Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir simkart nasıl bozulur?

Brigand

Öne çıkan mesajlar

Yahu asetona attık bir gece ama başka bir sim kartı, ne oldu biliyonuz mu:

Hani plastikler olur ya yumuşak böyle çekersiniz gelir, simkartın o semsert plastiği öyle yumuşacık esneyen plastik oldu.

Çipinde de bir zarar yok. Hani değil bilgili birisi bilgisiz birisi bile baksa anlar bunun üzerinde garip deneyler yapmışınız der.

Deneyecek mikrodalgamız da yok atsak...

Şu elektrik verme işini yapmamız lazım hakkaten ya başka çare kalmıyor ki, düzenek kuracaz illa kablolar filan uğraşacaz da şimdi de sim karta kontör yüklendi biraz azalsın kontör :)
Sosyal ağlarda paylaş

Deneyler icin su telekomun chipli telefon kartlari kullanilabilir. Hatta su finalleri kazasiz belasiz bitirip kis tatilimize girelim kisi luzumsuzluk katsayim artisa gectigi an itibariyle deneylere basliycam. Elektroliz, karbon kisa devre fln ilk deneyeceklerim olur heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
aslında spot ışık gibi bişi altında eritmeden uzun süre tutarsanız zarar görebilir belki. ya da.. e oha! http://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0379073807007931

öeeh adamlar bunla alakalı makale yazmış :)

mikrodalgaya atmayın diyeyim tekrardan. elinizde bozulmuş sim kart bile kalmayabilir yani, sıvı plastikle karşılaşabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

3-5 yıl önce kız arkadaşımı bi daha aramıyım diye ortadan ikiye kırdığım sim kartımı, yarım hailyle 1 ay daha kullanmıştım :). neyseki 1 ay sonra çalışmamaya başladıda kurtuldum kızdan hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
of allahım son posta bakayım dedim yenimi düşündünüz:D

olay simkartı bozmak degil aslında olay telefon ile sim arasındaki baglantıyı koparmak napacaksın?

kızların kullandığı tırnak koruyuculardan alacaksın(erkeklerin kullandıgından alma :P) zaten çok ucuz birşey onu açıcaksın zaten kapagında sürmek için hede var düz bir şekilde süreceksin yani zemin şey olmasın iyice..

çok kalın sürmenize gerek yok ayrıca dikkat edin yan kısımlara sürmeyin çok belli olur bu sefer..

kurutacağınızı söylemeye gerek yok sanırım? :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...