Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

patch 3.0.8 sonrası mage talent

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Fire mı frost mu arcane mi diye sormayacağım;

18 / 53 / 0 mı (torment of the weak), klasik ffb spec olan 0 /53/ 18 mi yoksa arcane bazlı bir spec mi daha iyi dps sonucu verir?

torment of the weakten gelen snare'e %12 damage çok hoş gözüküyor ama tank mekaniklerini pek bilmediğimden warrior harici snare yapan tank var mı yok mu emin olamadım.

nolur bir başka fire mı frost mu başlığına dönüşmesin bu.

ha birde delikanlılık katsayısı ile değil matematiksel formüllerle aydınlatırsak birbirimizi hem daha sağlam bir kaynak hemde daha anlaşılır bir ifade olacağına inanıyorum:)
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında arcane süper,ve rotasyona alıştıktan sonra müthiş bi talent,ffb den bugün arcane e döndüm,ogr deki Heroic dummy de bi shamanla 32dk da %60 a indirdik.Focus magic ve Dampen magic güzel bufflar ama takip etmesine alışamadım,onun dışında "Arcane Barrage-Arcane Blastx3-Missle" diye gittim,tabi AP trinketlar falan hep cd de,hiç acımadan kullanıyorum,evocation süper oldu,2dk cd var her 2dk da %85 mana geliyor gemle beraber kullanınca.

Bende biraz araştırayım(özellikle eski guilddeki class master arcane di,ondan biraz fikir alayım,daha yararlı şeyler yazmaya çalışırım)
Sosyal ağlarda paylaş

@Aket-Atum
ffb için hala en bana dps 0/53/18 le yapılıyor. arcaneden %12 almaya çalışınca fire ağacından çok değerli talenler alınamaz oluyor. E zaten frosttan %100 crit buff mecbur olunca başka çare kalmıyor ffb için.

@Wispy

Değişti o talent artık attack hızını azaltmakta slowdan sayılıyor. Talentte zaten "snare or slow" oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@Aket-Atum
ffb için hala en bana dps 0/53/18 le yapılıyor. arcaneden %12 almaya çalışınca fire ağacından çok değerli talenler alınamaz oluyor. E zaten frosttan %100 crit buff mecbur olunca başka çare kalmıyor ffb için.

@Wispy

Değişti o talent artık attack hızını azaltmakta slowdan sayılıyor. Talentte zaten "snare or slow" oldu.

bana da hala ffb en mantıklısı geliyor ama guilddeki diğer magelerden arcane ve 18 /53 / 0 kaymaya başladı bile.

ffb manasının düşüklüğü ve damage ile hala gözbebeğim konumunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben arcane kötü demedim. Bende arcane oldum zaten. Sadece FFB kullanacaksan arcane ağacından talent almadan bir build hazırlaman gerekiyor dedim. Yoksa bugün raidde zaten görecez arcane nelere kadir.

Mana sorunu oluşursa otomatikman dps'de düşer. Yoksa şuan arcane açık ara en deli dps build, özellikle kısa combatlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

patchten once deep arcane frost oynuyodum top5 oluyorsun genelde(ınnervate falan attırman lazım ama kendıne mana bıtıyor yoksa). fakat sımdı kı patch ıle beraber en kotu ıhtımal ıkıncı sırada olursun dıye tahmın edıyorum.

bu arada snare effectlere movement ve attack speed dusuren her sey dahıl. kı bosslar slow yıyor.(debuff ustunde kalıyor fakat attack veya movement speedde dusukluk yok tabı kı) ama 1.5 sn global cooldown ıle slow attıktan sonra gerıye kalan 13.5 sanıyede 12% dmg ıncrease pek yararlı olmuyordu. sadece trınket ap falan acıldıgında kullanıyodum. su anda thunder clap vesaıre dahıl butun movement ve attack speed dusuren debufflardan 12% alınıyor. henuz oyuna gırmedım ama rotasyonda arcane blast ve barrage(barrage shared cooldown buyu attıktan sonra gcd gırmıyor) mıssıle procladıgında ıse mıssıle kullanarak cılgın dps yapılabılır. frostbolt vesaıre de kullanırsın ıste aralarda. oyuna gırıp denedıkten sonra daha ayrıntılı yazarım ama bu hafta sonundan once gıremeyecegım. neyse ıste oyle...
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
slow immune bosslar, ama debuff üzerinde olduğu sürece sen o talent ile gelen bonusu alıyorsun. bu arada slow immune derken slow effectlerin hareket hızını yavaşlatma kısmına immune bosslar, debuffa immune değiller yani. sanırım anlaşamadığınız nokta burası.

aklıma takılan da buydu,

diyelim frostbolt, slow, ffb falan birşey attık klasik immune yazdı. o debuff hala üzerinde mi bossun?

bir de slowlamadı diye o %12 lik talent çalışmamazlık eder mi?

ona bir açıklık getiremedim bir türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

aklıma takılan da buydu,

diyelim frostbolt, slow, ffb falan birşey attık klasik immune yazdı. o debuff hala üzerinde mi bossun?

bir de slowlamadı diye o %12 lik talent çalışmamazlık eder mi?

ona bir açıklık getiremedim bir türlü.

Olay basit aslında,

Bir debuffın tek özelliği bossun yürüme hızını yavaşlatmaksa, boss o debuffı yemez (Cone of cold, frostbolt vs). Ama eğer bu debuffın ikinci bir özelliği varsa (slowun cast hızını yavaşlatma, FFB'nin hasar verme vs) o zaman boss bu debuffı yer üstüne, hızı yavaşlamasa bile debuff bossun üstünde olduğu için torment çalışır.
Sosyal ağlarda paylaş

yani artık degıl cunku thunderclap infected wound vesaire gibi debuffları kullanabılıyoruz. boylece ne slow atmamız gerekıyor bossa ne de ffb. yanı olumune dps artık. arcane ınnervate ıle ıyı olmasına ragmen bu patch ıle beraber ucuncu sıradan asagıdaysanız ya rotasyonunuzu ya ıtemlarınızı falan bır gozden gecırın derım acıkcası cunku cıddı anlamda cılgın bır buff aldık.

arcane blast ıle dmg buff stack edıp barrage ve arcane mıssıle proccunda onu kullanmak mantıklı olacaktır. fakat tabı mana problem olacagı durumlarda arcane blast 3 stack yerıne 2 de bırakmak mantıklı olabılır yenı ayarlamalara bakamadım evde olmadıgımdan dolayı. o gıbı durumlarda frostbolt falan kullanılabılır dıye dusunuyorum ama dedıgım gıbı kesın konusamıyorum su an. su hafta sonu bır gecse .)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...