Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Albüm

Griswold

Öne çıkan mesajlar

dasaaa ve gwindon:
abi arastirmam icin bi model.

google sponsored search gibi bi ortam dusunun, bisuru keywordler var iste ve sirketler bu keywordler icin acik artirma seklinde bid yapiyo, daha dogrusu kapali artirma cunku baskasinin bidini goremiyosun ve gun baslangicinda bi bid yapiyosun. en cok tiklanandan en az tiklanan pozisyonlara (tiklanma sayisini bilmemekle beraber tabi) sirayla en yuksek bidden en dusuk bide gore yerlesiyor bu reklamcilar. lakin, odedikleri para bidledikleri para degil o reklam icin, bir altlarindaki adamin bidi * bir deger kadar odeme yapiyorlar.

biz de iste boyle bi acik arttirmada keywordlere bidleyen bi agent yapiyoruz temmuzda yarismasi olacak, e tabi iyi bi bid her zaman en tepedeki olmuyor, senin isine en cok ne gelecekse o oluyor. Bircok decision making under uncertainty muhabbeti var yani, benim su an calistigim olay da, herhangi bir bid icin tahmini pozisyonumuzu bulma (reklamimizin bu bidi verirsek hangi sirada cikacagi yani, ki buna gore tahmini geliri hesaplayalim), bir de yine bir bid icin tahmini odeyecegimiz parayi bulma (ki tahmini gideri hesaplayalim)

neyse cok sukur aldim bi sonuclar bu beni yarin idare eder sunumda :D

abi o degil bende baht yok bi de, bugun dersten ciktim yorgun argin eve geldim sunun basina oturayim diye, bi baktim kaloriferin benzini bitmis, yine su donma sicakligina ulasacak gece, kicim donuyo su an yorgana sarindim eykey.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...