Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Knowing

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Dartanian said:
Film seansı başladıktan 15dk sonra gir hala reklam oynuyo olcak çünkü :D

İzmir/Cinecity ftw 3lira :D

balçova kipa cinebonusta 20dk reklam izlettirdiler bize, saat tuttuydum.
rüyarıma girioyor artık eureko sigorta ile bedava uçak mili kazandıran kredi kartı reklamları.
Sosyal ağlarda paylaş

Uçak kazası sahnesi çook iyiydi böyle tek çekim olunca gerçekten çok hoşuma gitti. Fakat 2. yarıdan sonra bozdu film.
Sanki bir kaç filmden parçalar alıp birleştirmişler gibi geldi seyrederken.

Spoiler

Daha yeni bitirmişken Battlestar Galactica yı melek gibi görünen uzaylılar her şeyi yeniden başlatıcas deyince direk dizideki "Bunların hepsi daha önce oldu bir daha olacak" sözü geldi.

Manhattan yanarkende klasik müzik devam etseymiş dha hoş olurdu bence ayrca. Hani o kaos ortamına çok güsel uymuştu bethoven ama o kıyamet sahneleri öbyle çok sıradan geldi. Zati independence day de görmüştük nerdeyse aynı olayı

En sondaki de cennet ve ağaç olayı fikri saçma gelsede o shane wallpaperlık bir sahneydi bnm için :D

Birde o tavşanların bi anlamı veya olayı var mıydı? Yoksa iş olsun diye mi ordaydılar?
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında filmde kurtarilacak bir kurgu yok ki. Uzaylıların fisildadigi cocuklar gelecegi yazıyor ki bilmeden.Onların torunlari secilmis oluyor. Aslında hicbirsey tesaduf degil filmde.Hepsini uzaylılar kurgulamis guya.. Sonra farkli bir gezegene gidiyor cocuklar. Alışılmısın dışında bir film. Ama bence kurgu güzel. Efekler de bence süper. Özellikle ucagın düsüs sahnesi.Tabi uzaylılar niye insan ırkını korumak istiyor orası tartişilir. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
ucagin ekrana girdigi andan sahnenin bittigi yere kadar tek shot cekmisler, gozumde daha da iyi oldu o sahne. senfoni 7 ve vandalizm sahnesi ayri bir guzeldi. film blockbuster degil sonucta, 50m $ gibi bi rakama cekilmis cok da iddiali film degil. izlerken takip ettiriyor, ara ara aksiyon girince de baymiyor. 7/10 verdim kafadan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
biraz önce izledim. bi kaç yerde sıktı, fazla durağan yapmışlar ama onun dışında çok güzeldi kurgusu. zaten böyle yaradılış kurgularının hastasıyım. bende 10 üzerinden bi puan vermicem su an sıcağı sıcağına fazla verebilirim diye. izlemeyen varsa öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Popeye said:

okuz gibi film sonu spoileri sakin okumayin izlemediyseniz

oh be sonunda bir felaket filminde bir veya bir kac dallama cikip dunyayi kurtarma zevkini yasayamadi
sirf bu olay icin filme 10 veririm

uzaylilarda tam serefsiz almadilar herkesi
zaten ufo mufo yalan seyler ya neyse

+1 Yalniz Ucak kazasi efekti de bombaydi basli basina. Birde nicolas cage harici gorunen karakter yok yahu.
Eleman aksiyona giderken surekli cocuklar burada kalin, oglum sen burada kal, sist dur sende kipirdama ben bakacam, ama sahne kompleksin varmis yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Sovereign said:
Rezalet bir filmdi. Bilimkurgu hayranları dayanamayıp izleyecek, biliyorum. Ama

inanılmaz salakça bitti bence.

Filmin ilk yarısı heycanlı gidiyor, müzik, efektler falan sizi kavrıyor.. ama sonuna doğru film tamamen dağılıyor. Amacı yok, mesaj da vermiyor..

filmin sonunda sen geldin aklima sdf.

AHAHAHAHAHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
az önce izledim, bilimkurgu hastası olarak "hmm" dedirtti. rezil bi film değil, değişik bi bakış açısından işlemiş. (öyle ki isteyene uzaylı, isteyene melek diyeyim.)

bi de sondaki

ilahi makinamsı (deus ex machina) uzay gemileri gerçekten ihtişamlıydı, hatta filmdeki en başarılı efekt idi.

Bunun dışında uçak çakılma sahnesi de başarılıydı ama sahte olduğu kolay anlaşılıyodu -ki bu da muhtemelen bütçe nedeniyledir-
Sosyal ağlarda paylaş

filmi yeni izledim çok başarılı değil ancak vakit geçirmek için güzel. fakat velakin;

filmin sonu olmamış be. ya film heyecanlı heyecanlı gidiyordu sonunda hiçbişey kalmadı aga. sanki oturmuşlar yazmışlar yazmışlar ama sonunu bulamamışlar "aga koy gitsin ya dünyanın sonu gelsin sonra ordan uzaylılar gelsin bitsin" demişler gibi bi anda olup bitiverdi herşey.

Sosyal ağlarda paylaş

abi sonda kötü ne vardı anlayamadım ben bi türlü ahah :)

gerçi film sürekli final destination - sixth sensevari gidiyo, öyle bi son at yaprak kelebek oluyo da denebilir.

ama aslında filmde felsefe bakımından bi hata var

güya melek ya da uzaylı demek izleyiciye kalıyo, ama insan evrilmeden bodoslama varolmuş oluyo bu sonla. "o zaman neymiiiş, melekmiişş!" dedirtiyo. kendini baltalıyo.

Sosyal ağlarda paylaş

ya abi

sonu güzeldi ama hani genelde sonlar "aaa meğersem böleymiş" diye bitince güzel oluyor. bunların yaptığı kolaya kaçmak olmuş gibi geldi bana hani uğraşmışlar bağlayamamışlar basit bi çözüm bulmuşlar dünya patlıyo uzaylılar geliyo falan ohoo filmde uzaylı yoktu bi anda sonda çıktı öyle olmazki :) sinmedi işte içime kısaca :)

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...