Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sabah nolursa olsun uyanamayanlara uyandirma tutosu

dory

Öne çıkan mesajlar

http://forum.paticik.com/read.php?25,3682846

bu konuyu gordum ve yontemlerini HİÇ begenmedim.

benim daha iyi bi yontemim var.

sevgili gönül dostlarim,
yaklasik 3 hafta once göt kafalinin birine sinirlenip (küfür icin ozur diliyorum) telefonumu kirinca, ve ev ahalisinin saatleri benim ders saatlerimle tutmayınca, köklü bir cözüm arayisina girdim.
zira ben, telefon alarmina bile uyanmayan insan, her halde kendi kendime falan mumkunati yok uyanamazdim.

düşündüm, düşündüm.. ve cok guzel bi cozum buldum.

malzemeler:
1 adet bilgisayar
1 adet 5+1 ses sistemi (daha asagisi da olur ama o zaman biraz yakina koymaniz gerekebilir hoparlorleri)
1 adet winamp burdan cekebilirsiniz

1 adet autoplay winamp plug-in burdan cekebilirsiniz

1 adet amon amarth albumu. burdan alabilirsiniz

yapilisi:

bilgisayariniza, eger yok ise, winampi yukluyorsunuz.
daha sonra linkten, plug-ini cekip onu da kuruyorsunuz.
winamp kurulu ve calmaya hazir.
options>preferences>general purpose'a ulasip, oradan "fast code software autoplay winamp pluginv2.3.4"'u secip configure diyorsunuz.

ss'deki gibi, saat ayarini, ve yapmak istediginiz degisiklikleri yapip ok'e basiyorsunuz.

sonra bi play list yapiyorsunuz.

ben zevkimi amon amarth'tan yana kullaniyorum ama, siz kendi isteginize gore bi album'u listenize atabilirsiniz.

ve en son bilgisayari acik birakip, yataga giderken, sesi dibine kadar köklüyosunuz.
afiyet olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben biyolojik saat kuruyorum.

Gerekenler:
-Sevilmeyen, zor bir ders
-Devamsızlık hakkının tükenmiş olması
-Başkasının imza atması durumunda x2 devamsızlık sayan bir hoca

Aynı dersi bir sene daha çekmemek için insan kurduğu saatten bile önce kalkıyor. :)

Ayrıca toplu yerde kalan arkadaşlar için de 5+1 yerine bir kulaklık uzatımı ile uygulanabilir bu yöntem. thx.
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştirmem lazım sdf

1-) Gece müzik açık yatanlar için mantıklı bir sistem değil bu, otomatik olarak sesi sonuna kadar kökleme addonu varsa bilemem tabi ahaha

2-) Daha da önemlisi, 9da hayvan gibi kükreyen bir alarmla birlikte kalkıp, alarmı erteleye erteleye bu saate kadar uyuyabilen bir insanım; o müzik çalsa bilgisayarın fişini çeker uyumaya devam ederim; buna bir çözüm yok işte sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
Eleştirmem lazım sdf

1-) Gece müzik açık yatanlar için mantıklı bir sistem değil bu, otomatik olarak sesi sonuna kadar kökleme addonu varsa bilemem tabi ahaha

2-) Daha da önemlisi, 9da hayvan gibi kükreyen bir alarmla birlikte kalkıp, alarmı erteleye erteleye bu saate kadar uyuyabilen bir insanım; o müzik çalsa bilgisayarın fişini çeker uyumaya devam ederim; buna bir çözüm yok işte sdf

1) media playerda cal muzigi sart mi winampta acmak allasen. hih.

2) e sen uyanmak istemiyosun ki,
ben alarmi duyduktan sonrasi icin olanlarin sorumlulugunu almiyorum. benim problemim alarmi duymayanlar ve alarmi olmayanlar icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bırak açık bilgisayarın fan sesine, modemin adaptörünün yaptığı cızırtı veya saat tıkırtısına dayanamayan bir insan olduğumdandır bana ters bu metod.

Bi de kapatmaya çalışınca kaçan bi saat vardı yanlış hatırlamıyosam, uyanmak istemeyenlere birebir..
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bunun aynısını yıllar önce windows un task&schedule manager ile yapmıştım. Winamp i şu saatte başlat diye, winamp i de Autoplay on Startup a ayarlayınca oluyor. Problem bilgisayarı açık bırakmak uyurken. Ben zaten açık uyuyorum ama zararlı oldugundan şüphelenmeye başladım.

Yine de +rep, özellikle amon amarth güzel seçim.
Sosyal ağlarda paylaş

capul said:
Bırak açık bilgisayarın fan sesine, modemin adaptörünün yaptığı cızırtı veya saat tıkırtısına dayanamayan bir insan olduğumdandır bana ters bu metod.

Bi de kapatmaya çalışınca kaçan bi saat vardı yanlış hatırlamıyosam, uyanmak istemeyenlere birebir..

+1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...