Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VDSL2 Nedir , Ne Degildir ?

Kithnos

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaslar ,

Uzun bir suredir yurtdisindaydim , geri gelince baglanti durumu nedir , kampanyalar nedir diye ttnet in sitesine bir goz attim . VDSL 2 denen bir zimbirti su an kullanimda goruluyor sanirim , 16 MPBS - 32 mbps gibi hizlar hakketten bu kablolama ve altyapi ile hakkini veriyor mu ? Su an kullanan var mi ? Rapidshare den vs . ozledigimiz bekledigimiz X,Y MB/sn tarzi downloadlari yapabilecez mi ? Upload hizimiz nedir ? Ttnet adam gibi detayli yazmamis ki =)
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda alabiliyorsunuz vdsl2 bir firma zaten alıp denemiş yazmışlar deneyimlerini ama ev kullanıcısından dinlemek daha iyi olur tabiki :) http://www.tiport.com/32-mbit-hizli-internet-vdsl-isteyince-baglaniyor-716.html

http://www.ttnet.com.tr/web/204-924-1-1/tr/evde_ttnet/ttnet_vdsl2/ttnet_vdsl2
Sosyal ağlarda paylaş

Daha once tartisilmis ama , nerdeyse 6-7 ay once tartisilmis , verilmeye baslanmamis bisey uzerine teorilerle tartisilmis , o yuzden tekrar acayim dedim . Kullanan , bilen duyan yorumlarini yazsin . Fiyat biraz tuzlu ama aklima yatmadi degil , 2 Mb ile rapidden indirebileceksem neden olmasin ? Uni den aldigim butun bursu buraya gommem gerekicek , tek sorun o sanirim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse kullanmıyor denecek kadar az insan kullanmaya çalıştığı için hala teoriler üretmeye devam ediyoruz. Ondan böyle. :) Benim bildiklerim ise, tam anlamıyla kullanmak istiyorsan Telekom binasına ultra yakın olman gerekiyor. Kapı komşusu olsan tam yeridir. Bir kaç kişi görmüştüm kullanan başka bir firma aracılığı ile almışlar, telekoma yakın olmalarına rağmen 32mbit hayal olmuş, 16ya düşürmüşler ama ondan da memnun değillerdi. Diğer arkadaşların dediği gibi Quicknet'in yoksa ADSL'e veya kabloya mahkumsun. :)
Sosyal ağlarda paylaş

ADSL cok pahali 4 mbit bile 89 ytl idi sanirim , onu verdikten sonra 119 verip pratikta 12 mbit gibi biseye sahip olmak bile mantikli gibi , olmayadabilir =)

Benim ev , 4 sokak falan assagisinda telekomun ,heralde 400 m ancadir , iyi bi yakinlik diye tahmin ediyorum .. Resmi basvuru yapmasam da , gelin bi test edin , kac MBPS aliyorum ona gore karar vericem desem yaparlar mi acaba ? 32 de gozum yok ztn 16 dusunuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

16 mbit almayı düşünüyorum eğer verirlerse ama şöyle bir durum var 300 ytllik modem parasını ve 30 ytl kurulum parasını almıyorlar 24 aylık sözleşmeye girersen fakat girmezsen bunlarıda alıyorlar. Sözleşme imzalarsak daha iyi bir kampanya çıkarsa 2 yıl içinde ki bence çıkar ozaman ondan yararlanamıyoruz(tahminen daha önceden vdsl in varsa yeni yapıcakları kampanyaya katılamazsın maksat yeni kullanıcı çekelim zaten olanlar takılsın :)) kısaca kötü bi durum :P
Sosyal ağlarda paylaş

VDSL henüz satışa başlanmadı ancak çok kısa süre içersinde başlanıyor. VDSL testlerini kendim gördüm, 16,32 çıkılıyor bu hızlara gerçekten. VDSL'in teknoloji yüzünden bir dez avantajı var, modem santralden uzaklaştıkça o kadar çok hız kaybı olur. Yada modem hiç oturmaz, ama santrale ne kadar yakınsanız, modem o kadar iyi oturur ve 32 görebilirsiniz.

Ama ben de, quiknet'i tercih edenlerdenim açıkçası :) Bizim evin oraya fiber çektikleri gün quiknet'e geçeceğim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Test yapmaları için evinize gelmelerine gerek yok. Santralden de bu testler yapılabiliyor, sonuçta bu bu kablo, 2 uçtan birinden gelen sinyali ölçmek yeterli, evden yada santralden. Zaten Telekom bu testleri yaptı çoktan, kimin kaç Mbit ile internete çıkabileceğini biliyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben de quicknet tercih ederim tabi ki ama 2 yıl icinde sanmıyorum ki gelsin fiber mahalle aralarına..

2 yıllık sozlesme buyuk bir yuk ama cok da cazip bir kampanya yapıcaklarını sanmıyorum , en fazla bunun ustune 1 aylık bedava ya da her zamanki gibi ilk 3 ay 69 ytl falan gibi bişi yaparlar , o bile belli olmaz ...

Kablo 10 mbit diyen arkadas , hangi firmadır bu nerden incelerim , kablo ile ilgili pek bir fikrim yok de , hangi firma hizmet veriyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

Satişa başlanmadi ama beta userlar halen kullanimda mesela ben kullaniyorum diğer evimde. Ama tercihen Quicknet hem ucuz hem yoğunluk az oda enteresan backbone yurtdişi çikişlari 1 hatta sahipler diğerleri hep ttnet ama pingler genelde 40-70ms arasinda geziniyor
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo'da 4MBit'ten sonrası zengin kazığı, alınacak gibi değil. Upload da 1MBit zaten bütün paketlerde. Quiknet hakkaten harika, 30 lira fazla verip 5 kat hızlı ve fiberoptik internet sahibi olmak gayet hoş. Onların da hizmet alanı dar ve yayılma hızı oldukça düşük ama, bizim buraya kablo döşeyeli aylar oldu Tellcom, hala hizmet vermiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...