Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çarşı hakkında (!)

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Bu konuyu "biz bu kadar adam dövdük şunu yaptık" demek için açmadım. Sadece yıllardır içinde olduğum Çarşı grubunun dışarıda gözüken yanlış izlenimi savunmak için açtım.
O yüzden konuyu eski threaddaki gibi abuk subuk msjlarla doldurmayın.Yoksa uzarrrr gider....

Çarşı
Beşiktaş semtinde beşiktaşlı esnaflar tarafından önceleri resmi olmayan daha sonra klubunde sahip çıktığı ve Beşiktaş ın sembolü haline gelmiş Türkiye'nin ilk taraftar topluluğudur.Örgüt değildirler.1991-92 de Beşiktaş Nağmalup Şampiyon olunca toplanmışlar.
Ben aralarına 2 sene önce katıldım. Esrarıda çekeriz şarabıda içeriz hikayleri hepsi yalan. Sadece farklı bir görünüm kazanmak için yapılmış. Önceleri çoğu tellerden tırmanıp (kapalı tribünde bir açık vardı demir parmaklıkların orada) beleşe giriyorlardı. Daha sonra grubun belli başlı bir kaç elemanına kombine bilet verildi. Diğerlerinin hepsi parayla giriyorlar.
Tikky diye tabir edilen insanlara laf ederler. Yoksul görünümü çizerler. Aslında öyle değiller. Çok elit insanlar. Hatta sosyeteden olan insanlar bile var ve bir kaç ünlü kişide var arallarında.
Kavgayı asla benimsemezler. Şiddete karşıdırlar. Ama yeri geldiğinde Şiddetse şiddettir.
Bir kız arkadaşınızı yada kız kardeşinizi alıp o tribünde çok rahat bir şekilde oturursunuz. Kimse kimseye laf atmaz. Atanları yaşatmıyorlar zaten.
Dediğim gibi gerçekten hepsi çok iyi elit insanlar. Dışarıdan göründükleri gibi değillerdir.
Bağırmayana kızmazlar. Sadece söylerler. Bağırmassan aramıza gelme derler. Yenerken bağıran adam yenilirkende bağırıcaktır derler. Aralarındaki kavgada bu yüzden çıkıyor.Bazen yönetimle kavga etselerde. Aralarından Kongre üyesi olan en az 20-30 kişi var.
Gerçekten bu adamlar çok farklılar. Fenerlilere Gslilere çok farklı gözüküyorlar. Ama tek bir şey var. Beşiktaş yenilsede yensede herzaman maçlara gitmişlerdir.Ayrıca Türkiye maçlarında tribünleri coşturuyorlar. Beşiktaş ı da sadece futbol olarak görmüyorlar. Voleybol ve basket maçlarınada gidiyorlar. En az bu kadar destek gösteriyorlar. Ben 2.5 senedir aralarındayım. Ne esrar çekeni gördüm nede stadda içki içeni.
Diğer gruplarda(gençfb ultraslan) böyledir eminim ama Çarşı bambaşka inanın. Zaten isminin bu kadar meşhur olmasının sebebide bu. Çarşıyı diğer gruplarla bir tutamazsınız. Çünkü Çarşı çok farklı.

Dipçik Not: Bunları sadece yanlış anlamaları düzeltmek için söyledim. Bizim grup sizin grubu burda dövdü kavgası yapmak için değil !
Sosyal ağlarda paylaş

Dediklerin doğru..çarşı birbirlerine çok bağlı sıkı adamlardan oluşmuş bir tribün grubu..Evet baırmayanı orda tutmadığımız da doğru..Bi maçta maçı izliyo diye amigoyu aşşağı yollamıştık tekmeyle..Şiddete karşı da çok doğru..Çarşı durup dururken kimseye sataşmaz..Ama pek çok kavga da adının geçtiğini de bilirsiniz zaten..caymaz adlı ffblinin kulağı kesilmişti hatta..Ama bunlar sadece dışardan gözükenler,arkadaşın dediği gibi,çarşı ateşli,yürekli,sıkı taraftar topluluğu...Dışardan görüldüğü gibi bir tribün çetesi asla diil...hangi tarafta oturuyosun sen? alt balkon,üst balkon??[hline]Beşiktaşlı olmak bir ölüm kalım meselesi değildir,çünkü çok daha önemlidir..
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada sırf Çarşı değil. Yeni kurulan Asya Kartallarıda Çarşıya taş çıkartıcak kadar harikalar.
Adamlar maç günü tam bir Beşiktaş Şov yaptılar.
Saat 11 de toplandılar 100 arabalık bir konvoyla yola çıktılar. İstanbulun bir çok semtini dolaştılar. Tuzla E-5 den sonra. Kadıkoye girdiler.Önde tek bi tane motor idare ediyor hepsini.
Arabaların hepsi dolu.Herkesin elinde büyük bayraklardan var.Kadıkoy Sükrü Saracoğlu stadının önünden geçtiler.Daha sonra Bağdat Cad. durmuşlar ve Tezahuratlar yaptılar. Zaten fenerbahçelilerin mekanında olan bu olaydan sonra konuşmaya gerek yok :) Tüm Kadıkoyu gezmişler ben Stadın o taraflarda yakaladım onları. Asıl olay harika.Çarşı ve Asya kartalları stada gelirlerken tesadüf sonucu birleştiler. Stada 500 kişilik bi grupla yürüyerek tezahuratlarla gelindi.
Harika bu taraftar.

Tek söylenicek söz

Beşiktaşlı Olmak ....
Sosyal ağlarda paylaş

daha kapalıda mac izleme şansım olmadı yeni açıkçıyız :-)
ama yinede bjkli her taraftar iyi ve yardımsever!
kek dağıtılır önce bayanlara verirler kekleri ayrıca yolda açarlar gentilmen adamlardır bu yeni açıktakiler çok severiz :-)
ama yok mu o numaralı yeni açıktakileri kazıklarla boktan meşale verirler,yeni açığın sevincini kursağında bırakırlar..[hline]My name is Zordekus Memduska Dolapolio,commander of ordechs of north ,chief ordech of Geyich legions,loyal servant to true Ordech cheiftain Nurlah
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzelyazmışsın benim katılmadığım bi nokta war

çarşıda bağırmayan dayak yer yada kovulur
1-2 sene önce inönüde tam çarşının göbeğinde maç izlemiştim derbi maçıydı cimbom yada fener
bağırmayan adamı dövüyolardı nerdeyse ortalık baya karışmıştı
ayrıca kapalının ortasında maç seyredilmez,bağırmak/coşmak için gidiceksin maç seyretmek için açık daha iyi bence[hline]Lord British Sucks
This song is for anyone........fucky
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Blackeagle, 03 Mart 2003 19:53 tarihinde demiş ki:
Bi maçta maçı izliyo diye amigoyu aşşağı yollamıştık tekmeyle

said:
Blackeagle, 03 Mart 2003 19:53 tarihinde demiş ki:
Şiddete karşı da çok doğru..

Lol. 'Allah affeder, carsi affetmez de Genc Fenerbahcelilerin sozu canim zaten, siz kim siddet kim.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
Level 50 Eldritch of Soul Reavers
Email: [email protected]

[Bu mesaj Baggio tarafından 05 Mart 2003 20:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 06 Mart 2003 20:05 tarihinde demiş ki:
Amigoluktan reddedersiniz o zaman o adami, herhangi bir sebeple birini dovdukten sonra siddete karsiyiz hedehodo diyemezsiniz, derseniz de basarisiz bir makyaj cabasi olur.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
Seni amigoluktan reddediyoruz..artık bavullarını topla ve burayı terket..!Ahanda imza topladık şu kadar oy efet şu kadar oy hayır hadi eyvallah..Bırak allahaşkına..[hline]Beşiktaşlı olmak bir ölüm kalım meselesi değildir,çünkü çok daha önemlidir..
Sosyal ağlarda paylaş

Demek ki carsi tam bildigim gibi (ve dediginizin aksine) gayet de siddet yanlisi bir toplulukmus, beni yaniltmadiginiz icin tesekkurler. (Amigo olacak kadar eski biriyle yeni yetmeligin ne alakasi var bu arada? lol)

p.s: Hulk, binbir kisinin mesaj attigi bir yerde oyle bir lafi kime soyledigini quote ile belirtsen daha iyi olurdu.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)

[Bu mesaj Baggio tarafından 06 Mart 2003 20:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 06 Mart 2003 20:35 tarihinde demiş ki:
Demek ki carsi tam bildigim gibi (ve dediginizin aksine) gayet de siddet yanlisi bir toplulukmus, beni yaniltmadiginiz icin tesekkurler. (Amigo olacak kadar eski biriyle yeni yetmeligin ne alakasi var bu arada? lol)

p.s: Hulk, binbir kisinin mesaj attigi bir yerde oyle bir lafi kime soyledigini quote ile belirtsen daha iyi olurdu.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)

[Bu mesaj Baggio tarafından 06 Mart 2003 20:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Ben bunu amigo için diil,uyduruk guruplar gurup çarşıya uzaktan küfreden yakına gelince ölümüne kaçan fenerli ve gsliler için söyledim..[hline]Beşiktaşlı olmak bir ölüm kalım meselesi değildir,çünkü çok daha önemlidir..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...