Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[NWN] NWN hakkında yardım lütfen

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar.. Ultimadan da artık baygınlık geldii için kendimi yeni bir oyun adıyayım diyorum.. NWN nin oldukça iii olduğunu duydum.. Ama malesef bu oyun hakkında pek gazla bilgim yok, paticik NWN ölümünü baştan aşşağı okudum fakat pek bir yardımı olmadı açıkçası (yani teknik bilgiler dışında).. ormak istedğim bazı şeyler var arkadaşlar, yardımcı olursanız inanın çok sevinirim..

- NWN nin şu an kaç versiyonu var, yada kaç ek görev yada klaç yama??
-oyuna direkt ilk versiyondan mı başlim yoksa tüm yamaları yapıp mı başliim??
-ben archer mage karakterlerin hastasıyım.. Bu oyunda da hem büyü yapabileceğim hemde ok kullanabileceğim bir karakter yaratabilirmiyim..
-Yaratacağım karakter için sizce hangi ırkı seçmeliyim (mesla archer mage için)
-makinem;= PIII650, 128mb ram ve 32 TNT ekran kartı, oyun sorunsuz çalışırmı acep?

şimdiden çoook teşekkür ederim arkadaşlar saolun var olun...[signature][hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Designer® :hrr:
Üniversitelerin araştırma fonlarına el koyan hükümeti protesto ediyorum. Her kuruluşu, toprağı yok pahasına sattıkları yetmediği gibi, bir de ülkenin araştırma kolunu tümden kesiyorlar!
AB görüşüm: Ayıdan Post, O.spudan Dost Olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

iki tane eklenti paketi var
shadows of undrentide
hordes of the underdark

tavsiyem nwn üzerine sou ve hotu eklenti paketlerinin ikisini de kurmandır, sonra da autoupdate ile (eğer elindeki oyun orjinalse) son versiyona getirirsin zaten pek uzun sürmez bu şekilde

hotu ile birlikte gelen arcane archer tam aradığın bir meslek diyebilirim, tabi elf seçmen en mantıklısı olacaktır

yazdığın konfigürasyonla bir miktar ayarlama ile sorunsuz oynarsın gibi geliyor

bu arada mutlaka nwn.bioware.com'dan hotu bölümünü incelemeni tavsiye ederim, yeni prestige class'lar hakkında, feat'ler ve yeni büyüler hakkında bilgiye ulaşabilirsin oradan

[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 05 Mayıs 2004 19:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

benim açtığım aşşadaki topikte çapulcu bir mod'dan bahsetmiş..
o modda bir sürü yeni prestige class eklenmiş..
tercih edebileceğin tonla D&D 3e classı var..

oyunu oynayabilmek için bir tek elinde Neverwinter nights oyunu olsa yeter..
ama birçok yeni skillden, yeni featlerden, yeni classlerden,
ve amatör modlardan faydalanman için şunlar gerekiyor:
1- NWN
2- NWN ilk ek paket: Shadows of Undrentide: SoU
3- NWN ikinci ek paket: Hordes of the Underdark: HotU
4- 1.62 patchine güncellemek..

nwvault'da tonla amatör modlar var. Yukarda bahsettiğim prestige class genişleme paketi kadar işe yarayanı yok belki..
ama çok beğenebileceğin, kendi tercihine göre seçim yapabileceğin
(mesela modüle'ün yanında yazıyor rp ne kadar, hack&slash ne kadar, tuzak ne kadar felan.. adventure gibi istiyorsan çok rp, az hack and slashli modulleri, ama diablo gibi istiyorsan bol hack n slash, az rp olan modulleri indiriyorsun)
tonla modül var.. bunlar değişik patchlere göre yapılmış. mesela 1.62 patchi gerekiyor diyorsa, 1.62 altında çalışmaz/sorunlu çalışır ama 1.62+ patchlerde sorunsuz çalışır..

yani sen her ihtimale karşın son patchi (şu an için 1.62) çek.. hem normal oyununa da etki eder, hem de yeni modları oynarsın..
-----------------------------

archer/mage için birçok seçeneğin var..
en fazla 3 class seçebiliyorsun, en fazla 40. level olabiliyorsun..
2. expansionda 15. level ile başlıyorsun, 30a felan çıkabilirsin belki..
diğer ikisinde 1. level başlıyıp anca 20. level felan olabiliyorsun..

istersen fighter/wizard seçebilirsin..
fighter için yüksek dexterity verirsin.
hep bow üzerine featler seçersin..
mage için de yüksek int..
diğer abilityleri 8-10 civarında tutarsın..
böylece 14-15 int olur en az.. dialog seçeneklerinde fazla sıkıntı çekmessin. mage için int gerekiyor ya.. mesela sorcerer seçseydin, charisma gerekçekti büyüler için.. bir de extradan int'e yüklenmen gerekçekti dialog sıkıntısı çekmemek için..
işte 14-15 dex, 14-15 int seçtin diyelim.
oyuna başladığında fighter başlarsın, sonra da wizard leveli eklersin..
bow kullanan fighter + mage olursun bir güzel..

tabii ekstradan bazı seçenekler var..
mesela arcane archerlık.. archer/mage değil de arcane archer bu..
yani oklarını güçlendirebilen, +1 +2 ekliyebilen bir archer. Ancak büyü çekemiyor arcane archer.. sadece oklarını felan efsunluyor, daha etkili ok atışları yapabiliyor..
buna karşın, arcane archer seçmek için bazı önşartlar var..
zaten bu yüzden 1. level spellcaster olmak lazımdı mesela..
sonra birkaç level fighter felan.. (featler için)
arcane archer iken ancak wizard class sayesinde etkili büyüler çekebilirsin..

sonracıma mighty bow'lar var.. str bonusunu attackına damageine felan ekliyebiliyorsun.. mesela 20 str, +3 mighty bow var diyelim..
str bonusun +5.. ancak bow +3 olduğundan en fazla +3 bonus ekliyebiliyorsun bu yay ile saldırılarına..
str bonusun +1 ise, +1 ekliyebiliyorsun..
yani okçuysan belki mighty bow bulurum diye stryi 12 yapsan pek bişi kaybetmessin, ama saldırıların daha etkili olur..
tabii aynı işi büyülü +3 bow, +3 arrow ile felan da halledebilirsin,
yüksek dex ile zaten etkili saldırılar yapabilirsin.. belki dex damage'e etki etmiyor bow'da ama olsun.. yüksek AC olması ayrı bir avantaj...
Sosyal ağlarda paylaş

bone: ALLLLAHHH RAZZIIIII OLSUNNNN CANIMM BENİM ayrıcanak ÇOOK TEŞKKÜRLER... :D hoş halen baya bi boşluk ve soru işareti var kafamda ama nese..

şimdi arkadaşım bana 3 cd halinde NWN yi verdi ama sanırım bu ilk hali, peki diğer iki eklentisini nerden ve nasıl bulabilirim?? yani bulabilirmiyim? cd cilerde satıyolarmıdır acebağ?

ve sanırım çoooooook ayrıntılı bir oyun hade bakalım hayırlısı charı bile kurmam 1-2 sattimi alıcak galiba ehu..

bu son eklentide 15. leveldan başlıyorum ya, yani 15 level lık bir char yaratıyorum dimi (allahım kendimi çook cahil hissetim bu konuda) :(

tekrar saolun var olun bone çok saol tekrar cnmcım..[signature][hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Designer® :hrr:
Üniversitelerin araştırma fonlarına el koyan hükümeti protesto ediyorum. Her kuruluşu, toprağı yok pahasına sattıkları yetmediği gibi, bir de ülkenin araştırma kolunu tümden kesiyorlar!
Sosyal ağlarda paylaş

- evet o NWN'nin ilk hali, normal versiyonu..
eklenti paketleri, cd satılan herhangi bir yerde bulman mümkün.
ilk eklenti paketi 1 cd, ikincisi de 1 cd.. yani NWN+SoU+HotU = 5 cd oluyor..

- oyun evet ayrıntılı ama çok ayrıntılı değil..
tabii modül imkanı sayesinde (özellikle bahsettiğim prestige class module'ü) çok ayrıntılı oynayabiliyorsun..
güzel single player modüleler de var, oyunu değiştiren modüller de var, multi player modüller de var...

- 2. eklenti paketi, yani HotU'da 1. level karakter yaratıyorsun.
oyuna başladığında "15. seviye yaptım, level atla" diyor sana,
sen de karakterin levellarını tek tek ayarlıyarak atlıyıyorsun
(istersen ilk seçtiğin classa göre otomatik ayarlıyor, ama tavsiye etmem..)

Saçmaladım bişiler ben..
ama çapulcu usta daha iyi ve açıklayıcı şeyler söylerdi..
Sosyal ağlarda paylaş

bone kadrdeşim çok çok teşekkür edreim sana.. sağolasın, resmen kitap yazdın valla eline salık.. Tekrar teşekkürler..[signature][hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Designer® :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
- NWN nin şu an kaç versiyonu var, yada kaç ek görev yada klaç yama??

Nwn kendisi(3cd)+sou ek görev paketi(1cd)+hotu ek görev paketi(1cd)+69mb 1.62 sou patch+29mb 1.62 hotu patch
said:
-oyuna direkt ilk versiyondan mı başlim yoksa tüm yamaları yapıp mı başliim??

Hepsini yapmanı öneririm oynanabilirlik açısından.
said:
-ben archer mage karakterlerin hastasıyım.. Bu oyunda da hem büyü yapabileceğim hemde ok kullanabileceğim bir karakter yaratabilirmiyim..

3nd settingse uyan bütün karakterleri yapabilirsin.(archer/mage dahil)
said:
-Yaratacağım karakter için sizce hangi ırkı seçmeliyim (mesla archer mage için)

elf iyi bir seçim olabilir.
said:
-makinem;= PIII650, 128mb ram ve 32 TNT ekran kartı, oyun sorunsuz çalışırmı acep?

sorunsuz olmasada çalışır.[signature][hline]|apache the taksimetre|
have no fear,vlad is here! -vlad
welcome back!-Aynalı Sazan
allah allah deyip geçer genç osman..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...