Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WOW yazılımına isim önerisi

raistlinthewiz

Öne çıkan mesajlar

http://www.dailywarcraft.com calısması dahiline bir yazılım hazırlıyor. (aslında 2 adet ama digeri ile ilgili calısmayı bunun ilk releaseınden sonra yapacagız)

Yazılımın konusu su:

Malum zaman zaman wow latency problemleri yasıyoruz hepımız. Bu durumlarda yourfreedom gibi hızmetler kullandık ama son olarak Blizzard EULA updatele bunuda yasakladı.
Peki biz Turk kullanıcıları ne yapacagız?

Gecenlerde yıne boyle laglı bir gunde, connectinımı amerikada VPS (Virtual private server, ubuntu 7.10) sunucuma yonlendırdım ve 250 pingle EU/al'akirde oynamaya devam ettim. VPS'i ogun deaktif ettigimde native connectionla oynamam mumkun degıldı. Bu olay sık sık tekrar edebilir ve ozellikle WOTLK raid ve level kasarken bunları yasamak istemedigim icin connectionmı gerektigi durumlarda VPS'lemeyi kafama koydum. Hatta fransda bir VPS sunucusndanda account alıp denemelere basladım.

Peki trafigi nasıl VPS'e yonlendırız? Aslında bunu 2 adımda yapmak mumkun.

1) Openssh'a -D (dynamic application level forwarding) ile connection acmak
2) WOW'u bu connection kullanmak uzere proxify etmek.
Bu 2 adım, putty ve freecap le mumkun ama configuration gerektiren bir olay.

Bunun uzerıne hazır dailywarcraft.com gibi bir site hazırlıyoruz bu sitede boyle bir hizmet sunalım dedim.

Su anda c# ile, putty ve freecapi otomatik configure eden ve WoWunuzu ıstedıgınız VPS accountuna proxify eden bır yazılım yazıyorum.

Hatta su anda yazılım hazır. kucuk detayar kaldı.

Sorun su, yazılım ısmı konusunda tam karar veremedim.

Su anda WOWoxify diye bir isim var aklımda. WOW + Proxify 'ın birlesimden geliyor.

Daha once DailyWarcraft Connector gibi bir isimde gectı ama cok klasik.

Ayrıca WOWoxify su anda unique bir keyword. Yani googleda boyle bir keyword ıcın sonuc yok..

Sizlerinde onerilerinizi duymak istiyorum. İlgilenen olursa cok yakında buraya bir release koyabılırım..

FAQ:
Programın guvenirligi konusunda, cevap su:
Tamamen acık kaynak kod, isteyen releasele birlikte programın repositorysınde kodu inceleyebilir isterlerse kendısi derleyebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

1mb sınırsız adsl/istanbul

wowda imzamda yazan serverların hiçbirinde
250ms üstünü görmedim. (Genelde 70-150ms arası)

Naglingi kapatmanıza rağmen hala latency probleminiz varsa arızaya bildirin.

Daha 5 aylık ödenmiş 4mb freedom paketim duruyor ve Wow için kullanmayı düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam ozaman bırde 2. programa gelelim;

simdi malum dailywarcraft'da wow feedlerini aggregate edip bi araya getırıoyruz. simdi dailywarcraft ın bu feedlerını gosteren birde windows application yazıyorum bır yandanda. iste en son wow haberlerını gorebılmek ıcın. ek olarak bu program, bir adette wow addonu ıcerecek ve ingame olarak questlog gıbı bır arabirim vasıtasıyla bu haberlerı okumak mumkun olacak. bunun ıcınde ısım onerısı olan varmı?

:D
Sosyal ağlarda paylaş

raistlinthewiz said:
tamam ozaman bırde 2. programa gelelim;

simdi malum dailywarcraft'da wow feedlerini aggregate edip bi araya getırıoyruz. simdi dailywarcraft ın bu feedlerını gosteren birde windows application yazıyorum bır yandanda. iste en son wow haberlerını gorebılmek ıcın. ek olarak bu program, bir adette wow addonu ıcerecek ve ingame olarak questlog gıbı bır arabirim vasıtasıyla bu haberlerı okumak mumkun olacak. bunun ıcınde ısım onerısı olan varmı?

:D

Tank&Spank
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel olmuş arabirim sade, kullanışlı görünüyor ama şu "pimp my latency" yazısı neredeyse yarısını kaplıyor arabirim ekranının. Onu oradan kaldırıp program açılışında çıkmasını sonra yok olmasını sağlarsan daha güzel olur gibi geliyor bana. Hem daha az yer kaplar programın ekranda hem de daha temiz görünür bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...