Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Oku önce mesajları sende ondan sonra "PvE>PvP dersen" diye bir yorum yaz. Okumadan yazdığın çok belli oluyor çünkü o mesajlarda böyle bir söylem yok.

Bende 2 sene shaman healerla PvP yaptım. PvE'den zerre farkı yoktu yaptıklarımızın. Combat başladığında haritaya ve rakibe göre değişen 7-8 taktik vardı. Combatın ilk 45 saniyesi aynı sıra ile aynı tuşlara basarak geçiyordu. Zaten böyle geçmiyorsa o maçı kazanmış oluyorduk o 45 saniye dolmadan. Burda farklı oyunlar oynamıyoruz kendinizi kandırmayı bırakın.

İlk başladığızda banada aynı sizin gibi atıp tutuyordu takım arkadaşlarım "zordur PvP çok hızlı reflex gerektirir vs vs" diye. Sonra birgün benim 12-15 li skilleri barındıran castsquence macrosu ile yaptığımız 10 maçı arka arkaya kazandıktan sonra combat logu önlerine koyup "bu mu lan çok reflex isteyen iş, 10 maçtır aynı sıra ile aynı tuşlara basıyorum ben" diyince sus pus olmuşlardı.

10 maçınızı çekin arka arkaya sonra izleyin kullandığınız skilleri, resmen setup bazlı bir cycle'nız var hepinizin ve sıra onlara basıyorsunuz aynı PvE'de her bossa uygulanan farklı taktik gibi.

Uyanın bir an önce, wow'un PvP'si PvEsinden farklı sanıyorsanız 2 tokat atın kendinize ve kalkın rüyadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerf öncesi ulduarda baya boss kestim, nerf sonrası hc modelarıyla beraber ulduar farmladım (yoggy mimiron yapamadık hc'de sadece) TBC'de sunwell hariç tüm contenti farmladım, preq.ler kalkmadan vashj + kael kestim.

Tekrar ediyorum beyni olan 25 kişi koordine olduğu zaman PvE namına herşeyi halleder zamanı da varsa.

PvP'de ise ne yazıkki npclere karşı oynamıyorsunuz, hani arenayı toc'taki faction champ. fight benzeri birşey sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Vanilla hardcore raider olarak PvE'nin şu an 'skill' gerektirdiğini hiç düşünmüyorum. 40 tane 90 iq insan gereksinimi 25'e inmiş. Eskiden bir de consumable farmı vardı. Aman allahım, winterspring'de kovalamacalar. bir lotusa dünya gold kasma.. Flask yapmak için bile Ras Frostwhisper'ın odasına giderdik ehue. 4 saatlik raid için 2 saat farm yapardık minimum.

Şimdi PvE'nin bir zorluğu yok. Kimse Hc LK kesilmedi demesin. Ne farkı var normalden? "MOAR HP" "MOAR DAMAGE" "LESS TIMER" yani git mümkün olduğu kadar BiS item yap diyor blizz öyle kes. O da yetmezse bekleyin %5 buff veriyoruz periyodik demişler. Blizzard'ın unkillable bir script yazması PvE'nin zor olduğu anlamına gelmiyor.

Ha ayrıca faceroll 1800 rating'e çıkarken bile benim karşıma Bone Arbiter DK/Warrior ya da Zod Bow Hunter geliyorsa hiç kimse diyemez neden 2500 rating'e T3 weapon yok diye Arthas Hc ile aynı ilvl'de olan.

Ahh pardon

Lord Marrowgar > 1800
Sosyal ağlarda paylaş

item yok derken? Ensidia'nın Paragon'un item eksiği olduğunu falan mı zannediyorsunuz siz?
TBC'de ensidia var mıydı wispy?
Yahu bu kadar iyi arena'cıysanız bi tane turnuvaya katılın da görelim ne olduğunuzu?
Kimse burda high rating pvp'yi küçümsemiyor. Ama end game pve'yi kıçı kırık pvp'nle küçümsemeye kalkarsan gülerler sana. Hydra gelse dese Pve bişey değil çok basit diye tamam dersin de bu ne yani?
Sizinki İbrahim Üzülmez'in Basketbol boş oyun ya gidin futbol oynayın demesine benziyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Achtel said:

item yok derken? Ensidia'nın Paragon'un item eksiği olduğunu falan mı zannediyorsunuz siz?
Yahu bu kadar iyi arena'cıysanız bi tane turnuvaya katılın da görelim ne olduğunuzu?
Kimse burda high rating pvp'yi küçümsemiyor. Ama end game pve'yi kıçı kırık pvp'nle küçümsemeye kalkarsan gülerler sana. Hydra gelse dese Pve bişey değil çok basit diye tamam dersin de bu ne yani?
Sizinki İbrahim Üzülmez'in Basketbol boş oyun ya gidin futbol oynayın demesine benziyor...

Wispy TBC'de nihilumdaydı yalnız sunwell döneminde :)
Sosyal ağlarda paylaş

Achtel said:

O zaman bekleyin %10, %15 buffu diyor Blizzard.
Aylarca C'thun'da wipe yedikten sonra tek hotfixle inen bossdan sonra beklerim BlizzTard'dan.
Sen benim Marrowgar Axe vs 1800 Weapon soruma cevap versene hele.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

Vanilla hardcore raider olarak PvE'nin şu an 'skill' gerektirdiğini hiç düşünmüyorum. 40 tane 90 iq insan gereksinimi 25'e inmiş. Eskiden bir de consumable farmı vardı. Aman allahım, winterspring'de kovalamacalar. bir lotusa dünya gold kasma.. Flask yapmak için bile Ras Frostwhisper'ın odasına giderdik ehue. 4 saatlik raid için 2 saat farm yapardık minimum.

Şimdi PvE'nin bir zorluğu yok. Kimse Hc LK kesilmedi demesin. Ne farkı var normalden? "MOAR HP" "MOAR DAMAGE" "LESS TIMER" yani git mümkün olduğu kadar BiS item yap diyor blizz öyle kes. O da yetmezse bekleyin %5 buff veriyoruz periyodik demişler. Blizzard'ın unkillable bir script yazması PvE'nin zor olduğu anlamına gelmiyor.

Ha ayrıca faceroll 1800 rating'e çıkarken bile benim karşıma Bone Arbiter DK/Warrior ya da Zod Bow Hunter geliyorsa hiç kimse diyemez neden 2500 rating'e T3 weapon yok diye Arthas Hc'den.

Ahh pardon

Lord Marrowgar > 1800

Yalnız Relentless bowu daha iyi ya Zod'unkinden. Hatta PvE de bile o bowu kullananlar var...
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

deadwoll said:

PvE'nin en zor tarafı 25 tane aklı selim adam bulmak abi, bu kadar büyütmeyin gözünüzde. Ben inanmıyorum günde 10 saat deneme, düzgün setup ve 90+ iq'lu oyuncularla herhangi bir bossun 1 haftadan uzun süre ayakta kalabileceğine.

lich kingi hc de hala kesen yok kac hafta gecti.

İşte pvpciler bi el atsa inecekte, tenezzül etmiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Achtel said:

TBC'de ensidia var demiş miyim ben ? Nihilumdaydım demiştim.

Anlamamakta gerçekten inat ediyorsunuz. Ensidia ve Paragon'un itemı eksik demiyorum. Boss'un HP'sine, yetmiyor demekki. DPS yetmiyor, tank yatıyor vs vs. Hellscream Buff 10-15% olunca, LK de kesilince ne olacak ? Bir anda Ensidia&Paragon yetenekle dolucak o yüzden kesecekler herhalde ?

Sen de bu kadar iyi pve'ciysen git Ensidia'ya gir görelim boyunun ölçüsünü, argümana bak ya, lulz.
Sosyal ağlarda paylaş

Skill>Gear PvP'de ama handikaplı oynuyorsun tabii undergeared'sen.
Yine de şansın var.

Raid dps 10k'ysa Boss HP 5M'sa enrage time 5'ken Ensidia+Paragon "allstar" karması gelse kesemez ama.

Neyse bekleyelim 10% buff geldiği zaman Ensidia, Paragon'a bir anda ilham gelecek, taktikleri değiştirecekler. Yetenek fışkıracak adamların içinden kesecekler HC LK'i.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...