Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.1 Hunter Değişiklikleri

Aluriel

Öne çıkan mesajlar

Şu sniper trainingten 30+ yard gereksinimini kaldırmalarına çok seviniyorum ya. Maymun oluyorduk resmen 30+ yard durmaya kasmak için. Bi adım geri gitsen retri aura gider, sağa sola gitsen healerlar çok uzaksın yetişemiyoruz diye qq ya başlar, bossa yaklaşsan aradaki mesafe 30 ayrdın altına düşer. Çok nalet bi talent, nefret ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
* Hunter T8 2P Bonus -- Increases the damage done by your Serpent Sting by 10%.
* Hunter T8 4P Bonus -- Your Steady Shot has a chance to grant you 600 attack power for 15 sec.

Ben sevmedim set bonuslarını. Hele 2 parça bonusu şaka gibi diğer sınıflara kıyasla.
Sosyal ağlarda paylaş

Black Arrow yeni rank trainerlarda var şu an PTRda. Önceden sadece rank 1 vardı.

said:
Black Arrow Rank 6
6% of base mana 5 - 35 yd range
Instant cast 30 sec cooldown
Requires Ranged Weapon
Fires a Black Arrow at the target, increasing all damage done by you to the target by 6% and dealing [RAP * 0.1 + 2765] Shadow damage over 15 sec.

Bi de Focused Aim den gelen hit artık petlere de yarıyor.

T8/T8.5 şu anki setlere göre daha güzel olmuş stat bakımından sanki ama ben hala 2 parça bonusu sevmedim. MM için fena değil ama SV için yeteri kadar iyi değil gibi sanki.

Bu arada yukarıda spec soran arkadaşa cevap vermeyi unutmuşum. Sv hala önde dps için.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
said:
* Hunter T8 2P Bonus -- Increases the damage done by your Serpent Sting by 10%.
* Hunter T8 4P Bonus -- Your Steady Shot has a chance to grant you 600 attack power for 15 sec.

Ben sevmedim set bonuslarını. Hele 2 parça bonusu şaka gibi diğer sınıflara kıyasla.

harbi komedi haaa serpent sting yüzde 10 fazla hasar verse nolcak sanki insan yüzde 50 filan yapar en azından
Sosyal ağlarda paylaş

BoH en iyi 3 melee silahtan biri hunter için, gayet normal dkp harcaması. Ama ben olsam Journey's End tercih ederim kesinlikle daha iyi.

Diğer saçma yoruma gelirsek, ne demek istediğini tam anlamadım ama sanırım her macroya KS eklenmesinden bahsediyorsun. Kill Shot gcd da olmadığı için rahatlıkla her macroya koyulabiliyor, o yüzden kaçmaması normal. PTR'da değişiyor bu malesef, gerçi orda da min range sorununu kaldırıyorlar ama neyse. ES kaçmaması gibi bir durum zaten söz konusu değil, 6 sn cooldown ve dot 2 saniye sürüyor. Sadece LnL proclarda az dikkat etmek gerekiyor o kadar.

T8/T8.5 2 parça bonusu MM için gayet güzel aslında çünkü zaten improved stings var MM buildlerde, bi de bu gelince daha da iyi olur. Ayrıca CS ta bu bonustan yararlanır gibi duruyor. MM için güzel bonus olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle düzenli açılmış bir topiği kitlemek egoculuk olur bence =P
Onun dışında böyle major patchlerde tek bir sayfa altında tartışmak kadarda saçma bir şey yok.Bir post atıyorsun ertesi gün üstüne 50 tane post gelmiş falan yada sonradan okumaya kalktığında wall of text.
Kuralları ben belirlemiyorum fakat 10-12 tane extra başlık olması kimi ne için rahatsız ederki?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

T8/T8.5 2 parça bonusu MM için gayet güzel aslında çünkü zaten improved stings var MM buildlerde, bi de bu gelince daha da iyi olur. Ayrıca CS ta bu bonustan yararlanır gibi duruyor. MM için güzel bonus olmuş.

Serpent Sting MM hunter'ın DPS'inin yüzde kaçı ki 4? 5? 5 olarak düşünsek chimera/serpent damage'da 5 olsa total olarak %10'luk bir bölümü Serpent Sting'den. Yani MM hunter'da da o bonus maksimum %1 dps arttırır ki 5k dps markman hunter'lar için ortalama bir dps dersek 50 dps arttıran bir bonus. Düşününce güzel bir bonus ama t7'nin bonusunun minimum 50 dps kattığı bir zamanda bir sonra ki content tier bonusunun çok daha işe yarar olmasını bekliyorsun. Ayrıca Markman Hunter görebilcez mi bakalım?
Sosyal ağlarda paylaş

Forme said:
şimdi sonuç ne ptr ye bakarsak pve hunterlar survival mi kalıcak yoksa bm ye mi dönücek max dps için?

Dummy denemelerimde Survival önde idi ama Bm'nin scale sorunları yüzünden 25 man'de denemek lazım. Her ne kadar Survival olarak da Wild Hunt'a en azından 1 puan verebilmek Survival Hunter pet'leri açısından da iyi olmuş.

Şuan oynanış olarak Survival Ptr de eskisine göre daha kolay bir oynanışa büründü ve özellikle Exp. Shot; immo trap'i refresh lerse oynanışı tam istediğim gibi olucak. Sniper Training gibi şaçma sapan talent düzeltildi, trapdance kaldırıldı, pet scale arttırıldı(en azından talent alınarak.) Şuan sadece Call Stabled Pet skill'i ile ilgili bir yenilik bekliyorum. Dual Spec'in kullanım alanı şuan diğer class'lara göre Hunter'da daha işlevsiz çünkü pet aynı kalıyor. Ya Spec değiştirince pet'de değişmeli ya da CallStabledPet skill'inin Cooldown'i en azından 5/10 dakikaya düşürülmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

MM spec için o bonus 75-90 civarı bi dps artışı sağlıyor, gayet iyi bence. Diğer specler içinse hayal kırıklığı kesinlikle. Kim MM oynar orasını bilemem ama oynayanlar için gayet güzel.

Trap dance kaldırılmasına ben üzüldüm açıkçası. Frost trap sayesinde her 30 saniyede bir ekstra LnL proc çoğu combatta sniper trainingten daha yüksek dps sağlıyordu benim için. Tabi bunda 30 yardtan uzakta durunca zaman zaman retribition aura ve totemleri kaybetmenin etkisi de büyük.

Şu an ptrda immolation trap yenileme olayı hala yok. Gelirse süper olur ama. Call Stabled Pet 30 dakika cd gerçekten gereksiz uzun olmuş. 15 dakika falan olsa yeterli bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
Bugüne kadar gayet seviyeli bir şekilde devam etti bu başlık. Son değişiklikleri ve ptr deneyimlerini paylaştık. Eğer rahatsızlık veriyorsa kapatılsın çok büyük bir sorun değil ama troll malzemesi olmasın lütfen.

troll değil kesinlikle. sadece 3.1 priest başlığını "bi başlıkta konuşulsun" diye kapamanın ve aynı konulu farklı class başlığını açık bırakmanın mantığını anlamadım sordum o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

Burayı trollemek istemiorum ama konunun tarihi bir gösterge olmamalı. Ha ayrıca ben burası kapansın da demiorum lütfen yanlış anlaşılmasın. Her classın kendi değişikliğini bi başlıkta izleyip değerlendirmesi çok daha mantıklı olur öbür türlü karışık oluyo gerçekten takip etmek istendiğinde. Sadece "bence" priest başlığının (ki arkadaş bu başlıktan esinlenip açmıştır sanırım) kapatılması yanlış bir karar.

Happy hunting :)
Sosyal ağlarda paylaş

olayi anlamadin sanirim :p

patch notelarinin ciktigi gun bu thread acildi ve butun hunterlar burada tartisti, 3.1 genel topiginde hunter konualri tartisilmadi ancak priest konulari orda uzuuuun uzuuuun yazildi cizildi

ayni seyleri yeniden tartismak icin topic acmiyalim diye kitlemis gangren iste
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...