Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Feral druid dps nerf ?

Argue

Öne çıkan mesajlar

Druid konusunda tecrübeli sayılmam ama geçen hotfixten önce benim karakter kedi iken mangle 1.7k üstü FFsiz ve Roarsız vuruyordu. 2 gündür 1450 çıkıyor. Üstelik kedi dps gearı oldukça upgrade ettim (kendi çapımda).

Guilddeki main feral druid arkadaşa sordum oda 2k üstü vuruyorum sorun yok demişti, bu sabah invite attım ve birkaç moba vurmasını istedim, yine ff ve roarsız 1550 en düşük mangle attı kedi ile. Arkadaş 2k+ kedi mangle vurduğunu, roar ve ff ile 2600leri gördüğünü söylüyordu (düz damage).
Sosyal ağlarda paylaş

Monthius said:
SimapesieL said:
bence gerekliydi
birlikte levelladıgım druid arkadaş benden çok fiziki hasar verebiliyordu (rogue)

End Game content ve level'lamak çok farklı şeyler?

Valla druidlerin burstu çok fena (80 level pvp)

aynı mutilate nerfü gibi core ability'i nerflemiş olabilirler. sustained damage'i başka yerlerden de verebilirler patch ile. ama nerflendiyse mangle damage gerekliydi. acımasız vuruyorlardı. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
Monthius said:
SimapesieL said:
bence gerekliydi
birlikte levelladıgım druid arkadaş benden çok fiziki hasar verebiliyordu (rogue)

End Game content ve level'lamak çok farklı şeyler?

Valla druidlerin burstu çok fena (80 level pvp)

aynı mutilate nerfü gibi core ability'i nerflemiş olabilirler. sustained damage'i başka yerlerden de verebilirler patch ile. ama nerflendiyse mangle damage gerekliydi. acımasız vuruyorlardı. :P

ferocious bite bir nevi nerflendi zaten. mangleda bir değişiklik yok ama. ben hala aynı rakamları görüyorum en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

cat dps çok ta yetersiz değil bence. ama yüksek verim alması çok zor. dikkat edilmesi gereken çok unsur var. rake, rip, sr, mangle sürekli takip etmek gerekiyor. tigers fury ve trinketleri iyi kullanmak gerekiyor. bunları yaparken bi gözünüz enerjide bi gözünüz ooc proclarda bi gözünüz de bossta olmak zorunda. enerji dump için gerekirse fb kullanmak gerekebiliyor. bunun kararını vermekte zor baya. bütün bunları takip etmek, hele bi de spank&tank olmayan bosslarda beni kasıyor açıkçası. ayrıca tank spec yada hybrid spec ile dps yapmayı denemek anlamsız. dps yapmak istiyorsanız cat dps spec kullanmak gerekiyor.

1-2 tane de wws ekleyim de sallıyormuş gibi olmayayım.
http://wowwebstats.com/2ogbnzbxac6re?s=47060-74471
http://wowwebstats.com/q4214djrmpiak?s=267567-305228
Sosyal ağlarda paylaş

1. Rake ile başla (Olmazsa olmaz opener)
2. Savage Roar (Açılış için 1 veya 2 CP yeter)
3. Mangle, sadece debuff için(Mangle Glyph lazım)
4. Combo Point için Shred spam (Idol of Ravenous Beast lazım)
5. 5 CP'te Rip (2pT7, Glyph of Rip = 20sn Rip)
6. Rip > 7sn, Savage Roar'da ~10sn ve 5CP ise = Ferocious Bite (Feral Aggression varsa şukela) (Rend & Tear varsa 100% crit = min. 10k)
7. VT'de Bloodlust & Heroism geldiğini duyduğunuzda, hazır CP'leri Savage Roar'a harcayıp, Berserk, Trinket ve Tiger's Fury sonrasında Rake yoksa Rake, Mangle, Shred, Rip, Shred, Shred, Shred, Ferocious
8. Tiger's Fury'i her CD dolduğunda kullanmalı.

Kedi ile çok güzel DPS yapılıyor yapılmasına ama, işini bilen, iyi ekipmanlı warrior falan varsa, gg.

Ve ayrıca, kesinlikle Hybrid spec ile DPS yapılmıyor.

Kedilerin max. output'u, normal bosslarda 4.9k falan, 5k çok zorluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Cat DPS yetersiz.

İlk 3'e giren kedi varsa raidinizde, sizin raid üyelerinizde sorun vardır :)

E abi girmesinler bir zahmet ? Rogue olarak ben giremiyordum ilk 3'e

Yeni şaka class oldular hem pve de hem pvpde. PvE de hem tanklarım hem dps yaparım rogue kadar tey tey tey. PvP de de aynı şekilde aaaaa bana vurmuyorlar mı cat gideyim 4-5k shred koyarım yey. Aaa bana döndüler hemen bear form dönüp last stand koyayım 40k hp'm olsun ehi ehi.

600 resilience'ım var, feral druid dün yemin ediyorum 4.5k maul critledi bearformda. TBC'nin ilk haftası gibiler şu anda
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle dps talent build lazım. Ve evet rotasyon tutturmak gerçekten diğer classlara göre daha zor düzgün dps yapabilmek için. YAni sarfedilen efor bakımından cat dps zorluo baya.

Ben nie boomkin oldum :D (gerçi onun dps cycleını da beceremiorum galba benimle arasında 250 300 sp fark olan boomkinle aynı raidde feci fark edio dmg donelarımız)

Ama ben n00b um o ayrı işte
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Gangren said:
Cat DPS yetersiz.

İlk 3'e giren kedi varsa raidinizde, sizin raid üyelerinizde sorun vardır :)

E abi girmesinler bir zahmet ? Rogue olarak ben giremiyordum ilk 3'e

DPS'te ve Damage Done'da birinci olduğum fightlar var, Sapphiron özellikle :p

Çok burst var kedilerde, çatır çatır 10k - 15k arası Ferocious vuruluyor. Shredler 6k - 7k arası, kıytırık Mangle 5.5k falan (ki bu saydıklarım, Leggings of the Honored, Journey's End, Fury of the Five Flights olmadan)

Rake falan manyak tikliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben her patchde, kedinin tüm skillerinin damage done'larını nerflemelerini, sonrada stacklanan ve %x kadar hasar arttıran bir uygulamaya gidip toplam dps'ni bufflamarını bekliyorum. Ama bu beklendi hep havada kalıyor tabi :)

Aslında PvP ile PvE arasındaki dengeyi en güzel bu stacklanan bufflar koruyor. Bence her dps classta %2-3'den 10 kere stacklanan bir self buff olmalı. Böylece burst kısıldığı halde dps yüksek tutulabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...