Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Arenaya yeni bi format gelse turnuva usulü. Herkes istediği item setini istediği gibi ücretsiz alabilse ama arena dışında kullanılamasa PvE Abuse olmaması için. İnsanlar gerçekten kafalarını kullanarak değişik kombinasyonlar denese falan ^^ kötü mü olurdu? Açıkçası çok PvP prosu olduğumu da söyleyemicem...
Sosyal ağlarda paylaş

Achtel said:

Arenaya yeni bi format gelse turnuva usulü. Herkes istediği item setini istediği gibi ücretsiz alabilse ama arena dışında kullanılamasa PvE Abuse olmaması için. İnsanlar gerçekten kafalarını kullanarak değişik kombinasyonlar denese falan ^^ kötü mü olurdu? Açıkçası çok PvP prosu olduğumu da söyleyemicem...

O zaman MMO olmaktan çıkıyor ama işte, gear yerine class seçmek gibi, dota olur. Gear önemli
Sosyal ağlarda paylaş

Birde kafayı kullanmak diye bir kavram yok. MMO oynuyourz, yüzlerce paylaşım sitesi var , bütün itemlere ulaşılabilir olunca sadece 1 adet "best in slot" listesi çıkıyor, bu liste yayınlandığı anda herkes aynı itemleri giyer geçer.

PvP'nin bir ayağı skill ise, diğer ayağıda sürekli bu işe ayrılan zamanla sağlanan gear üstünlüğüdür. MMO firması iseniz insanlara en iyi itemleri beleş veremessiniz, başta bir oyuncu patlaması yaratsada kısa sürede çok oyuncu kaybedersiniz.

İkinci , üçüncü kalite itemleri bile ancak farm yaparak ulaşılabilecek kadar kolaylaştıtırsınız, daha fazla değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında ben olayın tamamiyle daha kompleks hale getirilmesinden bahsediyorum, yani bi best gear olması yerine her set-up'ın her taktiğin ayrıca bi best gear'ı olmalı. Yani her Retri Pala aynı şekilde giyinmeye çalışmamalı mesela. Sonuçta Arena'nın MMO ile bağlantılı olması gerekmiyor. MMO oynayanların eğlenmek,veya gerçekten yarışmak için kullandığı bi tool haline gelebilir Arena ve bence şuankinden daha çok sevilir. Talentinden item setlerine kadar PvE ile PvP'nin tamamen ayrılması lazım yani. Ne ben Random HC yaparken gladiator set adam göreyim partimde ne de sen wsg yaparken 0 resi adamların bayrak taşımaya çalışmasını izle. PvE dropları pvp de iş yapmasın pvp rewardları da pve'de...
Ki bence blizz pvp grindini sadece insanlar PvE abuse etmesin diye tutuyor oyunda.
Sonuçta bir çok insanın işi/okulu/kız arkadaşı yoğunluğundan oyuna çoook uzun süre ayıramıyor. Bir sürü skilled player sırf grind kısmıyla uğraşmak istemediği için bırakıyor PvP'yi. Her sezon tekrar gear farmla tekrar sıfırdan başla ^^
Sosyal ağlarda paylaş

abi bariz saçma bence pve gear abuse etmek.

paladin/priest/warrior outlast setup geldiğini düşün bu resillience buffu ile.

3'ü de Human, böylece 2 trinket slotu da gönüllerince harcayabilirler.

2 healerda da olan trinketlar;

http://www.wowhead.com/?item=47271
http://www.wowhead.com/?item=47432

warrior 600 resilience'da ortalama. üzerine hayvanlar gibi passive ArP veren pve itemlar giymiş.

trinketleri;

http://www.wowhead.com/?item=50362
http://www.wowhead.com/?item=47115

Kolay gelsin bu takımla baş etmekte. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ya iyi güzel diyorsunuzda bence asıl ilginc durum komple PvP gear yüklenmiş adamlarda olacak. 1400 civarı resilance'ı olan bir adam, normal vuruşlardan %30 az hasar alacak, crit vuruşlardan ekstra %33 daha az alacak.

Yani bu PvE gearlı adamın vurduğu 5000 düz damage 3500e düşecek, 10000 crit 7000 gibi olacak oda %33 azalıp 4620'ye düşecek. Bu adam bir mage ise ölmez ki, direk ölmez yani. PvE gear abanmış warriora 10000 vuracak crit bizim örnekteki mage'in shiledini bile kıramıyacak düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Ya mage herhangi bir örnek, bu kadar resil toplamış bir shadow priest kendi buffı ile bile kendini sürekli %100 de tutabilir. Gerçekten adama hasar veremessin. 2 healer 1 dps takımlarında ki o dps kim olsa karşısındaki ağır PvP giyinmiş adamı kesemez.
Simdi benim sp de su anda inner firela beraber 3 k civarı spell var resi 1050-1100 aralıgındaydı 3 parca sp set 2 parca disiplin set ile bu resi miktarımı artıcak yoksa resinin dmg dusurme oranımı artıcak
Sosyal ağlarda paylaş

bir şey soracam

haftaya pazartesiden itibaren falan druid resto - arms warrior olarak 2v2 başlıyacaz.

çok tecrübeli değiliz.

spec olayını armoyden ladderlardan falan araklyıp ortalamasını alıp hallederiz de,

önemli olan warrior'a düzgün bir 2h silah almak bunun en kestirme yolu nedir, zira adam 10 aydır oynamıyordu eskiden tanktı ve elinde mavi!! bir polearm var fdsf, bugün başladı tekrar

herhangi bir heroic mi bir 10 man mi yoksa pvp de varmı 1000dmg civarında bir 2h item warrior için.

bunun dışında setupımızın artı ve eksileri ile bizi en çok zorlayabilecek 3-5 şey yazarsanız ona dikkat edelim.

tenk yu guys!
Sosyal ağlarda paylaş

belli bir dönem undead rogue oynadım. keyfim sadece 3-5 item dizip bg'lerde adam kesmekti. hani öyle bodoslama rating yapmışlığım veya kasmışlığım yok. bu zımbırtı için şunu söylemek istiyorum sadece. vanish bug var, 10'larca kez şahit olmuştur her rogue. bunların dışında yanlış kombineden kaynaklı '' vanish bug '' zannedilen kullanıcı hataları yok mudur? ( xunn söylediği gibi ) illa ki vardır.

saçmasapan şeyleri de bu bug'a maletmemek lazım.

ama bu bug var, çok bariz.
Sosyal ağlarda paylaş

hozceri said:

FreEmoon said:

Ya mage herhangi bir örnek, bu kadar resil toplamış bir shadow priest kendi buffı ile bile kendini sürekli %100 de tutabilir. Gerçekten adama hasar veremessin. 2 healer 1 dps takımlarında ki o dps kim olsa karşısındaki ağır PvP giyinmiş adamı kesemez.
Simdi benim sp de su anda inner firela beraber 3 k civarı spell var resi 1050-1100 aralıgındaydı 3 parca sp set 2 parca disiplin set ile bu resi miktarımı artıcak yoksa resinin dmg dusurme oranımı artıcak

Senin şuan damage düşürme oranın normal yediğin vuruşlarda %11, crit vuruşlarda ekstra %26-27 daha.

Bu değerler normal vuruşlarda %22'ye çıkacak, crit yüzdesi aynı kalacak ama normal vuruş düşünce onun critde zaten kendiliğinden düştüğü için yediğin critlerde dir düşmüş olacak.

İşin türkçesi tek dps sana ne yapsa boş 1v1 de öldüremez.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

bir şey soracam

haftaya pazartesiden itibaren falan druid resto - arms warrior olarak 2v2 başlıyacaz.

çok tecrübeli değiliz.

spec olayını armoyden ladderlardan falan araklyıp ortalamasını alıp hallederiz de,

önemli olan warrior'a düzgün bir 2h silah almak bunun en kestirme yolu nedir, zira adam 10 aydır oynamıyordu eskiden tanktı ve elinde mavi!! bir polearm var fdsf, bugün başladı tekrar

herhangi bir heroic mi bir 10 man mi yoksa pvp de varmı 1000dmg civarında bir 2h item warrior için.

bunun dışında setupımızın artı ve eksileri ile bizi en çok zorlayabilecek 3-5 şey yazarsanız ona dikkat edelim.

tenk yu guys!

tyranical beheader var, cok pvpsel bi silah değil hasteli falan ama soketi var en azından, 1 haftaya rahat duser.
Sosyal ağlarda paylaş

Exceed said:

belli bir dönem undead rogue oynadım. keyfim sadece 3-5 item dizip bg'lerde adam kesmekti. hani öyle bodoslama rating yapmışlığım veya kasmışlığım yok. bu zımbırtı için şunu söylemek istiyorum sadece. vanish bug var, 10'larca kez şahit olmuştur her rogue. bunların dışında yanlış kombineden kaynaklı '' vanish bug '' zannedilen kullanıcı hataları yok mudur? ( xunn söylediği gibi ) illa ki vardır.

saçmasapan şeyleri de bu bug'a maletmemek lazım.

ama bu bug var, çok bariz.
çok var tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Vanish bug var. Lakin sürekli olan birşey değil. Durotarda ne zaman rogue tokatlasam vanish bugg ffs diye geliyor. Yeter.

Takım yenersin our rogue's vanish bugged. Bizim ki niye buglanmıyor? Biraz dönüp kendine bakmalı.

Burada hiç counterspell bug, spellreflect bug diye ağlayan görmedim ben, sorun aynı sorun. Spell mekaniklerindeki loophole gibin şey.

Crowd controle gelen CS, Xunn is feared, warlock silenced. Wtf?
Druid cyclones, warrior gains spell reflect, is affected by cyclone. Ffs.

Bence rogueların asıl aglaması gereken şey death knightlar. Selam, yarım saniyelik globalimizde 2 gcd'de %15 yapıyoruz sizi bir daha beliniz dogrulmuyor. zaten zilyon tane dotum petim falan var bir tanesi Mutlaka buglıyor vanishinizi. *trollface*

Ben bilindiği üzere mage'im, haste oynuyorum ama damage değil control için. Reaksiyon zamanı artıyor damage değil. Zira çooook daha fazla sp var full relentless'da. Shatter'ı koydumu beli dogrulmaz yani. Ama haste çok eglenceli, fıkır fıkır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...