Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tom Clancy's HAWX

Kinkaudonau

Öne çıkan mesajlar

bu tutorial gibi olan ilk bölümü oynadım. ki beklentimin altında çıktı.

motor gücünü kesince gliding olmaması direk stall a girmesi gazı verince cort diye yükselmesi pek hoşuma gitmedi ne yalan söyleyeyim. assistance ı off yapınca uçağın yönlendirilmesinin çok saçma olması da ayrı bi eksi geldi gözüme.

inşallah 2. bölüm daha güzeldir.

ama türünde tek ve adında Tom Clancy olduğu için çıkınca belirli bir süre oynarım diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

LAAAAAAN said:
Ubisoft tarafından geliştirilen uçuş simülasyonu "Tom Clancy's H.A.W.X'ın" PC versiyonunda gecikme olacak. Önceki plana göre 13 Mart'ta çıkması beklenen oyunun çıkış tarihi, 1 hafta ileriye kaydırılarak 20 Mart tarihine ertelendi.
Sosyal ağlarda paylaş

Gattling icin joystick lazim evet, gidip arcade oyun icin de joystick almam acikcasi, da biraz alistiktan sonra arada sirada patir patir avlayabiliyorsunuz saydirarak.

Yalniz verdigi hasar saka gibi dusuk olmus, bildigin 30mmlik gumbur gumbur patlayan mermiler saydiriyorsun, 5-10 mermilik burst atsa toz etmesi lazim her turlu ucagi, normalde de modern savas ucagi pilotlari zaten zart zurt osurur gibi saydiriyorlar, israf oluyor obur turlu, gerek de yok zaten fazla saydirmaya, patch falan cikarip duzeltmeleri lazim, combat boyunca gumbur gumbur fuze sallamak bayar.

Multiplayer falan ne kadar iyi olacak bilemiyorum da, orjinal alacagimi hic sanmiyorum, bir sturmovik falan degil sonucta oyun.

Edik : mistirleviy, assistance off modunda flight control'u expert'e ayarlayinca yine yaw/pitch moduna giriyor ucak default halindeki gibi, ezmode olayindan direk cikariyor, hos ben hic kullanmiyorum assistance off'u.
Sosyal ağlarda paylaş

Bakalim, multiplayer yorumlarina bagli kesinlikle de, orjinal oyundan daha oncelikli seyler var para saklamam gereken su anda ehah.

Aliskanlik meselesi biraz, mouse kontroluyle ucus kil geldi bana biraz, biraktiginiz yonde kaldigindan dolayi (tam anlatamadim gerci) kontrol zor oluyor, klavyeyle oynuyorum su anlik direk, cok zorlanmadan vurabiliyorum aslinda cannon ile, 3-4 hedeften birini mutlaka cannon ile patlatiyorum zaten infinite ammo gaziyla da, 150 tane roket var yuh, 3 ucus ust uste yapsak yeterli olur kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

Çıktığı gün multiden haberlerle burada olacağım. Multisi kağıt üstünde çok sağlam. Hem geleneksel seçenekler hem de 4 kişiye kadar coop.

Mouse ile denemedim ama yorucu olur gibi geliyor bana. Ortalama sens ile Miyagi ustanın çitlerini boyar gibi mouse hareketi gerekir. Tap dance gibi fareyi tak tuk masaya vurursun.

Öte yandan gamepad ile kontrol acayip rahat. Learning curve max 15 dakika. Yeteneği olan adam bina arasından da geçer, zemine teğet de geçer. Ama tabii ben bunu cillop gibi xbox controllerla oynadım. Triggersız, tuşları slotunda dans eden dandik gamepad ile o kadar hoş olmayacaktır.

Dert edilecek, üzerinde düşünülecek, rahat olunmaması gereken birşey varsa oyunun bariz olan 2 sorunudur. Arcade bir oyun için bile dumbed-down olması, ki assist kapatılıyor dedikleri umarım server settingdir ve askeri hava verememesi. Tabii askeri hava diyince aklınıza GI Joe geliyorsa o zaman ayrı. Bunlara rağmen misler gibi olacağına inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

az önce demosunu oynadım, mouse kontrolünün varlığına sevindim ancak gariptir nasıl desem.... mouse'ın yumuşak hareketlerini algılamıyor. daha doğrusu yavaş hareketleri mesela yarım santimlik kıpırdatmalarımda uçak oynamıyor, biraz daha hızlı çektiğimde ancak harekete geçiyor buseferde istediğimden hızlı oluyor haliyle. niye böyle bu?

battlefield serisindeki gibi yumuşak narin bir mouse kontrolü yapmak çok mu zor arkadaş?
Sosyal ağlarda paylaş

tom clancy uçak oyunlarında hep oluyo ne alakaysa :) bi oyununda demo için patch çıkarmıştı adamlar, klavyede sağa bi dokunuyodun, uçak haydaa diye yuvarlanıyodu böle...

Bi de asıl konu : assistance off modda uçağın manevraları... direkt independance daydeki gibi ya :/ sağa basıyosun yuvarlanmıyo ööle dönüyo.
Sosyal ağlarda paylaş

demo'nun tutorial'inde hata var deli etti beni, asistan modunu tanıtıyor işte bakıyorum hım iyi güzel, sonrada diyorki şimdi asistan kapalı olarak devam edicez ve açamayacaksın tutorial boyunca eyvallah dedim kapalı tamam ama kabul etmiyor. açınca devam etti, bütün o tutorial bölümünü asistan açıkken bitirmek işkence gibiydi beynim sulandı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Assistance ı sadece missle dodge larken kapatıyorum, gaz kesip backflip yaparken falan daha rahat oluyor. Assistance ı kapatınca manevra kabiliyeti de artıyor uçağın, daha zerbest yönetebiliyorsun.

Onun dışında cockpit modunda gayet avlanıyor herkes.

Bi de ELS hiç bir işe yaramıyor, bir iki kere yaklaşma açısını öğrenmek için kullandıktan sonta aynı şeyi kafamdan yapmaya başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
demo'nun tutorial'inde hata var deli etti beni, asistan modunu tanıtıyor işte bakıyorum hım iyi güzel, sonrada diyorki şimdi asistan kapalı olarak devam edicez ve açamayacaksın tutorial boyunca eyvallah dedim kapalı tamam ama kabul etmiyor. açınca devam etti, bütün o tutorial bölümünü asistan açıkken bitirmek işkence gibiydi beynim sulandı ya.

İsimde bir tuhaflık var sanırım.

Asistan açık = arkadan/kokpitten görünüm
Asistan kapalı = dışardan hedefe göre değişen kamerayla görünüm

Yani o tutorial'ı asistan kapalıyken bitirdin. Yalnış mıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...