Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DareDevil- Gittim,Gördüm

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

ultimate spiderman serisi nedir anlamadım?

bir de en karışık çizgihikaye bence X-Men.

İlk çıktığında Angel, Ice-man felan ekibin üyesiydi. Beast normal bir görünüşü vardı.

Daha sonra rogue geldi felan filan birçok değişiklik oldu.

Geçen bir X-men çizgi filmi izlediğimde, Ice-man sadece Xavier'ın eğittiği bir mutantmış, daha sonra takım kavga ediyor adamla...

Hatta örümcek adam'ın dost olduğu Shaman+Iceman+Colossus'lu X-men izlediğim oldu.

Ancak yeni Örümcek adam çizgifilmlerinde, X-men örümcek adamı iplemiyor bile...

Bir bütünlük olsa daha iyi olurdu bence..[hline]Arkaplanda Kanada, altımda güçlü bir mustang, elimde long sword dururken;
arabalar, trafik, bu karmaşa, bu boğucu kent niye?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Ultimate bir nevi 2000 li yıllara uyarlanmış hali çizgiromanların. Mesela ultimate spiderman'de çektiği fotoğrafları daily bugle'a götürüo orda bi kadın var bilgisayarla uraşıo yırtınıo felan. Sonra bizimki gidio yanına aa diyo serverın bir scripti sonsuz döngüye girmiş felan. Web serverı aslında çökmemiş sadece sonsuz bir döngüye girdiği için gelen istekleri değerlendirmio felan gibisinden bişiler dio. Bunun üzerine JJJ bunu işe alıo felan.

Yannız hala aklımda söylemezsem çatlarım spiderman'de jjj yi oynayan herif manyak oturmuş ve aynı herif sanırım oz dizisindeki schilinger'ı(Kel olan yaşlı herif var ya. şilincır diye okunuo bilmiorum nasıl yazıldığını) oynuo. O karısı iki kere arıo ordaki tripleri felan çok iyiydi filmde.

Daredevil'i büyük ihtimal gidip sinemada izlemem, gelirse divx'ini alır izlerim.

Bu arada iyi oldu spiderman'ın bir çizgi-romanda öldüğünü daha öğrendim. Bu punisher manyak bi adam ya, spiderman'i öldürüo bi macerada(uçuk ve saçma bişiydi), sonra başka bi yerde gidip kendiyle birlikte kingpin'i götürüo ehehhe. Benim okuduğum hikayede peter'in may yengesi öldürülüo. Kaldığı daire havaya uçuo. Peter bu olaydan punisher'ı sorumlu tutuo gidio buluo bunu. Punisher şaşırıo felan neyse bizimki punisher'ı bi güzel dövüo manyak gibi. Sonunda yukarı kaldırıo atıcak binanın çatısından aşağı, o sırada punisher bi silah çıkarıo 2 el ateş edio ehhe.

Biçok yerde spiderman aşağılanıo mesela bi bölümde spiderman'in captan america'nın kalkanından yansımasını görüolar. Aaaa diolar bu normal bi adam felan brakıolar gidiolar bunu ehehehhe.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

X-Men'in filmi çok bunaltıcıydı.

Filmin başında cyclops, beast, jean, storm olması gerekirdi.
Wolverine'in ekibe katılışı sırasında geçen olaylar anlatılsa iyi olurdu. Rogue'un oraya konulması kötü olmuş. Çok erkenden geldi rogue.

Tamam bunları geçtim. Ama yaptıkları çok salak şeyler var. Wolverine ile sabretooth çok sıkı düşmanlar. Filmde bunun yansıtılmaması beni çok sıktı. Sıkıo bir kavga beklerdim. Ama cyclops ve storm direk matrix karizmasıyla geldiler, kızı kurtarıp sabretoothu saf dışı ettiler.

Hele hele midemi bulandıran birşey var: Mystique. İlk filmde resmenabartmışlar kadını. Çok hızlı, çok çevik, istediğinin kılığına girebiliyor ve ölümsüz. Wolverine'in ölümcül vuruşundan bile kurtuldu. Hatta X-Men 2 trailerında birşey gördüm. Polisler bizim kadının etrafını çevirmişler. Bizim kadfın kelepçeleri kırıyor, ve örümcek adam misalı hepsini yere seriyor. Yok yok bu filmden umudum yok benim...[hline]Arkaplanda Kanada, altımda güçlü bir mustang, elimde long sword dururken;
arabalar, trafik, bu karmaşa, bu boğucu kent niye?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Daredavle film olarak ortaydı ama müzik acısından cok iyiydi bence hatta çigromanı (filmi icin özel cıkan dandik şey hariç)
cok iyiydi harikaydı bir kere elektıra hafiften piskopat olmalıydı
yanlış yaza bilirim ama staf olamlıydı ne o oyle ya velet kendini eyitiyormuş yuh bir avluda kalkmayla binadan binaya atlamaya başladı böyle dandik bişey görmedim ben

[Bu mesaj TheSilver tarafından 18 April 2003 19:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
Halfmumi, 24 March 2003 04:45 tarihinde demiş ki:

ps3:Kötü bitiyor...Elektra ağlatıyor..
[Bu mesaj Halfmumi tarafından 24 Mart 2003 01:45 tarihinde değiştirilmiştir]

Film kötü bitmiyor aksine anlayamadığımız bir şekilde iyi bitiyor 6nokta diliylen yazılmış kolyeyi bulması sence kimin işi.[hline]You Create The Worlds
We Destroy Them.....
Virus
Sosyal ağlarda paylaş

bencede filmin sonunda bi hintlik var o kolye olayı kıllandırıyor insanı.

birde filmin sonundaki yazıları en sonuna dek seyreden oldumu veya filmin vcdsi var mı? bizim bi arkidiş seyretmiş de en sonuna dogru bullseye varmıi hastanede yatıyormus, ölmemiş yani. Yada beni kafaya aldı arkidiş oda olabilir :P

bullseye ölmemişse iyi olur valla, super bi karakter, filmin kahramanından daha popüler olan yegane kötü adam :)

[Bu mesaj karakedi tarafından 19 April 2003 13:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Valla yazılara kadar durdum ben birşey görmedim ama umarım yaşıyordur.Kötü son olayına eklenecek bir diğer şeyde adamların başı zaten spidermanın sonunda gerçekleşen nayır nolamaz sonundan dolayı baya ağrıdı herkes buneya salak spiderman gül gibi kız boş boş durma dedi adamlarada baya bir gönderme yaptılar :) Belkide DD de böyle bir fake yaparak bir sürpriz hazırladılar.[hline]You Create The Worlds
We Destroy Them.....
Virus
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl yazılıyordu şu elektıra ama neyse elektıranın kendi adına kapı gibi çizgiromanı var o yüzen öldürmezler birde o kadın kadar çatal girdikten sonra yaşıyorsa ki yaşamalı ayrı bir dandiklik oluyor çünkü çatalı sokmuyor adam çatalla kadını havaya kaldırıyor ve çatal ayrıca arkadan çıkmış durumda[hline]I'm a lost soul in frp

[Bu mesaj TheSilver tarafından 19 April 2003 19:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Bu tarz filmleri bence dandiklik olarak görmemek gerekiyor sonuç olarak insana izleyince fantastik bir şekilde hitap ediyor.
Bu filmlerin nerden çıktığınıda biliyoruz nasilki Matrixde Neo 6tane kurşun yedikten sonra gerçek anlamda Matrix olup canlanıyorsa buda öyle birşey kısacası iyi herolar kendilerinden daha iyisine yer vermediği sürece ölmez(aynı dalda,aynı özelliklerle)Bu bir Marvel geleneğidir :)[hline]You Create The Worlds
We Destroy Them.....
Virus
Sosyal ağlarda paylaş

mecburiyetten gitmiştim.hiç beğenmedim hatta ilk kez yarıda çıkmayı düşündüm.sonu fln önceden besbelli olan bir film.
bullseye karakterini çok tutmuştum.hatun çok hoştu.onun dışında tipik bi çizgiroman uyarlaması.yine de spiderman çok daha iyiydi.

ps: evanescence - bring me to life şarkısını aylar önce deli gibi dinliyodum..meğer soundtrack'de varmış.keşke daha iyi bi filme gitseymiş:) [hline]get bored..i wish for a real one.

[Bu mesaj DeLi_CeVaT tarafından 20 April 2003 01:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bullseye olmemis olsa bile karakedi..adam ellerinden vuruldu ve 63464 metre yukardan arabaya cakildi ..demek istedigim olmemis olsa bile azer bulbulden daha cok titreyecegine bahse girerim elleri titrer ve her zaman iskalar cocuk bile ondan daha ii atar..
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın dandiklik olayını yanlış anlamışsınız dandik cünkü yaptıgı dandiklikler icin acıklaması yok mesela bir matrix te
adamlar ucuyor kacıyor falan ama bir acıklaması var cunku sanal bir alem falan gibi ama bunda kör bir cocuk bir kere avluda kalkmayla nasıl örümcek adam oluyor onun acıklaması yok bu çizgiromanda çok farklı okurasanız görür ve anlarsınız.[hline]I'm a lost soul in frp

[Bu mesaj TheSilver tarafından 20 April 2003 21:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...