Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kitap tavsiyesi istiyorum!

GERGE

Öne çıkan mesajlar

FR demişken dayanamıycam, yine tavsiye edicem.

House of Serpents
3. kitapta wotc shared world politikalarına boyun eğmek zorunda kalmış yazar. ama ilk iki kitap çok güzel. hele ikinci kitabın sonu...

ama söyleyeyim geri kalan FR romanlarına göre biraz farklı. karanlık bi atmosferi var sayılır. noir hikayeleri hatırlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

nerden geliyor bu kadar kitap kaede bey, ha? bu kaynağınızı açıklar mısınız? hiç kitapçı da görülmemişsiniz bugüne kadar? nerden geliyor bu değirmenin suyu?

@spark
bu arada "last mythal" serisi de dramatik olaylar ve büyük savaşlar içerir. archwizards ı seversen ona da bakabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
4th FR'ye gireyim diyorum ebook reader vasıtasıyla. En son okuduğum kitaplar Return of the Arch Wizards, Hunter's Blade, War of the Spider Queen, House of Serpents'in ilk cilt.

Erevis Cale okuyup, House of Serpents'i bitireceğim ilk iş ÖSS'den sonra ama başka ne okumam lazım up-to-date olmak için gereksiz kitapları atlayarak Cities serileri gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

HoS in ikincisi de baya güzel. 3 biraz shared world politikalarına kurban gitmiş...

shared world kitabı almam diyodum ama askerde canım çekti. nezih te empyrean odyssey nin ilk kitabı The Gossamer Plain i aldım.

spider queen serisinde geçen khanyr vhok la alu fiend manitasının maceralarını anlatıyor. aynı zamanda sanırım ikinci kitaptan itibaren spellplague e bağlıycaklar.

velakin kitap baya dandik olmuş tavsiye etmem.

erevis cale ın methini bende uzun zamandır duyuyorum ve sanırım son üçlemesi 4th a geçişle ilgili. bende başlasam diyorum ona. direk kendi üçlemesinden başlasak bişey kaçırır mıyız? halls of the stormweather dan mı başlasam acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
en baştan başlayacağım ben.

The Haunted Lands'ıda listeye ekledim Richard Lee Byers'dan. Zaten kendisi favori WotC yazarım şu anda. Year of the Rogue Dragons hakkında biraz kararsızım ama. Spellplague'dan 11 yıl önce geçiyor, vaktim olursa okurum belki.

The Abolethic Sovereignty okunacak bir de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bunu aldım FR'ye yıllar sonra ciddi bir dönüş yapma kararımın ilk adımı olarak: http://search.barnesandnoble.com/The-Black-Bouquet/Richard-Lee-Byers/e/9780786956937/?itm=6 Taa lisede görmüştüm yıllar önce; kim bu yeni yazar, okusam mı diye düşünmüştüm. Bugüneymiş.

Bu eReader olayını da çok tuttum. Ucuza kitap alabiliyorum. En pahalıları 9 dolar oluyor. Hardcover çıktığında 9 dolara e-book çıktığı da çok oluyor. Mass Market Paperback için 1,5 yıl beklemek yok artık :)
Sosyal ağlarda paylaş

"halls of the stormweather" daki e. cale hikayesi hoşuma gitti. shadow witness dan devam edeyim.

o sembia serisi de enteresan bi fikir. HoS'da ailenin her bireyini anlatan bir hikaye var. serinin geri kalan kitaplarında, her kitap bi karakter üzerine kurulu.

ben bunu bilmeden "heirs of a prophecy" i almıştım smedman ın yazdığını görüp ama baya kötüydü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Şunu aldım şimdi de: http://search.barnesandnoble.com/booksearch/isbninquiry.asp?ean=9780786956807

Güzelmiş.

Şu WotC'un PG-13 politikası sinir ama. Bu kitap PG-13'ün sınırlarına çıkmış ama nerede o eski TSR'ler? Birthright romanları?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...