence less likely to happen again. We apologize for the confusion created by this.

Hmm.. bence olmadi.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaysanız farkettinizmi bilmiorum Goonlara 3 siege ilan edildi dusk a 1. 3000 kişilik alliance + 400 kişi arkadaşları var ufak bir alliance + 1-2 ufak 10 kişilik merc clanlarını tuttular. Goon'a siegelerden birini 850 kişilikmi ne Cairn declare etti, 2.yi Cactus alliance rubaiyattaki eski SD şehrine declare ettiler 300 kişilik bir alliance 3. yü 150 kişilik Afghan alliance KGB şehrine ilan etti. DUSK a ilan edilen siege i SB 550 kişilik alliance ilan etti. Hayırlısı diyoruz gün yeni başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla oyle yada boyle bu sorunu cozmeleri gerek. Hele dun geceki siegele ilgili adamlara sehri verince cok buyuk bi tasin altina elini koydu AV, artik ne zaman server crash olsa clanlar siegeleriyle ilgili talepte bulunucak ve AV'nin red etme gibi bi sansi olmiycak. Tek careleri sorun neyse onu halletmek gibi gorunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bence de riskli bir hareket. Aslinda yazidklari mesajda elle mudahele etmiyoruz, her ne kadar serveri yedeklemeden geri kurarsak ta sonraki otomatik bakim sirasinda duzeltmeler olabilir ve sehir yeni sahibine gidebilir gibi bir takim garip cumleler kurmuslar. Bence de yandilar artik, millet soylenir durur artik forumlarda.

dur bakalim olay kontrolden cikacak mi. Isin kotusu server siegeleri kaldiramiyor o cok kesin. Gerci bugun de durum biraz psikopatti, kim kime saldirdi, kim nereyi savundu anlamadim, yemek vakti diye mizlanip gidince beni atarlar zati guildden kesin :)
Sosyal ağlarda paylaş

sorunun ses karti kalitesiyle alakali oldugunu sanmiyorum, oyunun cok fazla ses bilgisi gondermesi falan sanirim bilgisayari felaket kasiyor. adamlar oturtamamislar sistemi belli ki, yani oyun(veya server) tarafindan bir sorun var, kisilerin ses kartlarindan degil.

kaldi ki siegelerde ben ses hic ihtiyac duymuyorum, sayet etrafta 123890218 kisi oldugundan kimin ne ses cikarttigini duymak imkansiz oluyor, sadece gurultu oluyor. olmasi gerekende budur zaten ama lagmasa iyi olurdu :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...