Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Film Arşivi yaparken..

münazara

Öne çıkan mesajlar

yılllların downloadcısı olarak diyorum ki, arşiv SADECE kendini tatmin ve birazcık da gösteriş için vardır.

Değerli olan o arşivde olanlara hakim olmaktır. Ne kadarını hangi kalitede izlediğindir. İzleme kalitesinden kastım ses sistemi TV teknolojisi değil, izlerken içinde bulunduğun hal, arkasında taşıdığın entellektüel birikim, hatta sonrasında kimlerle tartıştığındır.

1000lerce filmi biriktirip 1/4ünü izlememiş kaç arşivci tanıyorum. Oysaki o binleri, bulup, indirip, altyazı senkronlayıp, biyerlere tasnif edip kayıt etme süresince, en az bi %10-15ini daha izleyebilir, o izlediklerini birileri ile konuşup tartışabilirlerdi.

Yani demem o ki, garajımda ferrari var demektense, şahin ile tüm ülkeyi gezdim demek yeğdir.

not: tüm bunları dedikten sonra kendimi tutmalıydım ama dayanamıyorum. söyliyeceğim. Axxo tırt ohh
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:
abicim film arsivi yaparken, txt dosyasina isim arsivi yapin bundan 3 yil sonra, ya filmleri 10 dakikada indirebiliyor olcaksiniz yada direk olarak internetten seyrediyor olacaksiniz, dijital arsiv diye bisi yok artik.

daha müzikte bile yeni o aşamaya geçilmeye başlandı falan ama hala internet yeterli diil..

http://listen.grooveshark.com/
Sosyal ağlarda paylaş

konunun hepsini okumadim, dvd konusunda laflar hazirladim:

fiziksel dvd olayina kilim.

- optik medyada veri tasinmasi cooook ilkel.
- dvd teknolojisi (ustteki maddeden ayri olarak) coook sacma. region olayi var, gecilemeyen track olayi var. bunlar teknolojinin yanlis kullanimina ornektir.
- hatuna dvdden kule gostercegme jenga kulesi yapar onu gosteririm.
- turkce dvdlerin altyazilari, ekstralari hep eksik, sacma sapan. filmimi indiririm, istedigim gibi customize ederim.

arsiv konusunda ise:

arsivimi 1tb external diskte tutuyorum. film + dizi + programlar var. doldukca dandik seyleri siliyorum. silcek sey kalmayinca yeni hdd alip nedanko gibi icerige gore ayircam.

edit: ahah ben bu konuya daha once kinimi kusmusum dvd konusunda meger. ama olsun fazla kin goz cikarmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bende öyle yapıcam galiba. sostizm'e de katılmadan edemiyecem.
Bende de 300küsür dvd var, hepsinin içinde 3-4 film. sorsan 4te1'ini seyretmemişimdir. Ama 4te1'i de dandiktir. Emuleden torrentten ne kadar link bulduysam indirip dvd'ye yazdıydım zamanında.

1080p çıkınca divx'lerin bir değeri kalmadı tabi. Çöplük oldu benim arşivde.

Artık sadece çok beğendiğim ve arşivlik değeri olan filmleri hdd'te depolayacam. bitirdim dvd olayını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...