Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Makina Okumak

xcorpion

Öne çıkan mesajlar

sınıftaki kız sayısı azlıgından degil aslında sırf derslerin iceriginden sapıtır makina ogrencileri.

misal simdi sizlere bir kac ders notu ornegi vereyim.

Starter: ana meme ile paralel olarak calısan bir memedir. yol verme esnasında acılarak emme kanalına cok miktarda benzim emilmesini saglar.

Dolgu bakımından motorlar: kendi kendine emen motorlar.

İvme (Kapış) devresi: Gaz kelebegi ani olarak acıldıgı zaman ana meme vasıtası ile yeterli miktarda yakıtı emme kanalına gonderir. fakat bu benzinin tamamı buharlasıp hava ile karısamadıgından karısım ani gaz vermelerde cok fazla fakirlesebilir. buna mani olmak icin ivmeli hallerde emme kanalları ana fıskiyenin verdiginden daha fazla yakıt dongerilmesi gerekmektedir.

bunlar 3 4 yaprakcık ders notu fotokopisi icerisindeki fazla aranmadan bulunabilen notlardır. Arasam daha neler vardı unuttum. Ellerimlen yazdım lan.
emme kanalından motora akan sıvının carpısma esnasında
vs. vs. bisiler vardı
Sosyal ağlarda paylaş

Kane&Lynch said:
makine

makina mı makine mi diye tartiscak olursak zaten bu kelime dilimize dısaridan girme,yani dogru okusak ne cıkar yanlıs okusak ne cıkar bi sesi degistirsek ne cıkar ha illa dogru okuyalım dersek makina kelimesini sanılanın aksine ingilizcedeki machine den alınma degil,italyancadaki makina kelimesinden alınmadır,aslını isterseniz makina muhendisligi diye de bi kavram yoktur mechanical engineering vardır
Sosyal ağlarda paylaş

xcorpion said:
makinanın dili almancadır demislerdi bize.
ben de merak ettim hangi makinanın diye

ikinci dunya savası sırasında fizik de bi alman ekolu olustu ve kabul edersin ki makina muh. de fizigin belini kıran bi bölüm o yuzden demislerdir,bir de alman standartları var cok kullanılan (din,deutsche industry norms) hatta soylenenlere göre bizim tse buyuk oranda ondan arakmış
Sosyal ağlarda paylaş

nutella yerim said:
xcorpion said:
makinanın dili almancadır demislerdi bize.
ben de merak ettim hangi makinanın diye

ikinci dunya savası sırasında fizik de bi alman ekolu olustu ve kabul edersin ki makina muh. de fizigin belini kıran bi bölüm o yuzden demislerdir,bir de alman standartları var cok kullanılan (din,deutsche industry norms) hatta soylenenlere göre bizim tse buyuk oranda ondan arakmış

doğru.
dünya üzerinde bu makina mühendisliği işinden en iyi almanlar anlıyor bence zaten. hatta sonra da japonlar diye düşünmekteyim.
bkz : nissan gtr '07
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...