Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro alıcam öneri bilgi =)

Predator

Öne çıkan mesajlar

abi yabancı sitelerdeki fiyatları şöyle hesaplıyoruz. :) Şimdi bak orda üstü çizilmiş bi fiyat var, ona göre hesapla adamlar sitede indirim yapmışlar normalde 950$ ış gitar adamlar 200$ indirmişler, buna bakarak kargo gümrük falan derken ben sana en iyi ihtimali söledim 500 diye. Eğer zuhal, laylaylom fln 950$den alıyosa gitarı usa den o zaman 1500$ dır. :)[signature][hline][i]for those who died alone...[i]
Sosyal ağlarda paylaş

sonuç olarak 130 dolarlık gitar işte salla ehe

şu beğenmediğin X20 ile Numb'un gitar arasında kaldım. Numb'dada Fender Squire varmıi dimarzio manyetikli ne dersin bu konuda[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

x20 yi denemedim ama horace ın lafının altına imzamı atarım valla. Numb'ın gitarında dimarzio manyetik vardı bu da onu kaliteli yapıyor artı olarak da adam 100 tane squier içinden mi ne seçip almış o gitarı, kötü bi gitar olduğunu zannetmem. Bence en iyisi git bi dene numbın kini (ki bence 2. el al). Beyenirsen alırsın ki bence o ucuzlukta ondan iyi bi gitar bulamassın. Sx için bişey diyemiycem ama...[signature][hline][i]for those who died alone...[i]
Sosyal ağlarda paylaş

Al eline bi yokla dayı sen gitari. Memnun olacakmısın bakalım sound dan.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm horace hocam sen ne dersin bu konuda numb ile sx kaldı arada ehe ? [erman hoca misali oldu]

işin kötüsü deneme şansım pek yok =) eskişehirdeyim... zaten pekde umrumda değil şu an için pek farkediceğini sanmıyorum yani ...[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

http://paticik.profocio.net/album/index.php?op=3&id=357

böyle bir şahsiyetin fikrini almadan almıyalım hemen dimi :D cin gibi abimiz yani ehe

alcam galiba numb'ınkini. ehe hadi bakalım sonunda kısmet çıktı numba =)[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj Predator- tarafından 30 Nisan 2004 01:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ehe horace'nin

bu arada numb dan iyi teklif aldım alıyorum gitarı onun %99[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mortis, 29 Nisan 2004 23:51 tarihinde demiş ki:
Eğer dinlediğin metal gruplarının ne kullandığını öğrenmek istiyorsan söliim.

O mükemmel distortionı çoğu grup Gibson Lespauldan alio.

1 ) Gibson Lespaul :Dark Tranquillity, Iced Earth, In Flames, Opeth, Metallica, Moonspell... etc. (Tamamen , herşeyiyle mükemmel)

2) Jackson : Dimmu Borgir, Children of Bodom , (Boku çıkan distortion gitarı, clean i ii değil)

3)Washburn var: Nightwish falna,

4) Ibanez: Dream Theater, Joe Satriani , falna filan (progressive ve solo gitarı)

5) Fender Strat: Metal çalacaksan Fat strat alacaksın humbucker olacak brigde de , öbür türlü Iron Maiden gibi kalırsın ortalıkta :) Yani distortion iron maiden tarzı hafif bişey alırsın. (Clean Mükemmel, Blues , jazz tarzı müzik için ii baya)

tabi bu gitarlar hep 1000 dolar ve üstü edio. Sen diosan ben de o kadar para yok

o zaman Epiphone Lespaul al bi tane gibson ın alt modeli Gibson ve Epiphone farkını sadece hayvan gibi amfi ile anlayabnilrsin. Evde çaldıın amfiden aynı ses çıkar yaklaşık.

çok sağol çok işime yaradı
Sosyal ağlarda paylaş

fazla paran yoksa washburn x10 ları önerebilirim güzel bir klavyesi var ve manyetikleride idare eder başlangıç gitarı için iyi olabilir benim kanaatimce oscarsmith ve squier den uzak dur derim
ucuz bir başlangıç gitarı olarak x10 tavsiye ederim evet[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost.Standing next to you
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi öncelikle önemli bir uyarı yapmak istiyorum.

amfinin sesini belli bir seviyede açmadıkça manyetiklerin sesini tam olarak algılayamazsınız. eğer benim gibi ev içinde kısık sesle çalmak zorundaysanız amfiniz ve manyetikleriniz çok şeyi değiştirmez.

hatta ve hatta distortion'lı amfilerde yine sesi belli bir seviyede açmazsanız distortion sesini adam gibi alamazsınız bile. kulaklık kullanmanız gerekiyor bu durumda.

yaklaşık 3-4 ay önce yamaha pacifica 112 modelinde 2 hum 1 single gitarıma kavuştum. aynı anda da 15w fender frontman amfi aldım (overdrive'lı). çok memnunum.

tamam belki gitarın manyetikleri aşmış ton vermiyor, ama sesi çok açmadığımdan çok farketmiyor. single genelde tok bir ses veriyor, humbucker ise daha tiz ve uzayan bir ses (?) veriyor.

tabi distortion sesleri manyetiğe göre değişik tonlar veriyor. vakit bulursam bir iki kayıt yapıp upload etcem.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 01 Mayıs 2004 14:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yaw bende üstünde sadece 2 tane tone ayarı olan 50 W bi amfi var. Yani distorsion ayarı falan yok. Distorsion pedalını ona bağlamak ile distorsionlu bir amfiye bağlamak arasında ne kadar bir fark olur ?
Bir de anlattığım amfiye sadece distorsion pedalı iyi bir Hard Rock sesi için yeter mi yoksa başka efekt aletleri kullanmam gerekiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

http://students.sabanciuniv.edu/~erenb/mirage/nelsem.wav
http://students.sabanciuniv.edu/~erenb/mirage/pjesusm.wav
http://students.sabanciuniv.edu/~erenb/mirage/sbutm.wav
http://students.sabanciuniv.edu/~erenb/mirage/schildm.wav

upload için ascraeus'a teşekkürler.

her bölümde ilk kısım single, ikinci kısım ise humbucker. amfiyi bilgisayar bağlayamadım önüne mik koydum, kalite düşük oldu. mp3 hepsi de windows audio rec ile yaptığım için wav gözüküyor sanırım.

humbucker ve single coil'in farkı bazı yerlerde çok belli, bazı yerlerde pek belli değil, dist ve single sesi ne kadar açarsanız o kadar farklılaşıyor. tabi stüdyo ortamında falan alakasız sesler oluyolar ehhe. nelsem ve nsadm distortion'la, diğerleri single.

umarım işe yarar.

[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 01 Mayıs 2004 17:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

manyetik ço kşey farkettirir abi anfi de çok şey farkettirio ksııkta çalsan 100 watt bir marshall ya da laney en boktan gitarı bile güzel sese kawusturuo
pasif manyetiklerde aldıgın overdrive sesi çok ve ya az açık olamsıyla bişi farkettirmez aktif bir manyetik kullanıyorsan ancak farkeder misal : emg.
anfiye gelince anfin tüplü değilse ki muhtemelen hiçbirinizin ki ve arakdasın alabilecegi herhangi bir anfi tüplü değil sesi açık ve ya kapalı olamsı anfiden alacagın sesi farkettirmez ancka tüplü anfilerde böyle bir sorun wardır.
tabi tüplü anfilerde bu srun sesi aç9nca kaliteden en fuak bir kayıp olmaması gibi bir avantaja dönüşüyor.[signature][hline]bornozlu canavar

[Bu mesaj DeamoN tarafından 01 Mayıs 2004 18:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim amfi tüplü mü değil mi bilmiyorum
http://www.music123.com/Fender-Frontman-15G-i12307.music
bu amfi hatta kullandığım.

ve sesin açık ve kısık olması çook şey farkettiriyor. hem manyetiklerin tonu bakımından, hem de distortion.

bu güne kadar da bir sürü gitar ve amfi kullandım, hepsi de farkettiriyordu. belki farklı şeyler anlamışız deamon ama yalan söyleyecek halim yok.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage hocam eline sağlık böyle birşey arıyordum bende süper oldu

Numb fender squire'nın bakımı yaptırınca alıyom hayırlısıyla... =)[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...