Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En çok Oynanan RPG ?

SADIST01

Öne çıkan mesajlar

Wow'u sorduğun için soruyu en çok mmorpg olarak alıyorum. Cevap tabiki ultima online. Paralı olan oyunlarda oynayan insanların sayısı sınırlı. Ultima ücretsiz olduğu, internet cafelerin hepsine girdiği ve anlaşılması en kolay olduğu için en çok oynanan.

Edit: Çok sınırlı ne demek ya?[signature][hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
Lanbos of Lionna, Dark Wizard / Quinthalus of Bartz, Human Fighter

[Bu mesaj Qui tarafından 15 Mayıs 2004 22:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

WOW uzun soluklu olur ...
adsl falan ıyıce yaygınlasır ...
wow la lakalı pıng confıg vs seylerde elalemın gavurlarıyla kapısabılecegımız bır sıstem soz konusu olur ...
tabıkı gumbur gelır ...
benım tanıdıgım 4-5 tane patıcık dısı wow u bekleyen adam var ...
ben askerden gelınce kısmetse ...
tutar yanı kısaca ...
everquest 2 de cıddı bır rakıp olabılır ...[signature][hline]Vampire Hunter Delucian ...
Dinamik Emotional Logical Uber Combatant Insane Attracatıve Natural ...
Sosyal ağlarda paylaş

herhalde ultimadır.baksana amma cok server var.Wow ye gelincede neden tutmasın ki.uzun bekleyis icndeyiz sahsen ben baslıcam simdiden dusundum kurdum planları NightElf clanı mı kursak diye dusunuyoruz arklarla.Ee sabırlı olmaya alıstık tabi yapımcısı Blizzard olunca bekleyeme alısacaksın :P
Ama cıkınca da milyonları pesinden surukler...[signature][hline]Icq=212-213-215
macromedia flash,fireworks,dreamweaver,sphere...
Online gaming rulz.

Sosyal ağlarda paylaş

Bir şeyi kabul etmek gerek: WoW hazır bir community ile piyasaya çıkıyor. Diğer mmorpg'lerden kötü olsada olmasada ilk çıkışı onlardan daha iyi yapacaktır (bkz SWG). Açıkçası ilk 3-4 ay çılgınca bir yükseliş bekliyorum. Oyunu hiç beğenmeyen insanlar bile "parasını verdik bir kaç ay oynayalım bari" mantığı ile devam edicekler bu süre. Daha sonrası artık Blizzard'a kalmış. Ne kadar başarılı yönetirlerse oyunu o kadar devam eder. Yada bakarsınız çöküşe gider.[signature][hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
Lanbos of Lionna, Dark Wizard / Quinthalus of Bartz, Human Fighter
Sosyal ağlarda paylaş

Türkler tarafını bilmiyorum ancak yurtdışında nwn hala delice oynanır çıkan modüller,sou ve hou ek paketleri çok başarılı oldu.nwn.mıx.gen.tr nın vardı en son serverı,tutunmustu.[signature][hline]|apache the taksimetre|
have no fear,vlad is here! -vlad
welcome back!-Aynalı Sazan
allah allah deyip geçer genç osman..
Sosyal ağlarda paylaş

unutmayin swg de ayni gazla yola cikmisti sonuc cogu kisiye gore husran...olayin büyüsü sadece 2-3 ay suruyo ondan sonra bisiy olmadigini anliyorsunuz.ha wow ole olcak mi isallah olmaz ama carebear lar icin yaparlarsa oyunu sonuc ayni olur blizzard in cok akilli davranmasi gerek.bu ilk mmorpg leri oldugu dusunulunce
Sosyal ağlarda paylaş

wow çok güzel olacak, ama carebear olayı bambaşka :

carebear olmayanların oranı %35 mmo oyuncuları içinde, şubatta falan yapılmış bir araştırmanın sonucuydu bu. yani oyunlara para kazandıranlar ezici çoğunlukla carebear oluyor buna göre :-P

wow zaten open pvp değil arena, duel tarzı pvp ile gelecek, birtek sanırım karşı factionun topraklarında saldırıya tam olarak açıksınız ki bundan tam emin değilim, yanlış olabilir sallamıyayım :)

+ aşağıdaki linkler yeterli oyunun nasıl yapıldığı konusunda, yani öyle herkezi keseceğim nihah! şeklinde bir oyun beklemeyin kesinlikle. olabilecek maksimum roleplay üzerine yapılıyor oyun. sürekli monster kesmekten ziyade, quest ağırlıklı olacak. zaten sürekli monster kesenler için dinlenme zorunluluğu var karakterlerin, yoksa aldığın xp 4/1'ine düşüyor.

be nice page?!

carebear tanımına bakın

ama bunlar benim oyun çıkar çıkmaz ilk hafta oyunu bulup girmeme engel olmayacak, tabi bide blizzardın oyunu götürüşü, teknik desteği vb de önemli başladıktan sonra, ama batıracaklarını sanmıyorum. Zaten Kasım 2004 te çıkacak daha çook var :)[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - SmS
Sosyal ağlarda paylaş

WoWun hayal kırıklıgına ugratıcagını zannetmıyorum cunku blızzard sımdıye kadar hayal kırıklıgı yaratmadı...adamların son ıstedıgı seyde kıtlelerını kaybetmek olucaktır...(Sam ve turevlerını bır kıtle sayamayız) :)[signature][hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzardın yaptığı ve beni çok büyük bir hayal kırıklığına uğratmış oyun bulunmuyor hatta hala yükleyip oynadığım eski oyunlarda bu firmanın adını taşıyolar.

Bu nedenle kafamda Blizzard yaparsa güzel yapar gibi bir kavram var ve bu nedenlede WoW bekliyorum...[signature][hline]Hiç kimse beni anlayamaz ,
Hiç kimse...

Sosyal ağlarda paylaş

bencede blizzard cok cok iyi bir firma ancak ilk mmorpg leri bu diablo ya warcraft a benzemez.quest ağırlıklı olmasi ayri bir hava katar diğer oyunlardan farki olur ama quest lerinde "3 tane sunu oldur 2 tane sundan bul"formatindan biras farkli olmasi gerekir yoksa o da bayar.rest olayiysa bence cok iyi bir fikir değil.
walla pvp yi bilemicem ama pvp siz mmorpg bence o kadar da iyi olmaz(everquest flm demeyin simdi:)mesela daoc taki rvr gibi horde vs alliance savaslari olcaksa cok gusel olur open pvp bende istemem
Sosyal ağlarda paylaş

blizzard'ın tek sorunu hiçbi oyunu söz verilen tarihte çıkaramasıdır, bu da mükemmeliyetçilik yüzünden. Blizzard ın yaptığı hayal kırıklığı oyunu bırakın, vasat diye nitelendirilebilecek bir oyunu bile yok.. warcraftlar, sc, d1, d2..

bi mmorpg da olması gereken en önemli özelliğin de denge olduğunu düşünürsek, bu dengeyi blizzarddan daha isabetli kurabilecek bir oyun firması yok..[signature][hline]Oha falan olunmaz, oha doğulur.. - delikanlı tiki -
Sosyal ağlarda paylaş

blizzardın başkanı ve yanında 5 elemanını da alıp firmadan ayrılıp bi firma kurup Bard's Tale i yeniden yaptığını biliorsunuzdur sanırım. bu da wow un son 1 yıldaki gelişmeleri açısından bana göre tartışma konusudur.
us betaya katılanlar da oyundan şuan o kadar memnun olmadıklarını sölüolar. daha doğrusu oyunun aşırı daoc benzeri olduunu sölüolar. şimdi gelip o beta, betadan sonra çok değişir hedesini yapmayın, oyunun buglarını atmak içindir beta
son olarak, ne olursa olsun bende oynıcam warcraft seven herkes de bu oyunu oynıcak. ama türk guildi oluşumuna karşıyım, cacık olmaz o guildden =)[signature][hline]Oski Teh n000000OOOOb
Sosyal ağlarda paylaş

wow kötü bir oyun ge.en sene swg ile birlikte çıkmış olsa kabul edilebilirdi ama şuan yapım aşamasındaki oyunlardan içerik olarakda grafik olarak da çok gerilerde onuda swg kaderi bekliyor

eq2 türkler oynıyamaz o oyunu mevcut highend sistemler bile yetersiz kabul ediliyor eq2 oynıyacam diye 2 bin $ lık upgrade yapmam

wow un daoc a benzemesi ikisinide yapan çekirdek kadronun aynı olmasından bir yerde bir yazı vardı wow skinlenmiş daoc mu diye

[signature][hline]Özhan Canaydın demiş ki "vatan haini mektebi sultaniye pankartını açanları kınıyorum"

bir hafta sonra vergi daireside demiş ki "galatasaray klübünün vergi kaçırdığı tespit edilmiş olduğundan dolayı 1 trilyon lira cezaya çarptırılmıştır"

[Bu mesaj Mighty_THoR tarafından 17 Mayıs 2004 18:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Wow da aynen swg de oldugu giibi 1-2 ay sonra sönücek
.
blizzard ın tarihine biraz bakarsanız hep kopya oyunlar ama cok kaliteli oyunlar cıkardı. westwood dan alıp alıp yenisini cıkardı adamlar.
bu online rpg işini halledemezlerse batarlar.[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...