Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warlockla elit mob kesmek?

Bone

Öne çıkan mesajlar

Bazı questlerde benle aynı levelda veya 1-2 düşük levelda elit mob kesmem gerekiyor.
Böyle durumlarda hiç grup beklemeden bu elit mobu kesmek istiyorum.

Warlockumun talentleri demonology üstüne.
Solo grind yapmak çok kolay diye Felguard çağırıp dot ile yaratıkları kesiyorum.
3 moba kadar aynı anda idare edebiliyorum.

Ancak elit moblarda Felguard ile rahat edemiyorum.
Daldığım zaman çok çabuk canı azalıyor. Paso arkadan health funnel çeksem bile onu canlı tutmakta zorlanıyorum ki bu sırada dot büyüsü bile çekemiyorum.

Örneğin druidlerin çok rahat elit sololadığını gördüm. Adamı roota sokuyor, önden ağaçları yolluyor, arkadan da kendisi massive damage koyuyor. Kısa süre sonra pat diye yıkılıyor mob.

Bir warlock nasıl elit mob sololayabilir? Voidwalkerla ne kadar şansı vardır? Druid gibi elit mobun hareketini engelleyip arkadan nuke yapmak gibi ilginç özellikleri neler var?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben cok rahat kesiyorum elite mobları. FGyi yolla ve hemen dotlarını at. Agro almamak için immolate en başta atma. FGnin HPsi %75 olana kadar Tunnel yapma. Daha sonra sadece dotlarını tazele ve arada tunnel yap baika brşey yapmana gerek yok. Agro alırsan soulshatter kullan veya garantili olsun diyorsan elitenin HPsi %60 falanken shatterı kullan. Genelde sadece dotlar varken agro alınmıyor.
Bu arada FGın ozelliklerinin hepsi acık olsun elite moba dalarken yani agro tutucu özelliği ve aoe melee vurusu falan.
Eğer abartı bir melee dmgı yoksa sorunsuz alman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
Ben cok rahat kesiyorum elite mobları. FGyi yolla ve hemen dotlarını at. Agro almamak için immolate en başta atma. FGnin HPsi %75 olana kadar Tunnel yapma. Daha sonra sadece dotlarını tazele ve arada tunnel yap baika brşey yapmana gerek yok. Agro alırsan soulshatter kullan veya garantili olsun diyorsan elitenin HPsi %60 falanken shatterı kullan. Genelde sadece dotlar varken agro alınmıyor.
Bu arada FGın ozelliklerinin hepsi acık olsun elite moba dalarken yani agro tutucu özelliği ve aoe melee vurusu falan.
Eğer abartı bir melee dmgı yoksa sorunsuz alman lazım.

baska soze gerek yok bencede absoya aynen katılıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Başladığımdan beri affliyim.. Bu chardan önce hunter ve druid kasmıştım, evet druid elite moblara karşı iyi ama onunla dahi kesemediğim bazı elitleri lock la kesiyorum..
Affli+soul link. Demon um voidwalker.. Pet zaten kısa süreli taunt ediyor.. Dotları diziyorum bu arada azalan manamı life trap ile takviye ediyor drain soul ile canı dolduruyorum. Demon un hp si bitmeye yakın zaten mobun aggrosu bana yöneliyor. Health im kritik seviyeye gelene kadar süresi biten dot ları tekrarlıyorum ve healthstone ve lifebloom ( herbalism sağolsun kesinlikle çok kullanışlı:) ) ile health i tekrar arttırıyorum. Tabi mob acımasız vuruşlarla beni ölümün eşiğine tekra sürüklediği sırada voidwalker ı sacrifice edip , mob un son demlerinde vereceği dmg lerden kurtuluyorum ve büyük ihtimalle zafer benim oluyor..

Ayrıca düşük level mob larda farm yaparkende affli çok iyi bence... 10 tane mob a siphon life bi tanesine seed of corruption katliam yapmanızı sağlıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
açıkçası felguard beni biraz tembel yaptı.
bir moba felguardı yolluyorum, arkadan immolate, curse of agony ve corruption atıyorum ve sonra bekliyorum öyle boş boş.
affliction olmadığım için paso dot atacak kadar çeşit yok, destruction olmadığım için de, gene çok fazla dd büyük yok, shadowbolt 3 saniye ve improved shadowbolt gibi talentler olmadığı için de, attığım shadowboltlar boşu boşuna mana tüketiyormuş gibi geliyor.

eğer mob mage gibi birşeyse zaten dotlar + felguard, bir 10 saniyede ölüyor,
ama warrior bir mobsa ve healthi fazlaysa, arada bir veya iki shadowbolt yollamam gerekebiliyor.

yani bir mobla dövüş sırasınca yaklaşık 5 tuşa bastığım için, çok tembelleştirdi beni.

ha, kolay solo yapıldığından şikayetim yok, hatta 3 moba kadar kolayca idare edebiliyorum, 4'ten itibaren zorlanıyorum, o ayrı :D

burdan şuraya gelmek istiyorum. normal moblarda böyle oynarken, elitler bana karışık geliyor. karışıklığı da, yapacağım fazla birşey olmaması. 3 tane dot çaksam, felguardı göndersem, fazla damage veren bir kombinasyon değil bu. shadowbolt cast etmeye kalksam, felguardın canı azaldığında health funnel yapmaya fırsat kalmıyacak. felguardı health funnella sürekli canlı tutmak zor, çok hızlı canı azalabiliyor elit moblarda, diğer bir yandan da overheal yapınca hemen aggroyu ben alıyorum.
hadi diyelim ki aggroyu felguardın üstünde tuttum, felguardın canı azalmıyacak şekilde de health funnel çekiyorum. ama bu şekilde de fazla damage veremediğim için elite mob bir türlü ölmüyor. paso benden health funnella can gittiği için biraz sonra health funnel yapamaz hale geliyorum.

beceriksizim bu konuda,
bu yüzden bazı kişiler kolay şekilde elite sololarken, ben hiç bulaşmıyorum.

acaba voidwalker ile felguardın ne farkı var?
sanki felguardla daha kolay mob sololandığı için felguard tercih ediyorum ama elitlerde acaba voidwalker daha mı iyi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...