Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sherlock Holmes (2009)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

darkrider teşekkürler bilgi için bilmiyodum +rep:P
huun neyini sevmedin abi filmin? ben gayet unutmadım sahneleri aklımda? senaryo ve kurgusu olarak bence başarılı bi film..

insanları büyüye falan inandırarak hükmetmek isteyen bi adam ve onu durdurmak isteyen sherlock holmes? tam o dönemlerde din ile insan kullanılması şeysi?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ben de sonunda izleyebildim, direk super filmdi...

kitaplardan cok fazla fark yoktu, en bariz fark irene adler'dı zaten =), tamamiyle farklı bir karakter olmus eheh, acaba "a scandal in bohemia"dan farklı bir hikayede de mi geciyor boyle biri olarak dedim de, ben rastlamadım baska bir hikayede, watson'ı da orduda bir tek doktorluk yaptı diye biliyordum, adam asker gibi maasallah =), beklemiyordum holmes kadar atletik olmasını ehueh, yine de cok basarılı filmdi...

son olarak MORIARTY !!! bir sonraki film daha da efsane olmalı =)...

Sosyal ağlarda paylaş

kfg said:

kitaplardan cok fazla fark yoktu, en bariz fark irene adler'dı zaten =), tamamiyle farklı bir karakter olmus eheh, acaba "a scandal in bohemia"dan farklı bir hikayede de mi geciyor boyle biri olarak dedim de, ben rastlamadım baska bir hikayede, watson'ı da orduda bir tek doktorluk yaptı diye biliyordum, adam asker gibi maasallah =), beklemiyordum holmes kadar atletik olmasını ehueh, yine de cok basarılı filmdi...

adler sadece 1 hikayede varmış zaten kitaplarında. çok önce okuduğumdan bende hatırlamıyorum hangisiydi şimdi. ama dergide okuduğum yazıda 1 tanesinde diyordu sadece. filmde de olması bence lazımmış güzelde olmuş dediğin gibi :)

Sosyal ağlarda paylaş

Sherlock Homes hikayelerini okumuş biri nasıl film kitaba sadık der yahu? Karakterler çok değişmiş, filmlerde birebir uyarlama aramam, kitaptan farklı olması filmin değerini düşürmez. Ama açıkça söyleyeyim yazılı Sherlock Holmes filmden kat kat üstün bir sanat eseridir ve o yüzden de yazılmasından 120 yıl geçmesine rağmen hala okunabiliyor. 2130 yılında şu filmi kim izler yani :).
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

kfg said:

adler sadece 1 hikayede varmış zaten kitaplarında. çok önce okuduğumdan bende hatırlamıyorum hangisiydi şimdi. ama dergide okuduğum yazıda 1 tanesinde diyordu sadece. filmde de olması bence lazımmış güzelde olmuş dediğin gibi :)

a scandal in bohemniada vardı işte

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...