Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu felsefeyi bulanın....

Barathrum

Öne çıkan mesajlar

Felsefe güzel ders ya,bi arkadaşla baya makara yapıyom.

Giriyorum sokrates den konuya;

bu adam "bildigim tek sey hicbir sey bilmedigimdir" demiş ama hiçbirşey bilmeyen birisi,hiç birşey bilmediğini nerden biliyo başlıyom onu kızdırmaya.

O yüzden felsefe güzeldir.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:
felsefe, kimya, matematik vs

tüm derslerin sorunu şudur ki; hep senden daha zeki adamların yazdıklarını okuyorsun.

arkadaşın isyanı haklıdır, gol olur.

bunu (senden zeki adamların yazdıklarını okumayı) sindiremeyip verilenleri anlamaya çabalamaya karşın bunları saçma bulmaya başlamak da insanın verdiği garip bir savunma mekanizmadır ki bu da insanı daha da aşağı çeker. bence

aa garbıçtaymışız
Sosyal ağlarda paylaş

abi birinin bulduğu sana saçma gelebilir nefret edebilr senden.sen bul biz de senden nefret edelim.

evet ayrıca felsefe çok boş diye ben de düşünebilrm.geçen seneki felsefe hocasından kaynaklanabilr tartışamıyodk kadınla hep farklı bişey anlatıyodu.

simetri hastasıydı bide

annnesi vefat etmişti

?

sevmezdm kendisini

Sosyal ağlarda paylaş

yav said:
huun said:
felsefe, kimya, matematik vs

tüm derslerin sorunu şudur ki; hep senden daha zeki adamların yazdıklarını okuyorsun.

arkadaşın isyanı haklıdır, gol olur.

bunu (senden zeki adamların yazdıklarını okumayı) sindiremeyip verilenleri anlamaya çabalamaya karşın bunları saçma bulmaya başlamak da insanın verdiği garip bir savunma mekanizmadır ki bu da insanı daha da aşağı çeker. bence

aa garbıçtaymışız

sen zeki bir arkadaşa benziyorsun, az gelsene şöyle...

benden aptal adamın yazdığını zaten niye okuyayım koçum.

sonuçta senden zeki adamın yazdığını anlayabilmek için kendini zorlaman gerekir, anlayamadın diye de kimse seni suçlayamaz.

savunma mekanizmam yoktur, saldırı mekanizmam vardır. gerçi dikkat ettim benim mesajımda ya da muhattap aldığım mesajda saçma diye bir kelime yok.

aslında benim mesajıma değil başka birşeye mi cevap verdin, ne oldu, ne oluyor lan burda

fark etmez, dediğim gibi saldırı mekanizmam vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Fark ettim saldırı mekanizmanın fazla gelişmiş olduğunu.
Ortaya söyledim ben onu senin açtığın kapıdan girerekten. Amba sinir olmuşun yalnız abow hayret bişey :F

yok yani senin o saçma bu saçma demeni eleştirmedim, senin böyle böyle oluyor dediğini anladım (öyle değil mi?) üstüne aa evet öyle böyle dedim

neyse ya =D
Sosyal ağlarda paylaş

Olm Ne Lisesi neden bahsediyonuz.Final var yazdım orda Lisede finalmı vardı uzhaha.3 sene uzadı benim üni.Çalışmayı,kendi paramı kazanmayı mumla arıyorum şu an öğrencilik feci baydı :D

Felsefe bencede aşırı boş.Öss de uzuuun yıllar önce 5 dakikada 9 doğru 0 yanlış çekmiştim 10 sorudan.Abi bu ünideki felsefe iyice bayık lisede bi nebze çekiliyordu.

%98 i Allah'sız zaten bu felsefecilerin.Ben müslümanım çok şükür.Bazılarının öyle fikirleri var ki %100 zıtım.Bunu sınavda adam haklıymış gibi yazmak beni öldürüyo.

Felsefe bukadar kastıran bir ders olmamalı ne ünide ne lisede bence.İsteyen seçsin,alsın,çalışsın.Zorunlu ders olması ağır sux.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...