Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oscar 2009

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

neyine guldun ki? bildigin patlamis, ayip edilmis. en iyi film ve en iyi yonetmen gibi en onemli odullerde adaylik yok. basrol kadin & erkek adaylik yok. en iyi uyarlama bile yok. hic bir onemli adaylik yok, sadece yardimci rolde heath ledger var ki o da olmasa hic bir adaylik olmicakti.

curious case ve slumdog'a bak, cogu kisi gibi bende oyle adayliklar bekliyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Başrol erkek beklemiyodum ben zaten, Christian Bale'in öyle aman aman bir performansı yoktu filmde, adam zaten Batman yani, ne kadar oyunculuk beklenebilir zaten tartışılır. Yani diğer filmlerine kıyasla bu rolle Oscar'a aday olması komik olurdu. Başrolde kadın yok bi de filmde, o da zor o yüzden. Ama yani hadi zorlasan en iyi yönetmen adaylığından vazgeçebilirim ama en iyi screenplaye aday olmaması çok garibime gitti açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

adayligi yok derken aday olmayi hakediyor anlaminda soylemedim. filmin yapisi geregi evet erkek ve kadin basrol yok. ama demek istedigim en prestijli oscarlardan ikisi bunlar. zaten diger onemlilerde hic adaylik yok. bunlar olmadan en kiytirik kategorilerde 50 tane oscar alsa ne olur ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Best Motion Picture of the Year : Slumdog Millionaire
Best Performance by an Actor in a Leading Role: Brad Pitt
Best Performance by an Actress in a Leading Role: Angelina Jolie
Best Performance by an Actor in a Supporting Role: Heath Ledger
Best Performance by an Actress in a Supporting Role: hmm
Best Achievement in Directing: Danny Boyle
Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen:
Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published: Slumdog Millionaire
Best Achievement in Cinematography: The Dark Knight
Best Animated Feature Film of the Year: WALL·E
Best Foreign Language Film of the Year: Vals Im Bashir (2008)(Israel)(ödülünüde alması lazım)

biraz popilist bir yaklaşım oldu ama benim tahminlerim böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Ledger alsın isterim de kesin gözüyle bakmıyorum, rakipleri çok dişli.

Josh Brolin for Milk (2008)

Robert Downey Jr. for Tropic Thunder (2008)

Philip Seymour Hoffman for Doubt (2008/I)

Heath Ledger for The Dark Knight (2008)

Michael Shannon for Revolutionary Road (2008)

Bakarsak Philip Seymour Hoffman ve Robert Downey Jr. genelde filmlerde esas adamı oynuyoken yardımcı rollere koşmuşlar, ikisi de daha önce Oscar ile haşır neşir olmuş adamlar. Josh Brolinin de yıldızı parlamaya başlıyo, bi Michael Shannon sanırım yeni yeni ortaya çıkanlardan, onun alması zor diye düşünüyorum da işte Heath Ledger'ın karşısında daha önce leading rollerle Oscar'a aday olmuş ve kazanmış(Hoffman) çok çok yetenekli oyuncular var. Ama bakalım belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Best Motion Picture of the Year : The Curious Case of Benjamin Button

Best Performance by an Actor in a Leading Role : Sean Penn for Milk

Best Performance by an Actress in a Leading Role : Kate Winslet for The Reader

Best Performance by an Actor in a Supporting Role : Heath Ledger for The Dark Knight

Best Performance by an Actress in a Supporting Role
: Taraji P. Henson for The Curious Case of Benjamin Button

Best Achievement in Directing : Danny Boyle for Slumdog Millionaire
Sosyal ağlarda paylaş

Pallando said:
Brad Pittin oyunculuğunu çok beğeniyordum sonunda hak ettiği oscar adaylığını aldı umarım oscarıda alır. Gerçi bence Jesse James'de daha iyi bir oyunculuk sergilemişti keşke onunla aday olsaydı.

yok be abi

adam ii aktör diil.

heath ledger
leonardo baba
edward norton antivirüs
daniel lewis

bunlar net. onun dışında son zamanlarda çok iyi aktör görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...