Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gittigidiyor.com ile ilgili soru

Mavi

Öne çıkan mesajlar

ya bu gittigidiyorda, middle man yani aynı anda bi tarafa parayı bi tarafa ürünü passleyen kurumsal bi olay varmı? yoksa bi çok sorun çıkablir gibi geliyo alışverişlerde. sonuçta karşıdaki adama ürünü sorunsuz yollamana rağmen, ürün eline geçince bu bozuk falan diyip ödemeyi durdurabiliyor diye biliyorum bu sitede!? konuya tam hakim biri olayı açıklarsa sevinirim(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Evet aynen öyle Shadow. Sonuçta aynı ülke sınırlarında olduğumuz için insanlar onu yapmıyor ama genelde, "kargoyu yolladım teslim de almış" diye gidip kargocudan belge getirirsin sonuçta rahat rahat. Önceki işlemlerinde sakatlık olan adamlarla büyük iş yapmazsanız daha garanti olur tabi.

- Açık arttırma bitiyor. Alıcı ödemeyi GG havuz hesabına yapıyor.
- Alanın kargo bilgileri satıcıya geliyor. Kargoya verip fiş no falan giriyorsun.
- Adam eline geçince siteden onaylıyor, para senin hesabına geçiyor. Üç iş günü onay veya ret vermezse otomatik onay geliyor sistemden.

"Ürün bozuk/başka vs." seçeneğini seçince noluyor tam bilmiyorum ama, yani zart diye "tamam buyrun paranız" diye iade etmiyordur muhtemelen, GG yetkililerine taşınıyordur olay. Orada kanıtlarsın zaten adamın teslim aldığını.

Açan arkadaşın sorularına geleyim, en fazla 10 gün listelenebiliyor ürünler, 15 gün olmaz yani. En kallavi ilanı verirsen 6-7 TL'ye kadar çıkıyor listeleme ücreti. Katalog, kalın yazı, ek açıklama satırı, ek fotoğraf vs. gibi seçenekler var, göreceksin yaratırken.

Eskiden "asgari ücret" vardı, 100 açılış 150 asgari dersen 140'a biterse satmıyordun mesela. Yanlış hatırlamıyorsam onu kaldırdılar şimdi, onun için bittiği fiyata yollaman gerekiyor. Ona göre aç minimum fiyatı.

Bir de satış bitince %10 GG komisyonu var, sonradan sürpriz olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Musteri hizmetleride cokta ilgili.Mesela ben bi urun almistim iki dakka sonra baska bi yerde daha ucuza gordum ama dikkat ettiyseniz sistemde yok iptal secenegi-yada o zamanlar yoktu-saticiyla baglantiya gectim bizde iptal edemiyoruz dedi.En sonunda mail attim siteye baska bir odemem var dalginlikla almisim diye.15 dakika sonra cevap ve iptal.Bide maili gece 12 de atmistim heralde
Sosyal ağlarda paylaş

Alici her zaman daha avantajli bu sistemde,aldigi urunu denemek icin 2 gun suresi var,istedigi gibi bir urun degilse yada bozuk/kopya bir urunse geri gonderebiliyor,parasini alabiliyor.Benim anlamadigim diyelim saglam bir urunu yolladin alan adam urunu bozdu/kirdi,sonrada urun bozuk dedi geri yolladi,satici urunu calisir halde gonderdigini nasil ispatlayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:
Alici her zaman daha avantajli bu sistemde,aldigi urunu denemek icin 2 gun suresi var,istedigi gibi bir urun degilse yada bozuk/kopya bir urunse geri gonderebiliyor,parasini alabiliyor.Benim anlamadigim diyelim saglam bir urunu yolladin alan adam urunu bozdu/kirdi,sonrada urun bozuk dedi geri yolladi,satici urunu calisir halde gonderdigini nasil ispatlayacak.
ben de merak ediyorum bunu
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...