Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

blizzardın hero class olayını kotar(ama)ması

Earenwen

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:
ben demon hunter istiorum

ama en saçma şey hero class ı bu kadar kolay yaratabilmek ve her ırktan yaratabilmek oldu.

dk için sacrifice olsaydı görürdüm oralıkta kaç dk olurdu.

Ortalıkta kaç DK olduğuna niye bakıyorsun ki? 1 ay sonra 75%'i bırakacak nasılsa, mekaniğin ne kadar zor olduğunu gördüğünde.

DK açanların yarısından fazlası meraktan açıyor. 4 senedir oynanan sınıflardan farklı olduğu için açıyor. İnanılmaz güzel bir başlangıcı olduğundan, kolaylıkla Profession kasabileceğinden açıyor.

Her ırk konusuna gelince, ne farkedicek ki Gnome olsa, Tauren olsa. Irka özel bir konsept değil ki Death Knight?
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
haci anamadiginiz sey su
HERO CLASS JEDI KNIGHT DEIL SW DEKI UBER DEIL EDIT DEIL
sadece level 55 basliyor
yane mantigi su hero adam kurtla kopekle savasarak baslamaz

biz onu algılayabilioruz merak etme

nasıl olmalıydı die söylüoruz

zira biliomusun bilmiorum ama dk başlangıçta öyle über bi class olmuştu ki beta lardan bi patch de "all dk abilities are reduced" dediler caaart die nerf yedi.

bence öyle über kalmalı ama açması eşşek gibi q chain ve achievement /veya char sacrifice istemeliydi

mantıgı şu adam kurtla köpekle savaşmaz

hımm

ama aynı adam nagrandda boktan boncuk toplar dimi?

ilginç :)
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Dworgian said:
ben demon hunter istiorum

ama en saçma şey hero class ı bu kadar kolay yaratabilmek ve her ırktan yaratabilmek oldu.

dk için sacrifice olsaydı görürdüm oralıkta kaç dk olurdu.

Ortalıkta kaç DK olduğuna niye bakıyorsun ki? 1 ay sonra 75%'i bırakacak nasılsa, mekaniğin ne kadar zor olduğunu gördüğünde.

DK açanların yarısından fazlası meraktan açıyor. 4 senedir oynanan sınıflardan farklı olduğu için açıyor. İnanılmaz güzel bir başlangıcı olduğundan, kolaylıkla Profession kasabileceğinden açıyor.

Her ırk konusuna gelince, ne farkedicek ki Gnome olsa, Tauren olsa. Irka özel bir konsept değil ki Death Knight?

farketmez.

ama normalde druidler humandır biliosanız

druidlerin de normalde shapeshift fln yoktur tarihteki reel druidler yani. neyse

bence her class ın restriction u gibi bunda da olsaydı hoş olurdu diorum
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
druidler humandir normalde?
abi pardonda paladinler de human(templarlar yane)
warriorlarda human
magelerde

yane dunyadaki tek sentinent irk insan oldugund aolabilir mi aceba?

bende onu diorum

"normale bakmamak lazım yani dk nın ırk ı belrsizdir her ırktan olabilir" demek gereksiz gelio diorum.

nasıl bu oyun lore u geregi veya hikyaesi gereği druidler n.elf ve tauren olabiliosa, d.k larda sadece paladinlerin sacrifice ı ile oluşabilirdi. daha hoş olurdu.

bi pala kasardın lvl 55 e kadar. bi q chain ile dk yapardın onu

daha güzel olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

druidizm classı ilk olarak taurenlerde ortaya çıkmıştır zaten, human falan ne iş anlamadım, warcraft loreda bana bir tane human druid gösterin oyunu hemen şu dakika bırakıyım.

hero class olayı keşke star wars galaxiesdeki "eski" jedi şeklinde olsaydı. aylarca quest yapıp sonra ormanlarda bountylerden saklı süren daha ileri gücü arayan bir şekilde falan. ama o da işte mmorpgin mantığına ters oluyor. "parasını veriyorum death knightımı istiyorum lan" diyen casual oyuncular da gayet herşeyi görmeyi hakediyorlar. bu nedenle de -bence- tamamen gereksiz bir class olarak dk oyuna kondu. ayrıca merak ettiğim diğer nokta, ilerleyen zamanlarda oyun başında questleri lich kingden alan dkların nasıl olup da lich king raidlerine katılıp lich kingi kesicek olmaları. bakalım blizz bunu nasıl kotar(amay)acak..

üstteki mesajla gelen edit: heh tamam şimdi oldu. level 1den tek quest chainle 55 olma olayını ben de düşünmüştüm, keşke öyle olsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

sacrifice mantıgı guzel olabilirdi cidden, ama o zaman her class icin bir hero class yapmaları gerekirdi, yoksa pala kasmayanlara cok buyuk haksızlık olurdu sonucta... dk'nın acılması zor olup ta cok guclu olması gerektigine katılmıyorum... ne kadar az olursa olsun, dk o kadar guclu olursa oyundaki dengeyi allak bullak ederdi, bir daha milletin diger hic bi class'ı oynamasının mantıgı olmazdı yani, diger tum class'lara karsı ezici tek bir class varsa oyunda eger... en fazla daha once dedigim gibi her class icin bi hero class getirilseydi, kendi aralarında dengeli olmak uzere normal class'lara gore cok guclu yapılırlardı, o zaman da herkes nasıl 80'e kasmaya calısıyorsa, karakterini hero class yapmaya kasardı, cok da bir sey degismezdi eheh, ama bu kadar sey gelmesi tek bir exp. release'inde imkansız bence, getirseler de onların dengelenmesi kısa bi sure icinde imkansız...

edik:

Zeppelin said:
bu nedenle de -bence- tamamen gereksiz bir class olarak dk oyuna kondu. ayrıca merak ettiğim diğer nokta, ilerleyen zamanlarda oyun başında questleri lich kingden alan dkların nasıl olup da lich king raidlerine katılıp lich kingi kesicek olmaları. bakalım blizz bunu nasıl kotar(amay)acak..

dk'nin gereksiz olmasıyla ilgili bir durum yok ya, bosverin ismindeki hero'yu, "yeni class geldi, millet artık usenmistir level 1 mekan gormekten durmadan diye 55'ten baslıyor" diye dusunun en kotu abi =)...

bir de blizz onu kotardı zaten abi =), dk quest chain'de goruyorsun hikayeyi...
Sosyal ağlarda paylaş

Zeppelin said:
druidizm classı ilk olarak taurenlerde ortaya çıkmıştır zaten, human falan ne iş anlamadım, warcraft loreda bana bir tane human druid gösterin oyunu hemen şu dakika bırakıyım.

yahu normal druidler dediğim zamanında yaşamış druidler dünyada yani gerçekten varolmuş druidleri diyorum :D

Zeppelin said:

üstteki mesajla gelen edit: heh tamam şimdi oldu. level 1den tek quest chainle 55 olma olayını ben de düşünmüştüm, keşke öyle olsaydı.

:D
Sosyal ağlarda paylaş

kfg said:
sacrifice mantıgı guzel olabilirdi cidden, ama o zaman her class icin bir hero class yapmaları gerekirdi, yoksa pala kasmayanlara cok buyuk haksızlık olurdu sonucta... dk'nın acılması zor olup ta cok guclu olması gerektigine katılmıyorum... ne kadar az olursa olsun, dk o kadar guclu olursa oyundaki dengeyi allak bullak ederdi, bir daha milletin diger hic bi class'ı oynamasının mantıgı olmazdı yani, diger tum class'lara karsı ezici tek bir class varsa oyunda eger... en fazla daha once dedigim gibi her class icin bi hero class getirilseydi, kendi aralarında dengeli olmak uzere normal class'lara gore cok guclu yapılırlardı, o zaman da herkes nasıl 80'e kasmaya calısıyorsa, karakterini hero class yapmaya kasardı, cok da bir sey degismezdi eheh, ama bu kadar sey gelmesi tek bir exp. release'inde imkansız bence, getirseler de onların dengelenmesi kısa bi sure icinde imkansız...

buna katılıorum. ya hero class dedigin hani ya olmıcak böyle şimdiki gibi normal olucaktı.

ya da böyle hani öyle zor olucaktı ki zaten serverı ezip geçen 2 3 oyuncu açabilicekti.

evet yine mekaniklerde denge olamazdı fln ama işte.

zor işe girişti blizz adını "hero" koymasa olucaktı da işte başta hero dedi ya orda patladı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ama bu sıradan bir sınıf değil. Şunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Kendilerine özel bir lolore'ları, başlangıç alanları, enchant sistemleri (Rune), mekanikleri var, grafikleri, sesleri ve animasyonları var. Herkesin açmasına izin verilmiyor. L1 olarak başlamıyorlar.

Kısacası farklılar ve WoW'da buna Hero Class deniyor. Prestige Class'ta olabilirdi belki ama Hero Class demişler.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şu an geldiği noktada haklısın. Ama kaçınız bu d.k fikri ilk ortaya atıldıgında blizz tarafından yapılan "anlatımı" hatırlıo?

Adamlar gerçekten über bi hero class yapma ve sonra yenilerini ekleme fikriyle çıktılar yola.

Sadece şunu diebilirlerdi.

WotLK introduces a total new class with unique fighting system, emotes, resource system and many more!
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
aslins asey fikrini cok sevdim
chari level 1 paladin olarka acma zorunlulugu olmasi
levle 55 de bi main quest line koyulmasini
questte evet dersen char dkya donuscek
hayir dersen paladin kalcak
ayrica her classa koncak diye bi sart yok ki yavas yavas yapilir bu is

yani evet gayet de uygulanabilir bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
WotLK introduces a total new class with unique fighting system, emotes, resource system and many more!

Her sınıf için geçerli bu?

Hepsi unique fighting sisteme sahip, resourceları farklı (mana, rage, energy, vs.

Ama Hero Class yapan özellikler bunlar değil.

Yukarıda da söyledim. Kendine özel starting zone, questline, vs. vs. vs. vs. :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...