Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro alıcam öneri bilgi =)

Predator

Öne çıkan mesajlar

said:
Bendekar, 29 Nisan 2004 20:57 tarihinde demiş ki:
istanbulda fender squier satan neresi var diye sormuştum. Bana düzgün bir yer söyleyin ya da şu siteye sor orda kesin bilirler deyin.

Abi hemen hemen heryer satar birinci yada ikinci elini. Kadıköyde kadıköy çarşısına girip dolaş. Tnt müziğe bak rexin oralarda. Asa ya bak. Özlemin dükkanına bak. Tünele git zuhale gir. (laylayloma girme) O civarda yaşlı bi eleman vardı ariapro falan satan onun dükkanına bakıver. Rabet gören marka, birçok dükkanda bulunur heralde.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dariel, 29 Nisan 2004 20:59 tarihinde demiş ki:
Elemana cevap ta vermemiş kimse, distortion duymak için ne örnek veriym sana. hmmm . En basitinden elinde bi metallica albümü vardır heralde. Parçaların 99.9% unda kulağını tırmalayan içini ferahlatan tonlar duyarsın ya hani. Hani tellere vurunca yer gök inler ya. İşte o distortion.

Ben bukadar anlatabildim naapim.

tamam sağol yeterli açıklaman :)
Sosyal ağlarda paylaş

cıııı cı cı cı cı cı cııııı cı cı cı cı cııı cıı cı cı cı cı cııı cıııı cıcıcıcı cı

iced earth-darksagayı caldım , melodiyi anımsadın mı ?:P[signature][hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts

Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?

Deli Etmeyin Beni

Sosyal ağlarda paylaş

Abi metal çalmak istiosan paran da yoksa cok,git al diom sana şöle iki baba humbuckerlı gitar,şekilde olsun diosan git al bi tane sb dreams kelly ohhhhh mis gibi death inide çalarsın black inide powerınıda trash inide heavy nide prograssinwe inide arbeskinide yok pardon arabesk çalamassın nese....sora al bi tane kıcı kırık 10w amfini ve bide al zoom 505 çal gacır gacır metalini hepsi toplam taş patlasa 600$ tutmaz.Bak alasım geldi
(laylaylomdan alabilirsin)
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer dinlediğin metal gruplarının ne kullandığını öğrenmek istiyorsan söliim.

O mükemmel distortionı çoğu grup Gibson Lespauldan alio.

1 ) Gibson Lespaul :Dark Tranquillity, Iced Earth, In Flames, Opeth, Metallica, Moonspell... etc. (Tamamen , herşeyiyle mükemmel)

2) Jackson : Dimmu Borgir, Children of Bodom , (Boku çıkan distortion gitarı, clean i ii değil)

3)Washburn var: Nightwish falna,

4) Ibanez: Dream Theater, Joe Satriani , falna filan (progressive ve solo gitarı)

5) Fender Strat: Metal çalacaksan Fat strat alacaksın humbucker olacak brigde de , öbür türlü Iron Maiden gibi kalırsın ortalıkta :) Yani distortion iron maiden tarzı hafif bişey alırsın. (Clean Mükemmel, Blues , jazz tarzı müzik için ii baya)

tabi bu gitarlar hep 1000 dolar ve üstü edio. Sen diosan ben de o kadar para yok

o zaman Epiphone Lespaul al bi tane gibson ın alt modeli Gibson ve Epiphone farkını sadece hayvan gibi amfi ile anlayabnilrsin. Evde çaldıın amfiden aynı ses çıkar yaklaşık.[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

he şincik son sorulara geçelim alıcam heralde artıkın , horacenin dediklerine uyup sx alcam galiba. ama şimdi ben böle children of bodom gibi müzik yapmak istiyom desem heralde 200-250$ cık bütçem yetmez dimi ? sb kelly kaç para ? sb dreamsin web sitesi falan yokmudur ?

Sx FST62 QMD alıcam galiba bakınız website :
http://www.senkop.com.tr/elektrogitarsx.htm[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

Washburn X10 falan nasıldır ? fiyatıda iyimiş yav 250$ falan ? türkiyeye gelirken ne kadar artış olur bunda ? Rengide güzelmiş siyah böyle[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

renge falna bakma. Elinde patlar sonra,

Bi gitarı almadan önce türkiyede dene sonra amerikdan o gitarı getirtirsin daha ucuzsa,

çünkü milyonlarca gitar var, Jackson falna iyi markalar ama o kadar taklit var ki ortada, yani 200 dolarlık jackson alırsan
cızırtıdan başka bişey duymassın.

Children of Bodom'da Alexi abimiz Jackson kullanıyor. Ama hangi model bilemicem. O tür müzik (power metal) için jackson, ibanez , gibson , washburn çoğu gitar. Kendine bi POD alırsın onla istediğin distortion tonunu ayarlarsın.[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.isfendan.com/urunbilgi.php?id=11002902800001

şuna nasıldır ? hoşuma gitti fiyatta iyi[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mortis, 30 Nisan 2004 00:25 tarihinde demiş ki:

Children of Bodom'da Alexi abimiz Jackson kullanıyor.

Ordan ayrılalı bayağı oldu ama...
Artık sadece çiçeklere çalıyorum.[signature][hline]I wish none of this had happened.Sometimes I wish I was dead, and recognize I never wished I was dead.I wish everyone else was dead.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bana da yeni upladıgım ilk sayfada olan "gitar alıcam (electro)" adlı topicimde demişlerdi takma sen kafaya git bi tane al zaten 1 sene sonra değiştişriceksin. Gittik aldık cortu. Gerçekten 1 sene bile olmadı ve değiştirmeyi düşünüyorum. Yani kısaca fazla kafaya takma. Adamın kafasını da fazla karıştırmayın les paul la, stratla fln. Gitsin ya o sx i alsın horace ın dediği ya da kore ibanez/ cort dan birini alsın. Belki cortun tonu kötüdür ama zaten başta anlamıycaksın tondan falan. Sonra zaten 1 sene sonra neyin ne olduğunu daha iyi anlıyosun o zaman hangisinin tonunu beyenirsen gidersin ya bi deluxe strat alırsın ya da bi studio les paul alırsın ki 1 sene de de para biriktirirsin o kadar.

Yani kısacası bi elden düşme gitar al bi elden düşme anfi al, processor pedal falan karıştırma, bi sene sonra tekrar gözden geçirirsin satupını bir iki pedalla da takviye yaparsın bi de wah pedalı aldın mı fıstık gibi olur. :) Neyse çok yazdım galba. :)[signature][hline][i]for those who died alone...[i]
Sosyal ağlarda paylaş

benim öyle 1 yılda değiştirme gibi şansım olmayabilir emin değilim o yüzden şimdilik istediğimi çalabilceğim birşey arıyorum. nightwish washburn kullanıyo denince ordan kaydım washburne[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

onların tonlarını (demin başka bir arkın söylediği gibi) bi pod xt processor ile stratla da les paul la da ibanez rg ile de alabilirsin. Önemli olan rahatlık bence. (ton da önemli tabi, mesela şuan ben gitarı tonundan dolayı değiştirmek istiyorum :D) Bi washburn ün özelliklerinin oldugu bi site fln bişey varsa yollarsan iyi olur bakiyim o WG587 ye bi istersen.[signature][hline][i]for those who died alone...[i]
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.music123.com/Washburn-WG587-i134563.music

buyur bak bakalım =)[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

başka sitedede 130$ olduğu yazıyor bu gitarın ? özellikleri gördüysen ne yorum yapabilirsin yani 130$ lık mı yoksa $500 gitarmı ?[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...