Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asmalı Konak-Film / Kanald

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Şuanda kanald'de oynuyor vizyonda seyretmemiş olanlar seyretsin ben izlemedim saçma diyorlar şimdiden seslendirmesini bile sevmedim ben...[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..
Çok abuk subuk bir ismim var bana artık orc da diyebilirsiniz sadece orc :-p
ayy canım cinlerim canım...
cinci şelale hanım
Sosyal ağlarda paylaş

ben beenmiştim sinemada. ama nedir yaw bu bizim yerli sinema filmlerinin ses kalitesi sorunsalı yaw. uyuz oluyorum, hele ki İstanbul Kanatlarımın Altında filminden hiç bişii anlamamıştım. nasıl ve ne zaman çözecekler bilmem walla, adam gibi stüdyoda seslendirseler ya şu filmleri.[signature][hline] :hrr: YOU TAKE THE BLOOD, I TAKE THE GLORY !!! :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin dizi ile hiç alakası yoktu. Çekim kalitesi olsun ya da filmin genel kalitesi kesinlikle diziden eser yoktu. Neden diziyi Çağan Irmak yönetirken filmi Abdullah Oğuz çekmiş zaten onu anlamış da değilim.

Öncelikle konu rezalet ötesi.

Oyunculuk berbat. O kadar iyi oyuncular olmasına rağmen çoğu yerde roller inandırıcılıktan çok uzaktı. Yakın çekim olması gereken detay gerektiren yerlerde uzak çekimler uzak çekim olması gereken yerlerdeki yakın çekimler çoğu detayın seyirci tarafından algılanmasını engellerken seyirciyi de filmden uzaklaştırıyor seyircinin filmin içine girmesini engelliyordu.

Yönetmen bir çok filmden bir çok sahneden etkilendiği ve bunları da kullandığı apacık ortada. Bir çok filmdeki görüntüler bir çok amerikan ve avrupa filmlerinden esintiler taşıyordu ama maalesef bu birleşim iyi bir sonuca ulaşmamıştı.

Çok romantik olarak çekilmeye çalışılmış bir sahne olan Sümbül hanımın rüyası, yani Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay' ın yağmur altındaki dansları kesinlikle romantizmden çok uzaktı. Bunun en büyük nedeni dans koreografisinin başarısızlığının yanında ancak korku filminde kullanılması gereken gökgürültüsü efektleri ve karanlık ortamından dolayıydı bence.

Bir de şunu eklemeden edemeyeceğim. Kayseri Ürgüp civarında yaşayan insanlar (Bonepart daha iyi bilir gerçi) sevindiklerinde sırtaki(umarım böyle yazılıyordur) yapmazlar. Bunu bırakın o yöredeki insanlar Egeliler bile yapmıyorlar. Çok ssaçma bir sahneydi.

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 05 Mayıs 2004 01:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 05 Mayıs 2004 01:15 tarihinde demiş ki:

Bir de şunu eklemeden edemeyeceğim. Kayseri Ürgüp civarında yaşayan insanlar (Bonepart daha iyi bilir gerçi) sevindiklerinde sırtaki(umarım böyle yazılıyordur) yapmazlar. Bunu bırakın o yöredeki insanlar Egeliler bile yapmıyorlar. Çok ssaçma bir sahneydi.

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 05 Mayıs 2004 01:15 tarihinde değiştirilmiştir]

evet orayı biz de anlamadık, içlerinden geldi heralde :hmm:[signature][hline] :hrr: YOU TAKE THE BLOOD, I TAKE THE GLORY !!! :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
benim ablam seyretmişti sanırım bir sahne varmış film orada bitecek gibi oluyormuş orda bitse süper olurmuş biliyormusunuz bunu :-p[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..
Çok abuk subuk bir ismim var bana artık orc da diyebilirsiniz sadece orc :-p
ayy canım cinlerim canım...
cinci şelale hanım
Sosyal ağlarda paylaş

ben tam o sirtaki bölümünde denk geldim, zaten böle ağalı jipli dizilere tilt oluom; anında kapadım bela okuyaraktan ... be hadi, ağalıktı şuydu buydu bilmion, ürgüpte bir konak halkı nasıl sevinir onu bile bu kadar popüler kültüre özümser insan ? yada onu bırak ne gerek var bu kadar uzun ve detaylı göstermeye ? o nasıl sevindi bu nasıl sevindiye ne gerek var tek tek, haberi alan bağıra bağıra gelir avluya, herkes maçlardaki loyloy modunda zıplar, öpüşür dönersin o esnada başka nerde ne oluyorsa ...

filmin ses ve çekim kalitesine yorum bile yapamıyorum, bizim okuldaki öğrenci filmi adı altında çekilmiş bir çok film daha iyi kısıtlı bütçeye rağmen. 3 koyup, 5 alınacak bir projede böle bir iş çıkarmak, bunlar türk nasılsa, biz sessiz filmde çeksek izleyecekler mantığından ibarettir, ısrarla gitmiyorum türk filmlerine, gitmeyeceğim de ...

çok merak edersem vcd alıyorum, hiç olmadı en geç bir sene içinde kanal d verio zaten ...[signature][hline]Ethernass Dünyası Admin
Tıklayalım yardım edelim ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...