Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun tercümesi

GEd

Öne çıkan mesajlar

Çeviriler aslında almancadan türkçeye , ama ingilizceleride mevcut .

Mana yı hikmet olarak çeviricem :P (büyü gücü olarak düşünüyorum şaka bir yana)

Health ( Yaşam gücü , can ? )

link için saol işime yarar mutlaka.
Oyuncu gözünden görebilmek önemli epey, goalunitedi çevirirken zorlanmamıştım çünkü futbol terimleri net ve açıktı, ama bu büyüler falan ,itemler yorucu :p
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bir Dark bir de Light büyüler var sanırım.

Dark'a karanlık dedikte de, kimse alınmasın 'light'a ışık olmamış. Karanlığın zıttı ışık değil aydınlıktır; yani 'aydın'dır. Siz bakmayın televizyon kanallarındaki "Türkiye'nin aydınları" dediklerine. Aydın aslında "ışık alan, ışıklı, aydınlık" anlamına gelir. "Kültürlü, okumuş, münevver" anlamına gelen ise ikinci anlamıdır.

http://www.tdksozluk.com/sozara.php?qu=ayd%FDn&ne=a

Okuyucu(burada oyuncu oluyor), kafiyeli ve kısa kelimeleri sever. Ayrıca kafiyeli ve az duyulmuş ise çabuk benimser; yeter ki sen ona "çok oturgaçlı götürgeç" veya 'disguise' için 'kılık değiştirme' varken 'tebdili kıyafet'(Bknz. en son Dnd Corebook çevirisi) verme.

Zaten çık dışarı sokağa sor bir kaç Amerikan'a "abi sen Lich ne biliyor musun" bir kısmı bilemez. Bizler de aynıyız. Bazı kelimeler oynarken öğrenilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında mana bir nevi ruhani güçtür yada kişinin ruhundaki enerji

Mana icin ruh dersek komık olur netıcede bazı yaratıkların adı olarak falan kullanılır olmaz. Yanı ruh'u hayalet olarak algılayanlar var.

Fakat mana için TİN'de denilebilir o da ruh demektir.Hem manasını bilmeyen türkler için fantastik gelebilir bilen içinde sorun olmaz. (ki zaten fantastik olanın özü budur bazen)

hit point/health/saglık zaten direk.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:
büyü enerjisi = mana ?

Hitpoint = Yaşam enerjisi

Sonuçta bunlarıda biryerden tutup çevirmeye başlamak lazım.

Sıyrılmakta güzel bir yere not ediyorum

böle enerji lafını koyarsan sölemesi zor olur, mana bak negzel iki hece kek bi kelime. direkt büyü ve sağlık de bence, daha etkili olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...