Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fotoğraf Makinası (Tavsiye)

Chasten

Öne çıkan mesajlar

d80kitin 18-135'i heycanlı bi lens tabi, "ne iş olsa yaparım abeğ" der bi hali var ama cokta öle olamıyo.

tavsiyem yüksek f li(ucuz olması için) 10-20 alırsın bi tane 1 tane sabit 50m f1.2 (alırsın bu cok ucuz zaten) bide dar alırsın cok abartmaya 300'e falan gerek yok şahsi düşüncem.

ikinci el lens bakabilirsin ucuza gelir hangi şehirdesin bilmiyorum ama sirkecide bulursun ucuz ikinci el.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
d80kitin 18-135'i heycanlı bi lens tabi, "ne iş olsa yaparım abeğ" der bi hali var ama cokta öle olamıyo.

tavsiyem yüksek f li(ucuz olması için) 10-20 alırsın bi tane 1 tane sabit 50m f1.2 (alırsın bu cok ucuz zaten) bide dar alırsın cok abartmaya 300'e falan gerek yok şahsi düşüncem.

ikinci el lens bakabilirsin ucuza gelir hangi şehirdesin bilmiyorum ama sirkecide bulursun ucuz ikinci el.

50mm f1.8 demek istedin heralde cüce, f1.2 bende var ve pekte ucuz değildir B)-

Onun dışında, dediğin gibi bir geniş açı, birde 50mm prime ile gayet iyi idare edilir. İlla telezoom gerekirse , Nikon'un şimdi üretimde olmayan 70-210 F4-5.6 AF lensleri var, ben 150YTL'ye almıştım, gene aynı fiyattan sattım, çok iyi bir lenstir. Veya Manuel focus bir 135mm 2.8 iyi gider. vs..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...