Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legend of the Seeker - TV Series

sharky

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
11 Kitap + bir novella çıktı şimdiye kadar.

Ne bombası bu arada abi, kaçınız iyilerin kazanacağını bilmiyordu, her fantazi kitabında neredeyse iyiler kazanır, önemli olan nasıl kazandıkları.

Bu arada çıkan bölümlerin konularına baktım biraz, ilk 6-7 kitaptan olaylar, karakterler de katmışlar, Goodkind'ın kurgusu berbattır, dizide toplayıp adam etmişler. Cidden iyi olabilir yani kurgu tamir edildiyse. İlk sezon bitsin izlerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sen buna iyi diyorsan. İkinci kitap benim en sevdiğim ikinci kitap seriden. Eğer bir sezon bir kitap gidiyorsa...

Faith of the Fallen (Altıncı kitap) en sevdiğim. Ona daha çok var sanırım, ama kurguyu nasıl yaptıklarını inceledikten sonra ikinci sezonda oradan karakterler bulabiliriz diyorum.

The Pillars of Creation'da güzel kitaptı ama Jennsen'ı bu sezona koymuşlar, çok da iyi olmuş. Yedinci kitapda Jannsen'i görünce bu kız da nereden çıktı şimdi, bu adam kurgu kurmayı, öykü anlatmayı bilmiyor mu? Kafasına göre, rastgele mi yazıyor demiştim.

Bu arada kitapda ağır bir BDSM vardı, hala var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

İkinci sezondan spoiler (sneak peak daha çok)

Tamamen ilgisiz başka bir düşman gelecek doğudaki yasak topraklardan. Kahlan'la Richard'ın evliliğinin önüne beklanmeyen engeller çıkacak. Richard okula gidecek. Kahlan bir ordunun başına geçecek.

Sosyal ağlarda paylaş

Richard ile Darken Rahl hakkında.

Rahl 21. bölümde Jensenn'e ben seninle ve Richard ile kardeşim diyordu. Doğruluk payı var mı bunda ? Yoksa kızı ikna etmek için mi salladı. ?

Sanırım kitaplarını alıp okuyacağım dayanamam ben bütün yaz.:)
Kitaplar satılıyormu Türkiye'de ? Bulabilirmiyim yani ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Jansenn ve Richard kardeş, babaları aynı. Darken Rahl ikisininde babası.

Kitaplar ben de var, ilk 9 cilt, satarım istersen. Artık okumuyorum söylediğim gibi, son iki cilt yok o yüzden. Ankara'da elden de verebilirim. Ama Temmuz'un başına kadar beklemen gerek. 60 TL alırım. Kargo da senden olur.

İstersen son iki ciltti de alırım ama o zaman 85 YTL alırım, son iki ciltin parasını direk alırım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle Legend of the Seeker kitaplarını okumadım diziye bakıncada okumaya niyetim yok öyle çok süper denilecek bir yanını göremedim ben hikayenin ama dizi fantastik olarak tatmin edici genel olarak

genel ve final hakkında fikrim

final bölümü iyi sayılırdı ama çok fazla şeyi çabuk atladılar 2 bölüm uzunluğunda olsaydı daha iyi olabilirdi

bu tarikat kutuları muhabbeti bana abartı gelmişti hep ama o kadar abartıldıktan sonra sonlarının böyle olması çok saçma geldi,darken rahl ın ölmüde biraz acele ve basit olmuş sanki sezon bitmeden öldürelim der gibi

richard kahlan mutlu mesut lay lay lom bi hayat süremeyeceklerine göre gelecek sezon daha fantastik düşmanlar görürüz umarım * tek süper kötü muhabbetini oldum olası sevmem

yüce büyücümüze gelelim ulan o diyarların en güçlü büyücüsünün tek kulladığı saldırı büyüsü wizard flame olur mu ya hemde 1.sınıf büyücüymüş peh az yaratıcı ol bu ne ezberciliktir

şu hatun kardeşliği dizideki tek favorim hepsi sadist-taş bunların

2.sezon daha güzel olsun da frp adına izleyecek başka dizilerde çekilir belki

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
ilk sezonu izledim.fena değil.güzel bile diyebilirdim ama (klişe kere klişe karesi klişe) x klişe x klişe kere klişe olmasaydı.belki az bile yazmışımdır.kitabı bilemesem de dizi yani o kadar çok arak ki saymaktan sıkılırım başlasam.zul zorander'ı oynayan abi de laz ziya gibi durmuş. "hafif şakacı yaşlı büyücü" olmaya çalışırken şebek oluyor çoğu zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Roqq said:

Rahl

Ölmemiş mi bu adam ? nasıl oldu ya ?

bence boyle gibi

olmek = living world den underworld e gecmek (dunya cennet cehennem gibi dusunebilirsin) ancak box of orden patladıgı icin dunya ile cehennem arasında bir kapı acılıyor ve cehennem/underworld den living world/dunyaya gecisler saglanıyor

eleman gayet ölmüş = cehennemde

olarak algıladım ben olayı, sakala bıyıga lafım yokda, legendary sword a immune olan yaratık bana anlamsız geldi ...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...