Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung mu Toshiba mi? (laptop)

HaciYatmaz

Öne çıkan mesajlar

laptop alacağım fikirlerinize ihtiyacım var,

fiyat aralığı 2.000-2.300 civarı bi miktardı.kullanım amacım oyun ve okul için,oyun sistemi biraz ağır basıyo.

2 sistem buldum 2. si biraz pahalı gibi ama karar veremedim.

SAMSUNG R560-AS02

Intel® Core™ 2 Duo
Intel® Centrino®2 Islemci
P8600
2.4 GHz
1066 Mhz
3MB
3 GB
DDR3
320 Gb
5400 Rpm
512 Mb
NVIDIA
Geforce 9600 GT
15.4 WIDE SCREEN XGA 1280*800
XGA
1280*800
DVD±RW
Kart Okuyucu
Kamera
Wireless
BlueTooth
Win Vista Premium Tr

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34662

buda

toshiba F50-10G

İşlemci
Yeni Nesil Intel Montevina 1066 MHZ 2.26 GHz. 3 MB Cache P8400 İşlemci

RAM

2GB DDR2 800M (Max 8Gb)

SABIT DISK

250 GB HDD 5400rpm

PİL
Batarya Li-Ion pil
Batarya Ömrü Max. 2 saat

kamera
Entegre Kamera Var
Image Sensor (Mega Pixels) 1.3 Mp

Modem

56K modem

Chipset

Mobile Intel® PM45

EKRAN KARTI

NVIDIA® Geforce 9700M GT 512 MB (max. 1791 MB)

EKRAN
TFT ekran
Ekran Boyutu 15.4''
Ekran Çözünürlüğü 1440 x900
Çözünürlük Tipi WXGA+TFT HighBright Ekran

GENEL

Model
F50-10G

2 Yıl Garanti
http://www.istanbulbilisim.com.tr/Qosmio-_F50-10G-2-GB-TOSHIBA-DUNYASI,6966.html

SAMSUNG 2.188,84 YTL+kdv
TOSHIBA 2.607 kdv dahil

kafama takılanlar

ddr3 sistem ile 70gb fazlalık mi yoksa 8gb a kadar yükseltebilen ram ve daha iyi ekran kartı mı?
ayrıca bu 2 özelliğe bu fiyat farkı vermek mantıklı mı?
2 sinide salla al bak bu fiyata daha iyisi şeklinde öneride bulunabilecek biri var mi?

son soru ise

dizüstü konusunda asus nasıl kullanan var mı,çok ısınıyomuş dediler diye hiç bakmadım bile ama, eğer aksini söyleyen varsa onada bakabilirm.

şimdiden ty...
Sosyal ağlarda paylaş

Asus kullanıyorum X52SA modelini. Isınıyor evet arkadaşlarımın acer ve toshiba laptopları ile arasında çok çok fark yok. Çok memnunum ayrıca kendisinden. Oyun konusunda da şimdilik beni yarı yolda bırakmadı :) Farcry2'yi oynanabilecek seviyede oynuyordum takılma olmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

1200-1300 lira seviyesinde bu iki makineden de daha performansli bir desktop toplayip, ustune 1300 liraya hafif ve uzun pil omurlu $ik bir makine daha cazip degil mi diye bi dusunmeye davet ediyorum.

Bunun disinda direk sorunun cevabina gelirsek, 1066 fsb lik islemci ile ddr3 ram her ne kadar desktop da onermesem de bu fiyata bu makinede cok cazip bi secenek.

9700 9600 den farki shader ve biraz da clock hizi oldugu icin biraz daha -sicak- calisiyor. O yuzden kendime aliyor olsam bu fiyatlarla benim tercihim samsung olurdu.

Ustelik toshibanin ilginc klavye dizilimleri insani katil eder.
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:
1200-1300 lira seviyesinde bu iki makineden de daha performansli bir desktop toplayip, ustune 1300 liraya hafif ve uzun pil omurlu $ik bir makine daha cazip degil mi diye bi dusunmeye davet ediyorum.

Bunun disinda direk sorunun cevabina gelirsek, 1066 fsb lik islemci ile ddr3 ram her ne kadar desktop da onermesem de bu fiyata bu makinede cok cazip bi secenek.

9700 9600 den farki shader ve biraz da clock hizi oldugu icin biraz daha -sicak- calisiyor. O yuzden kendime aliyor olsam bu fiyatlarla benim tercihim samsung olurdu.

Ustelik toshibanin ilginc klavye dizilimleri insani katil eder.

ilk önerin çok mantıklı ama şöyle bi bakdığımda deskop toplasam zamanımın büyük bi bölümü ev dışında geçiyor yazında full 3 ay ev dışında olacağımdan pek sıcak bakmadım

kafamda ram olayı ile (neden bu kadar takdım bilinmez) hala toshiba ön sırada, ddr3 (pek yaygın olmamasından heralde) sistemdense 8gb a kadar yükseltilebilen ram daha büyük alternatif gibi geliyo kulağıma

bir makina daha buldum

Toshiba X305-Q705

#
Warranty Terms - Parts
1 year limited
#
Warranty Terms - Labor
1 year limited
#
Product Height
1.7"
#
Product Width
16.2"
#
Product Weight
9 lbs.
#
Product Depth
12"
#
Processor Brand
Intel®
#
Processor Platform
Intel® Centrino® 2
#
Processor
Intel® Core™2 Duo Mobile
#
Processor Speed
2.0GHz
#
Display Type
WXGA+ high-definition widescreen active-matrix TFT-LCD with TruBrite technology (1440 x 900)
#
Screen Size
17"
#
System Bus
1066MHz
#
Cache Memory
3MB on die Level 2
#
System Memory (RAM)
4GB
#
Type of Memory (RAM)
PC3-8500 DDR3 SDRAM
#
Hard Drive Type
Serial ATA (7200 rpm)
#
Hard Drive Size
320GB
#
Optical Drive
Double-layer DVD±RW/CD-RW
#
Optical Drive Speeds
6x DVD+R DL; 6x DVD-R DL; 8x8x8 DVD+RW; 8x6x8 DVD-RW; 24x16x24 CD-RW
#
Direct-Disc Labeling
Yes
#
Digital Media Reader or Slots
Yes, digital media card reader
#
Graphics
NVIDIA GeForce 9700M GTS
#
Video Memory
512MB (dedicated); up to 2303MB total available graphics memory
#
Personal Video Recorder (PVR)
No
#
TV Tuner
No
#
MPEG
Software
#
Built-in Webcam
Yes
#
Modem
56 Kbps*
*Capable of receiving 56 Kbps downloads. However, current regulations limit download speed to 53 Kbps.
#
Networking
Built-in 10/100/1000 Ethernet (RJ-45 connector)
#
Wireless Networking
Wireless-A+B+G+N
#
Bluetooth-Enabled
Yes
#
S-Video Outputs
1
#
Additional Audio/Video Connectors
1 HDMI, 6 audio
#
Audio
Harman/Kardon
#
Speakers
Built-in stereo and subwoofer
#
PCMCIA Slots
1 ExpressCard/34/54
#
USB 2.0 Ports
3
#
IEEE 1394 FireWire Ports
1
#
Parallel Ports
None
#
Serial Ports
None
#
Game Ports
None
#
Laptop Weight
Standard (more than 5.5 lbs.)
#
Battery Type
Lithium-ion
#
Pointing Device
Touchpad
#
Operating System
Windows Vista Home Premium 64-bit with SP1
#
Included Software
Adobe Acrobat Reader, Ulead DVD MovieFactory 5, Toshiba DVD Player and more
#
ENERGY STAR Qualified
Unknown
#
Color Category
Red
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=9036483&type=product&id=1218011399812

bu ürün tr de yok ama yurtdışından da getirtebilme olanağım var, gümrük de sorun olurmu garantisi nasıl olcak gibisinden kafa kurcalayıcı şeyler var bunda da.

bu makina hakkında yorumun nedir, senide yordum baya ama
Sosyal ağlarda paylaş

Toshiba alıcaksan Q serisinden al, otherwise asus bu yıl iyi gidiyor laptop konusundan 10 adet değişik modellerden aldık oldukça memnunuz ek olarak Toshibanın laptoplarına gıcık olmaya basladım, birazcık farklılık olsun modeller arası hemen ayrı laptop bundan dolayı baydık...ama Q serisi gayet iyi..
Sosyal ağlarda paylaş

ben bir buçuk senedir toshiba kullanıyorum. servise gitti ürün ama problemim olmadı. normal süresi içinde geldi. bu tarz şeyler biraz da şans bence. sen için hangisi daha çok siniyorsa onu al ama samsung da yeni girdi notebook işine. samsung yerine asus daha mantıklı toshiba ile kıyaslayacaksan..
Sosyal ağlarda paylaş

Asus da beklediğiniz kadar iyi çıkmayacak. Kullanmamıştım daha önceden ve izlenimim oldukça iyi yöndeydi fakat arkadaşımın makinasını sıkça kullanıyorum ve açıkçası benim kullandığım acer'ı kasa kalitesi bakımından daha iyi buluyorum.

donanımhaber'e bakabilirsiniz, bilek koyma yerleri ağarmış asuslara. hatta paticikte de pogodi nin bilgisayarının menteşesi çıkmıştı ki bu da çok sık yaşanan bir sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:
Asus da beklediğiniz kadar iyi çıkmayacak. Kullanmamıştım daha önceden ve izlenimim oldukça iyi yöndeydi fakat arkadaşımın makinasını sıkça kullanıyorum ve açıkçası benim kullandığım acer'ı kasa kalitesi bakımından daha iyi buluyorum.

donanımhaber'e bakabilirsiniz, bilek koyma yerleri ağarmış asuslara. hatta paticikte de pogodi nin bilgisayarının menteşesi çıkmıştı ki bu da çok sık yaşanan bir sorun.
4 aydır kullanıyorum da bir sorunum yok. Ayrıca donanımsal bir sorun olacağına kasadaki ağarmaları tercih edebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsinde sorun çıkacak diye bir durum yok zaten. Laptop alım sürecinde özellik vs. karar verdikten sonra, markalar arasından seçim yapılamıyorsa aletlerin genelde ortaya çıkan arızaları gugıldan araştırılır, ona göre karar verilir. Bence yani.

Alınan her Asus laptopun menteşesinin fırlaması gibi bir sorun olmadığı gibi kimse bu laptop yüzde yüz mükemmeldir, size sorun çıkarmaz da diyemez.

Ek olarak bence dünya kadar para verip aldığım cihazda böyle bir durumun ortaya çıkması da oldukça sinir bozucu. Zira bütün laptop firmaları cihazlarındaki potansiyel donanımsal sorunları bir şekilde güvence altına almışken Asus bahsi geçen ağarma vb. problemlerine kullanıcı hatası şeklinde görüş bildirip destek vermiyor.

Bununla beraber, kasadaki deformasyonlar bilgsayarın 2. el satış değerini de ciddi oranda düşürmekte.

Asus düşmanı falan değilim, saçma olur zaten pazarlamacı falan değilim sonuçta. Kendi fikrimi yazmak istedim. DV6000 serisindeki anakart & wifi sorunları yüzünden hp den bir miktar uzak durduğum gibi asus a da düşük puan veriyorum şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:

ben acer kullanıyorum ve bilgisayarımın menteşesi yerinde tamam mıa. utopia o ^^
Sosyal ağlarda paylaş

pogodi said:
roket adam said:

ben acer kullanıyorum ve bilgisayarımın menteşesi yerinde tamam mıa. utopia o ^^

acer kullanıcısı kendisi zaten :D

bende mi acer alsam. arkadaşın dediğine göre 4 arkadaş almışlar ve 2 si sorun yaşamış. birinin anakartı bozulmuş direk hatta. gözüm korkuyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...