Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablo net te sorunlar

matama

Öne çıkan mesajlar

Valla gecen haftada aynen ben callcenter la kanka olmustum ama en azindan adsl gibi yarim yamalak calismiyor. Tesellim bu,

ya mukemmel calisiyor, ya calismiyor. harika bisey. =]
1mbit adsl ile pingim ist routerlarina 50 ye yaklasinca sevinirdim.

simdi 1mbit kablo ile(ki yeni baglattirdigim ama hatlardan emin olmadigim icin 1mbit almistim, 4mbit e gecicem en kisa zamanda) 40 a cikarsa uzuluyorum. asimetrik hat izdirabi olan ul+dl bandwith inin sabit olmasi durumuda yok, ayni anda mis gibi 140kb lik dl ile 30-35 arasi ul yi hic dalgalanmadan kaldirabiliyor hat. coax kablolarin gozunu seveyim.
Sosyal ağlarda paylaş

aradım, dedim sorun yaşıyorum; anlattım falan.
wow mu oynuyosunuz dedi eleman.. neyse işte, dedi ki sonunda, modemle alakası yok katiyen, bağlantınız da gayet iyi (iki hız testi yaptık, ikisi de aksi gibi iyi çıktı), birçok şikayet alıyoruz bu konuda dediği, mac adresimi, hizmet nomu, ip'mi, adımı soyadımı aldı, biz bu konuda şu an bir iletişim içerisindeyiz yurtdışındaki firmayla, bir haftaiçinde sonuç alırız, bizi tekrar arayabilirsiniz dedi. ben de aricam merak etme koçum dedim, demedim de işte içimden dedim, sonra kapattım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aradım dayanamayıp, 9 senedir kablonet kullanıyorum ama iptal etmek üzereyim dedim ki quicknet gelsin kabloyu alın bir tarafınıza monte edin diyeceğim zaten.

Wow, Knight online gibi upload isteyen oyunlarda yurtdışı çıkışı yüzünden sorun varmış bunların portlarını etkiliyormuş sadece. Yurtdışı çıkışı çuvalladığında herkez de aynı sorun oluyor ama şu anda sadece kabloda sorun var dedim yok sırf bizim portlarda sorun var bla bla, haberimiz var çalışma yapılıyor ilerki günlerde çözülecek felan fistan, at babam at oyala babam oyala.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Kablonet her yerde mi sorunlu? 20-24.00 saatleri arasında WoW'da durumunuz nedir mesela? Sınırsız 1mbit kablonete geçmeyi düşünüyorum da, iyi olur mu? Yoksa 1mbit ADSL'de kalayım mı? Şu an kotalı kullanıyorum ama onu da sınırsız yapacağım, genelde WoW oynuyorum ama kota derdim olmadığında DL'ye de abanırım heralde. Bu arada ADSL'de de sürekli 200-400ms arası; hafta sonları da 600+ falan olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kablonet hizimi dusurup yanina 1mbit adsl almayi planliorum raidde hangisi iyi verirse artik :)

2 aya yakin suredir istanbul bakirkoy taraflarinda kotu kablonet( en azindan tanidigim insanlarda ve bende) aksam 6 civari baslayip gece 12 bazen 2 ye kadar suren bi yavaslama ve pinglerde artma var
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo net şuanda cidden rezalet, öğle vakti 200 ping alıyorsunuz wowda oh ne güzel vs derken akşam bir başlıyor, sanki biri saat 20:00 ye kurmuş tam o anda bir anda ping 600 e çıkıyor kardeşim tamam 600 ilede oynarım ama LOSS inanılmaz derecede, durmadan düşüyorum , hep packet loss... Kendinize işkence etmeyi seviyorsanız kablonet alınız, müşteri hizmetleride tek cvp biliyor 'Bizde birşey gözükmüyor' , ben sana birşey göstereceğim yakında bakalım onuda göz ardı edebiliyormusun =p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...