Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Experimental Cinema

Bah

Öne çıkan mesajlar

üzerine araştırma yapıyorum ama wikipedia dışında pek düzgün kaynağa erişemedim.Sizin bildiğiniz kaynaklar var mı başka?

Ayrıca sinemaya yenilik getirmiş çığır açmış filmler konusunda da biraz sıkıntım var aklıma getirmeye çalışıyorum sırayla ama bir yandan da sizden öneri alayım dedim , fikrinizi belirtirseniz sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

Bunuel'in Endülüs Köpekleri diye bir filmi vardır. Sanırım o film bayrak taşıyanı falan. Andy Warhol'un da birşeyleri vardı. Yakın dönemlerden David Lynch var aklıma gelen. Bir de deneysel tanımına ne ölçüde uyar bilemiyorum ancak Godard diye bir adam var. Belki Cronenberg.

Sinemada çığır açan filmler için konu olarak sinema tarihine bakmak lazım. Çok fazla film var. Endülüs Köpekleri, Aya Yolculuk, Büyük Tren Soygunu, Citizen Kane, Metropolis, Potyomkin Zırhlısı, Paths of Glory gibi filmleri derste izlettirmişlerdi. Kimisinin akımı kimisinin çekimi hepsinde var birşeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Andy Warhol avant-garde'cı bir arkadaşımızdı.

Böyle işlerle uğraştı.

-_-

David Lynch Rabbits falan izlenebilir, en deneysel sayılabilecek işi o var.
Hani en acayip bulabileceğin filme bile Expressionist sinema diyip çıkılabilir işin içinden.

Kore sinemasına falan aban, çekimler olsun bilmemne olsun, hollywood kıstasları dışında olacağı için hep, ilgini çeker.

(Kore filmleri için imdb'ye Park yaz, Park isimli herkesi indir, hepsi koreli çünkü, bi de KİM Kİ diye arat, kim yani bunlar hesabı, sonuçlar güzel olacaktır)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...