Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

canı sıkılanlara abandonware oyunlar

Zed

Öne çıkan mesajlar

ben unity'nin dediği gibi yükledim
12 küsür mb yani, XP kullanıyorum, başka bişe yapmama gerek kalmadan çalıştı[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

starcon 2 ilk olarak pc de, 4 disketlik oyun olarak cikti. o zaman icin cogu oyun sentez seslerle blip biip belop diriluu gibi sesler cikarirken, starcon mod muzik kullaniyordu.

hatirlarim da, ses karti yokken, 486 33 e takmistim. oyunun introsu bir baslamisti, ayaga firlamistim ne oluyoruz diye.

pc speakerinden de ayni etkileyicilikte ses verir.

su anda starcon 2 nin pc icin yazilan kodlari kayip. oyunun yaraticilari dahi kaybetmis.

fakat oyunun cikisindan kisa sure sonra 3d0 icin uyarlanan, ve aktorler tarafindan seslendirilen versiyonunun kodlari duruyormus, oyunun yapimcilari onu public yapti. speech disinda 3d0 versiyonunun pek farki yok pcden.

fakat oynayacak herkese kati surette onerim, SPEECH OLMADAN OYNAYIN.

muzikler uzaylilarin karakterlerini yansitmada cok, cok basarili, speech guduk kaliyor. cogu starconcu oyunu arkadaslarina gosterirken speechi kapatir, cogu da hic calistirmaz zaten.

oyunu indirince uqm.bat diye bir batch fileyi su icerikle yaratin ve oyunu bundan calistirin :

uqm.exe -r 800x600 -d 24 -f -o -c bilinear -T 0 -q high

800 res, tam ekran 24 bit, mumkunse bilinear sampling verecek ve opengl surucusu kullanacak. speechi kapatacak, ses kalitesini en yuksek yapacak.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

bende sorun var

Fatal Error: content not available, running from wrong dir?

diye bir hata mesajı veriyor, açılmıyor
yukarıdaki şeyleri yazmadan normal açıyorum bu çıkıyor
ayrıca o yukarıdaki olayı uqm.exe yi açarken onun yanına yazmak gerekmiyor mu txt dosyası açıp içine yazıp bat dosyasına dönüştürme bende işe yaramadı veya ben beceremedim? zaten onlar tamamiyle ayar normalde birşey yazmadan da açılması gerekir
Sosyal ağlarda paylaş

yok uqm exeyi açarken yazmıyosun
ben direk oyun dizini içine bi dosya yarattım notepad ile sonra .bat yaptım ve o dosyadan çalıştırdım sorun çıkmadı

belki dosyayı başka bir yerde çalıştırmışsındır[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

hosmerim,

uqm.txt diye bi dosya yarat,

editle, icine o iste opsiyonlu satiri koy,

sonra uqm.txt i uqm.bat diye rename et,

sonra da uqm.bat a cift tikla.

eger uqm.bat halinde cift tiklayinca notepad aciyorsa, dosya tipi bat tanimlanmistir notepadla acilir diye, giricen ayarlardan manuel olarak silicen o dosya tipini. zaten notepad olmamasi gerek.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu oynuyorum unity, senaryo kısmı harbiden çekici.
Grafikler değil hikaye güzel. Zaten başta sistemleri filan anlamak zaman alıyor, ben direk merküre gidip mineral toplamıştım ilk başta sonra son yakıtla dünyaya gelip aha olmuştum.

Gayet güzel ama uzun sürecek bir oyun hemde çook...[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

x com ve capitalizm i indiremedim capitalizm hala 10 yılını doldurmamış x-com u da bulamadım bilen varsa bir el atsın[signature][hline]Özhan Canaydın demiş ki "vatan haini mektebi sultaniye pankartını açanları kınıyorum"

bir hafta sonra vergi daireside demiş ki "galatasaray klübünün vergi kaçırdığı tespit edilmiş olduğundan dolayı 1 trilyon lira cezaya çarptırılmıştır"
Sosyal ağlarda paylaş

starconcular,

aman diyeyim hemen

http://prdownloads.sourceforge.net/sc2/uqm-0.3-win32-installer.exe?download

linkinden yeni versiyon 0.3 un installerini indirin, install edin, save gamelerinizi tasiyin buna.

COK cok onemli, aksi takdirde oyun bittiginde cikan meshur bitis sinematigini goremezsiniz.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Z die bir strategy oyunu vardi hatta aradaki introlarda alen ve ... bira niyetine rocket fuel icerlerdi,, bi baskasindada kolonlari ust uste dizmisler muzik calarlardi..

aradim aradim bulamadim..bu oyunun cd si olan yada bi sekilde netten biri bulup url verirse herkes gibi kulu kolesi olacagim[signature][hline]Lets Turn and Burn..!!!
the silly nick of alltimes , this is ucandaire
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...