Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

Açtılar bi 2 kere felan ama şu anda açılmıyo sanırım açarlarsa yazarım :)

Hyperion topraklarına yakın bir npc şehrinde takılıyoruz bi 2 gündür yakınlardaki 1 hamletlerini gece gündüz farmlıyoruz çok güzel bu moblar(^^) öyle diyim bir dolu reagent çıkıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Azmo sanırım betadan sonra silah skillerini biraz ayarlamışlar. 1.0 polearm skilli ile önden 11 arkadan 14 felan vuruyordum şu anda 74 polearm ım ve 44 str var önden 20 arkadan 28 vuruyorum çıplak ve newbie silahı ile ranki yüksek silahlar çok daha iyi vuruyor. 75 de weapon dmgım artıcak ve mastery alabilicem polearm için mastery skill i arttıkçada dmgım artıcak.

Guildimin içinde bulunduğu alliance şu anda 2 şehir 4 de hamlet sahibi toplamda ve Agon'un ortasına çok yakınız her yerde aksiyon var çok eğleniyorum bu ara :) (toplamda 290 kişi felan sanırım alliance ama aktivite olarak bakarsan çok daha az tabiki birçok insanın işi gücü var kimseyi zorlayamazsın oyna diye :) çoğu clan bide NA olunca adamlar gece takılıyor ağırlıklı bizim clan EU bizde gündüz ama onlardanda var bir miktar insan eu saatlerinde oynayan)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda serverdaki Alliancelardaki insan sayısı ve birkaçda tek clanın player sayısı tabiki bütün clanlar yok ama allianceların hepsi var gördüğüm kadarıyla ve bazı alliancelar birbirlerine yardım ediyor o yüzden atıyorum Death alliance ına saldırırsanız Coalition of the Chillin de yardıma geliyor(Goons)

said:
Cairn - 674

Blood - 191
Dread Lords - 60
Sovereignty - 123
SUN - 116
The Shadow Syndicate - 179
The Outcasts - 6

CC - 1265

Aegis - 8
Anarchabolical Killers - 11
Awful Company - 180
Azure Empire - 44
Blood of Kings - 51
CAPSULE - 41
Credo - 11
DeadEternity - 12
Divine Legion - 85
Dog Pound - 16
Evil Lords Company - 12
eXile - 123
Harlequin - 67
Lnsania - 11
KGB - 76
Mahtisoturit - 93
Pain - 53
Royal legion & Warcry - 55
Silence - 7
Terrible Company - 28
The Varangian Guard - 128
United Front - 121
XeoDivine - 32

Cerberus - 238

Dogs of war - 66
Firepaw Tribe - 75
The Fringe - 61
Big Bad Brotherhood - 36

Death - 653

Aesir - 99
Apollo - 95
Citadel of Assassins - 23
Grief - 70
House of Sagacious - 40
Kill Cult - 60
Lords of Death - 114
Phantoms of Aden - 7
Sinister - 92
The Yew Militia - 53

Dawn Guilds - 162

Oromëa - 100
Kingdom of Eleador - 13
The Sundered Guard - 35
Elandilae - 14

Dusk - 1023

Adeptus - 42
Bad Boys for Life - 87
Gothic - 60
House Shivering - 30
Icon - 56
Ilythiiri - 25
Imperium Rule - 40
Infamous - 31
Lost Minions - 27
Les Ombres de Tierfon - 38
Soldiers of Thunderstorm - 89
Shimmergloom - 69
Sturmgrenadier - 90
The Blackhand order - 26
The Old Timers Guild - 165
The Vindicators - 148

Dvergheim Compact - 750

Ad Hominem - 30
Agony - 28
Bloodfest - 99
Clan - 47
Claymore - 37
Hispania - 42
Indomitus - 21
La Federazione - 56
La Rosa Escarlata - 184
Lys Noir - 73
The Seventh Circle - 57
The Shadow of Knights - 11
Vendetta - 65

The Forest Republic - 254

Exilium - 38
Exorsus - 26
Furious Angels - 30
Heroes Fate - 20
Primigenia - 43
Splitters - 40
The Crusade - 59

Hyperion - 1663

Ailes de la Nuit - 89
Anhanguera - 28
Bastards - 22
Battle lions of fear - 6
Bewahrer der Welten - 154
Boiians - 33
Druken Beggar Clan - 52
Einherjar - 31
FreneZy - 71
Haven - 78
Hyperion Royal Court lands - 32
League of Light - 18
Mafia - 41
Mortis consortium - 52
Norsemen - 41
NyX - 2
OT Brotherhood - 42
OverLords - 60
Realm of Kirdain - 89
Silver Sun Republic - 58
Society of the anvil - 60
Tempest - 113
The Duchy of Wessex - 178
The Fiefdom of Brockmoore - 32
The fiefdom of Oxford - 25
The Homeless - 73
The Hundred - 65
The Syzygian Hammer - 32
The thanedom of Ipswich - 23
Thelema - 6
TSC - 57

Primal - 381

Archon - 30
Argonauts - 48
Descent - 25
The Exodus Syndicate - 80
Fate - 29
Fractal - 34
Inquisition - 48
Karn Aanug - 40
TOG - 47

SA - 459

Black Knight Brotherhood - 147
Bloodclaw Pack - 32
Dog Company - 91
Image - 29
Free Corps - 17
KoSM - 4
Redemption - 40
The Darkpaw Clan - 14
The Pyr Militia - 24
Vinco Vici Victum - 49

SB - 297

Bane - 25
Dreadnaughts - 21
Fist of the Empire - 21
QFT - 16
Societas Daemonica - 88
The Shipwrecked Pirates - 29
Undead Lords - 62
Winterblades - 35

Stasis - 827

Covenant of the Phoenix - 203
Covenant of the Sword - 131
Crimson Skulls - 76
Dogma - 46
Draken Rising - 22
Harm - 95
Lux Arcana - 53
Phoenix Legion - 56
Roamers - 33
RUScorp - 112

Yssam Coalition - 624

Addiction - 65
Crimson Serpents - 9
CORE - 15
Dark Hand of Valor - 137
DDi - 39
Knights of the Blue Sky - 24
Odin - 10
Order of the Blade - 34
The 10th - 24
Villagers of Eternity - 98
Zipang - 96
Virakar - 73

Unknown - 199

Amongst the shadows - 72
Coalition of Character Killers - 75
Death in Excess - 31
EvilBastages - 30
Generals of war - 13
The Crystal Order - 18
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim guild DUSK ile savaşta(hepsi war declare etti) ve sürekli SA(Savage Alliance) ve Primal ile savaşıyoruz ama official war declare etmediler.(Primal deki Exodus Syndicate benim armor ve potion kaynağım adamları 3 kişi 12sini kesebiliyoruz :P) Ama şu anda Death Alliance la bir NAP(Non Agression Pact) hariç(ki o da sadece dünyanın sol köşesindeki Nilfheim adası için geçerli) hiçbir alliance la dostluğumuz yok gördüğümüz yerde saldırıyoruz :)
Sosyal ağlarda paylaş

Tasos said:
Yesterday there were player disconnects from server errors. We discovered that it was an issue with a router at Telia France which impacted several ISPs including Virgin Media. This caused players in the UK, France and other areas to get disconnected from the server. As far as we know this issue has been fixed.

In 48 hours characters with names made in an effort to confuse GMs and other players, for example adding a string of lower cap L’s and upper case I’s (IlIlIIIl) in their names will start getting their host accounts permanently banned. If you have a character like that, delete him and make a new one with a proper name.

Which brings us to cheating: We hear complaints from some players and some clans that continue seeing cheating everywhere when in fact this isn’t the case. We should know since we log everything. The exploiters we ban always deny they were using 3d party programs; they complain and ask for proof. There are also people who continue using 3d party programs to exploit, thinking that if they’re careful and not observed by GMs that they’ll go undetected. What all these people have in common is that they don’t understand that we log everything. Characters are flagged server-side and investigated in-game. Reports of cheating players are verified server-side. We have a combination of automatic and manual investigation. We use them both to be thorough, but we don’t rely on one or the other. We know someone’s cheating beyond a shadow of a doubt, and if you’ve even done so once, you’re not safe. There’s no such thing as “clever use” when you own all the server logs. We’ll eventually get to you and ban you. If you’re currently using 3d party programs to exploit with, we suggest you uninstall these programs immediately and hope for the best.

We’ve had complaints about random client crashes during sieges which we have addressed to a certain extent and looking at more cases. We will eventually get to the bottom of all these issues. We are getting a lot of reports by players, we are monitoring the forums, and we’re fixing bugs and making improvements to the game every day.

We cannot refund game items under any circumstances, this is Darkfall policy. We are working on making it so that you don’t lose any if we need to bring down the server and you’re still in-game. Refunding for siege losses is also out of the question. We’re working on modifying the mechanics to eliminate this problem. We would rather use our programmers constructively fixing issues like these, than peering through logs to verify who lost what, where and when. We understand your frustration and appreciate your understanding. We’re doing our best here.

Some players have been complaining about lowered performance during massive battles. Now, let’s put things into perspective here: Small skirmishes in Darkfall are what other games call “massive battles”. We recently had approximately 2000 characters involved in battle in the same area. Battles with several hundred characters are the norm and run very smoothly. Of course you’ll get progressive frame rate drops when you’re working your way up to thousands of players in the same scene. We’re seeing a lot more characters in Darkfall battles than you see maximum units in RTS games. One of our first priorities is to continuously optimize this experience. Massive battles in Darkfall will get larger and run smoother and smoother. Now we don’t mind if people keep bitching at us about getting this even better, we’re never satisfied ourselves, so please keep that in mind.

Later today at 5pm GMT we're opening up the store. The last couple of times we've offered a lot more copies than usual. We're working to keep improving our capacity so we can eventually leave the shop open 24/7.

Tomorrow we patch and we’ll have patch notes right after. Until then,

Thank you,
The Darkfall Team
Sosyal ağlarda paylaş

Siegeden bir SS.(sonlara doğru) birdolu malzeme harcayarak zar zor yapılan cannon ımız kullanmayı bilmeyen(ilk kullanması) biri tarafından yanlış kuruldu ve yön değiştiremediğinden boşa gitti :D Arkadaşın cannon kullanması yasaklandı :P

http://www.vulomedia.com/images/95824failcannon2.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece 7 kişi gezinip pvp ararken 3 atlının başka bir atlı dwarfu kovaladığını gördük ve hepsini katlettik ki bir 20 dakkadır pvp bulamıyorduk(saçma sapan bir yerdeydik :P ) ben bu 3 lünün kovaladığı elemanı kestim adamda çıplaktı ama işte dworfdur keseyim dedim :) Elemandan full set + silah potionlar oklar vs vs full pvp malı çıktı euhe (tahminen destroy etmiş ama 5 dk boyunca kalıyor ölünce lootta).

Ardından Hyperion'un en sağlam clanlarından biri olan Society of Anvil şehrini bastık 7 kişi içerde bir 10 kişi vardı 6 sı çıplak 4 ü gearlı hepsini kestik şehrin yeri süper adamların. Dağın tepesinde ve geliş yönüne bakan flamethrowerları var mefta eder adamı :D şehirlerinde bir asansör var dağın içine giriliyor ve dağın içinde şehrin bir kısmı :D çıkışıda var dağın içinden aynı şekilde giriş de sayılır. Çok hızlı çoğaldı elemanlar bi 10 dakka kaldık bir anda 20-30 kişi oldular ben ve bir arkadaşım 4 tane plate setli elemanla kapıştık sonuç 2 si ölü biz lootu aldık(knockback <3) ve kaçtık ama kaçarken grupdan 2 eleman öldü 3. birinide çok zor kurtardık bir 30 dakka kovaladılar atlarla bizim Officerlardan birinin atını en sonunda kestiler ve yaya kaldı bizde attan inip adamlarla ölümüne mücadele edelim dedik(ilk etapta sory dude dendi tabi :P ) ardından 5 v 15 adamları geri püskürtmeyi başardık(mob spawnının içinde savaştık kasıtlı olarak) ve ardından yayan bir şekilde alliance şehirlerimizden biri döndük :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi harika ya

yani adam bi 20 dakka PVP bulamadık demiş. 20 dakka pvp bulamamak fazla geliosa insanlara harbi paso aksiyon var demek =)

anladıım kadarıyla komunite oluşmuş yavaş yavaş allaincelar guidller falna da. Sistem nasıl. Oynanabilirliğe alışabildin mi? şu kısmı hoşuma gitmio rahatsız edio vs gibi bişey var mı . Ayrıca artık insanların skilleri de arttı. Oyunda kişisel skill ön plana çıkıo mu çıkıosa da nasıl çıkıo. Sırf Aim ve sağa sola kaçma mı yoksa başka taktikler bilmemneler var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun arayüzler vs baya bi alıştım pek sorun yaşamıyorum. Rahatlıkla silahlar arası geçiş yapılabiliyor. Dediğin gibi skiller arttı birçok insanda ama şöyle diyim çıplak olarak full banded setli(metal zırhların giriş zırhı) birini 1 e 1 de öldürdüm 2mizde full canız benim stam yarım :) yani adam silahını paso savurup kosturuyorsa yalan olur vuracağına eminsen veya büyük ihtimal vurur vs diyorsan savurman lazım öyle left click spam takılırsan direk ölüsün zaten :) Misal 1 e 1 de jump ı bol bol kullanıyorsun atlayıp duruyorsun adamın kılıc darbelerini belki dodgelarım misali diyerekten ve birçok insana karşı iş görüyor.Ben birçok kez eleman kestim adama önce vurup ardından zıplayıp Whirlwind basarak :D Ok kullanıp whirlwind basmak gibi farklı taktikler de var.

Ama şuda var zırhlar skiller ve silahlar etkiliyor oyunu yani karşındaki adamda her 3 üde varsa ve oynamayı da biliyorsa sende bu 3 ün 2 si eksikse işin çok zor ama imkansız değil.Olay bir noktada kim daha iyi takım oyunu oynuyor a geliyor.

Şu anda son yapılan patchlerden birinde istemeden bir bug yarattı developerlar onun fixini bekliyorum bir süre pvp yapmıycam büyülerin kendi skilleri(100 mana missile mesela) 100 oldugunda surging power alıyor ve normalde önden 14 vuran MM 29 vurmaya baslıyor. Normalde 1 kere kullanınca 99 a düşmesi lazım ama şu anda newbie silahlarla skill gaini kapattıkları için skillin düşmüyorda yani 100lüyorsun MM i ve newbie staffla önden 29 arkadan 45 vuran MM spamliyip herkesi kesebiliyorsun.(Bu sabah Goonlar bastı benim mob spawnı 2 arkadasım öldü ben zor kaçtım... )Fixlenicekmiş rapor ettik :)

Edit: Geçen mesela 10 kişiyi tuzağa çekmişler 20 kişi kayanın arkasında ellerde yaylar :) sonuç 20 kişi ölü 10 kişi kazanıyo yani player skill inin faktörü büyük bazı insanların beta yorumları aksine! :P
Sosyal ağlarda paylaş

Satıcak bir yer yok vendor gibi. Direk race chatten spamliorlar WTB WTS die alıcı çıkarsa genelde ırkların şehirlerinde ticaret dönüyor satış vs ama dikkatli olmak lazım 5-6 kişi guard tower onların hepsini kesmeden seni ticaret ortasında kesmeye çalışabilir. Sırf crafter olabilirsin ama pek anlamı olmaz nie pvp vs yapmayasınki :) Şu anda skill cap vs yok herşeyi kasabiliyorsun ama ilerde konucak deniyor da konsada skill indirme/silme eklenicek :)
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde bir 1 vs 1 turnuva yaptılar bi 26 kişi felan katıldı final kapışmasının linkini veriyorum ama 440 mb felan indirin derim 1 e 1 serverdaki en iyi tiplerden 2 sinin pvpsi ama adamların skiller full bug abuse le kasıldı serverın ilk 1-2 haftası saçma sapan buglar vardı skiller için bunlarda onlarla kastı. Bir skill varki kasanlara baya avantajı var dmg almıorlar pek ama onları kesince(hiç kolay deil) ayrı bir zevk alıoruz :) normalde baya zor kasılan bir skill ben hala kasamadım.
Shuyin HAIL vs Ky Ky
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...