Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alchemy Spec Değişimi

alpg

Öne çıkan mesajlar

biraz ileriyi görün arkadaşlar epic gemler geldiğinde elixirler ve yüzük enchantleri aynı kalacak. buarada o slotlara jc only gem takın diye söylemedim. ben mesela shadow priest olarak soket bonusunda spell demage olan soketlere jc only gem kullanıyorum, ikisini eş zamanlı aynı sokette kullanalım diye değil. t9 lar gelene kadar, hatta daha ilerisinde tbc de sunwell itemlarında olduğu gibi illaki her classın en iyi itemının soketi alakasız bi renk olacaktır. jc o yüzden end game, aynı şekilde epic gemler geldiğinde enchanterlar anyı yüzük enchantleriyle alchemistler aynı flask bonuslarıyla geziyo olacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Olmayacak. Epik gemler geldiğinde (ki bu T9 geldiğinde olacak en azından 1 senesi var belki daha fazla ) yeni epik yüzük ench'i, arayı kapatacak imba ötesi alch trinketi ve yeni JC prizmatikleri gelicek.

Bu konuda bir başlık vardı US forumlarında, cevapta açık şekilde şöyle birşeydi "mesleklerin verdiği bonuslar arasındaki denge korunacak"
Sosyal ağlarda paylaş

JC bonus heasplarken sanki ufak bir hata var. aslında hata değilde o gemelri hep mavi slota taktığını ve karşı tarafın da mavi slota 16 ap gemi taktığını varsaymışsın. socket bonusu +16ap eş değeri olmadıktan sonra 32 ap takarım her türlü yani.
(54-16)x3=114 yerine (54-32)x3=66 olsa daha iyi sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

yeni epik yüzük ench'i
imba ötesi alch trinketi
JC prizmatikleri gelicek.

Rüyalarda buluşuruz, o günlerde kavuşuruz ne diyim.. tbc de olmadı böyle bişey ilerdede olmaz, ne prismatic upgrade geldi ne yüzük enchante sadece epic gemler çıktı. Şu anda prismatic gemler yeterince güçlü yüzük enchantide ve dengeside gayet güzel sağlanmış durumda. Elit oyuncuların neden bs jc seçtiğini biraz kafası çalışanlar görüyo zaten. Ayrı ayrı yine avantajlarını uzun uzun anlatıyım. Jc isen meta için aptal mavi soketlerle alınan soket bonuslar için işine yaramayan mavi ve türevi gemleri takmak zorunda kalmıyosun. Bs isende açtığın soketlere ne takarsan tak alttaki soket bonusu etkilemediği gibi bazı itemlarda meydana gelen ya metadan vaz geçerim ya soket bonustan ikilemine düşmüyosun. icabında al bonusu kıpkırmızı gemlerle tak açtığın deliğe maviyi mis gibi meta çalışsın. Ama sen hala alchemy imba of yüzük enchanti trinet diye "kimse pot çekmiyoken" halay çekeceksen yapacak bişey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@Cellobello

Ne diyorsun hiçbirşey anlamadım valla yazdıklarından. Yazdım işte oraya BS'nin katkısı şu an 38 sp ya da 64 Ap başka birşey yok. Yok meta daha kolay çalışıyormuş, yok anlatamadığın başka bir bonusu varmış falan. Lütfen iddealarınız rakamlara dökünüz.

Bu arada TBC'de prizmatic JC gemi yoktu demek ki WotLK'tada olmayacak, dur ya var aslında, yok canım bence yoktur çünkü TBC'de yoktu, ama var , yoktur yok.

Mavi postları takip edin tavsiye ederim.

Sonuç olarak BS'nin şu an ins, ench, Lw'den hiçbir farkı yok ve olmayacakta. JC sürekli en yüksek bonusa sahip meslek olarak kalacak, alch'da 3.1 ile epik tirinketi gelince jc ile yarışacak. Aksi iddealarınız rakamlara dökünüzki anlayabilelim.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@Cellobello

Ne diyorsun hiçbirşey anlamadım valla yazdıklarından. Yazdım işte oraya BS'nin katkısı şu an 38 sp ya da 64 Ap başka birşey yok. Yok meta daha kolay çalışıyormuş, yok anlatamadığın başka bir bonusu varmış falan. Lütfen iddealarınız rakamlara dökünüz.

Bu arada TBC'de prizmatic JC gemi yoktu demek ki WotLK'tada olmayacak, dur ya var aslında, yok canım bence yoktur çünkü TBC'de yoktu, ama var , yoktur yok.

Mavi postları takip edin tavsiye ederim.

Sonuç olarak BS'nin şu an ins, ench, Lw'den hiçbir farkı yok ve olmayacakta. JC sürekli en yüksek bonusa sahip meslek olarak kalacak, alch'da 3.1 ile epik tirinketi gelince jc ile yarışacak. Aksi iddealarınız rakamlara dökünüzki anlayabilelim.

adamın demek istedigi ben 2 mavi takmak zorundayım ama 2 extra slotum var gem için diyo.

katılıyorum ben.BS JC en saglamı.
Sosyal ağlarda paylaş

mele dps metası 2 tane mavi istiyor. caster adam anlamaz bu dertten. bs jc nin avantajı şu, delik açıyorsun, o deliklere epic prismatic gemi takıyorsun. böylece meta için maymunluk yapmak zorunda kalmıyorsun saçma gemlerle. ap ihtiyacın varsa geri kalan tüm slotlarını çılgın gibi ap gemleriyle dolduruyorsun misal, + 3 tane de epic ap veren gemin oluyor = 2 mavi gem isteyen meta gem 0 mavi gemle çalışıyor.

kazancı buyrun siz hesaplayın.

şu an için bs+jc en buffer meslekler bu yüzden özellikle mele dps için.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman BS + jc en iyi demesin, şu meta gem kullandığınız sürece en iyi desin. her meta gem aynı sayda mavi gerektirmiyor. 21 agi %3 crit dmg gemi mesela her renkten birer tane istiyor. ayrıca sanırım feral druid, rogue ve enhancement shamanlarda aynı gemi kullanıyor. hatta fury warrior bile onu kullanıyor bildiğim kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

21 agi gemini belki roglar kullanır geri kalan herkes 21 crt gemi takmalı bence.

blizzard gidip magelere bs kasın demiyor ki neden bu kadar agresif oldunuz anlamıyorum, yıllardır bs plate mail giyen adam mesleğidir. plate mail giyen adam dps ise bu metayı kullanır, yanına da jc alır onun için en iyi buffer budur.

hayatında pot içmeyen adam neden alchemy falan kassın trinket yapsın az mantıklı düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim şu başlıktan anladığım birilerinin çok ciddi düzeyde matematik zaafı var. Demekki örnekle açıklayacazki anlaşılabilsin.

Şimdi 3 tane warrior'umuz var, birinin mesleği Jc-Bs , ikincinin Jc-ins, diğerinin mesleği Jc-Ench. Her üçününde üstünde aynı itemler var ve bu itemlerde 3 kırmızı , 2 sarı, 1 mavi gem slotu var. Şimdi bu arkadaşların gemler ve mesleklerden gelen katkısını hesaplayalım.

Her üç arkadaşta 3 adet prizmatik kullanıyor ve diğer gemlerine 32 Ap takıyor

Jc-Bs olan warrior 6 adet gem slotuna ek olarak 2 tanede Bs'den slotu var ve bu 8 slotun 3 tanesine 54 Ap, 5 tanesine 32 Ap takıyor. Sonuçta mesleklerin katkısı 3x54+5x32'den 322 Ap oluyor.

Jc-ins olan warrior 6 adet gem slotuna ek olarak omuzluk enchinden 64 Ap bonusu var ve bu 6 slotun 3 tanesine 54 Ap, 3 tanesine 32 Ap takıyor. Sonuçta mesleklerin katkısı 3x54+3x32+64'den 322 Ap oluyor.

Jc-Ench olan warrior 6 adet gem slotuna ek olarak yüzük enchinden 2x32 Ap bonusu var ve bu 6 slotun 3 tanesine 54 Ap, 3 tanesine 32 Ap takıyor. Sonuçta mesleklerin katkısı 3x54+3x32+2x32'den 322 Ap oluyor.

Allah allah niye aynı çıktı bunlar ya, oysaki Jc-Bs olan warriorunki en yüksek çıkmalı idi, demek ki hesapta bir hata yaptım. Neyse o kadar kusur kadı kızında da olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...