Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adnan Hoca'nin avukatlari is basinda.

di

Öne çıkan mesajlar

r10'da az once okudum. yazinin bazi kisimlari bende sinir yaratmadi degil.

said:
Avukat Ceyhun Gökdoğan'dan gelen uyarı maili:

Sayın Site Yöneticisi,

Siteniz üzerindeki Harun Yahya kimdir? Söyleyeyim! - Günay Doğan | Kişisel Bi'şey linkinin başta yorumlar olmak üzere çeşitli bölümlerinde, müvekkilim Sayın Adnan Oktar'ı hedef alan hukuka aykırı ifadelere yer verildiği görülmüştür.

Müvekkilim Sayın Adnan Oktar,"Harun Yahya" ismiyle bilimsel, kültürel, sosyal konularda eserler telif eden dünya çapında tanınmış, ünlü bir yazardır. Sayıları 250'yi bulan eserleri 57 ayrı dile çevrilmiş olan Sayın Adnan Oktar'ın eserleri dünyada milyonlarca kişi tarafından okunmakta ve izlenmektedir.

Sayın Adnan Oktar'ın ve onun fahri başkanı bulunduğu Bilim Araştırma Vakfı Camiası'nın fikri çalışmalarından rahatsız olan bazı kişiler faaliyetlerinde interneti yoğun olarak kullanmaktadır. Bu kişiler BAV Camiası'na internet üzerinden saldırmaktadır.

Bu kişiler, özellikle kullanıcılara bedava blog açma imkanı veren wordpress.com isimli site altında çok sayıda blog açarak bu faaliyetlerini sürdürmekteydi. Wordpress.com sitesi yönetimi bu konuda tarafımızca defalarca uyarılmış ve bu yasadışı sitelerin kapatılması istenmiştir. Wordpress.com sitesinin bu uyarılarımızı dikkate almaması üzerine, gerek yasadışı faaliyetlerde kullanılan bu bloglar ve gerekse bu bloglarda suç işlenmesine izin veren Wordpress.com sitesi mahkeme kararıyla kapatılmıştır. Mahkeme kararı 17.8.2007 tarihinde infaz edilmiş ve Wordpress.com sitesi ve onun altsitelerinin yayınları tamamen bloke edilmiştir. (T.C. Fatih 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 2007/195 Nolu Karar gereği)

Bu linklerle ilgili olarak tarafımızca sitenizin içeriğinde bulunan yukarıdaki link de mevcut yorumlar mahkeme eliyle tespit edilmiş, yayının durdurulması ve ihlal edilen kişilik hakları ile ilgili hukuki ve cezai başvurularımız hazırlanmıştır.

Bir site sahibi ya da yöneticisinin, site içeriğindeki beyanlardan herhangi bir hatırlatmaya mahal olmaksızın yayınlanan, gözden kaçan bir takım ifadeler sebebiyle sitenin tamamen kapanması ve bu nedenle mağduriyetinizin oluşmaması düşüncesiyle;

Firmanızın ve isminizin yasadışı faaliyetlere alet edilmemesi, yöneticilerinizin cezai takiplerle karşılaşmaması ve sitenizin yayınlarını sürdürebilmesi bakımından tarafınızı uyarmakta yarar görüyoruz. Alan adında "Adnan Oktar", "Harun Yahya", "Bilim Araştırma Vakfı", "Adnan Hoca", "Oktar" gibi deyimlerden birinin geçtiği ve hukuka aykırı izah ve yorumlar içeren linklerin yayına girmesine izin vermemeniz, yayına girmiş olanları kaldırmanız firmanız, siteniz ve yöneticilerinizin menfaatine olacaktır.

Saygılarımızla,

Avukat Ceyhun Gökdoğan (İstanbul barosu sicil no: 34717)

Adres: Darülaceze Caddesi, Bilaş İş Merkezi, A Blok, D:5, Okmeydanı Şişli İstanbul
Telefon: 0-212-220 31 20
Faks: 0-212-220 74 21
Elektronik posta: [email protected]
[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Gudulen mantik cok yanlis. "Milletin agzi torba degil ki buzesin" lafi cok dogru bir laf. Madem yorumlardan rahatsiz oluyorsun, cik televizyona akla kendini. Madem bu kadar adamsin zorla sindirme insanlari.

Adamlik degil bu. Kaldi ki gonderilen yazinin son cumlesi acik bir tehdit resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:
bloogerida bu eleman mı kapattırmış şimdi peki? yanlış anlamıyorum dimi

Evet. Ve Harun Yahya = Adnan Oktar imiş. Yeni öğrendim ben. Bu adamın tarikat kurma suçundan da nasıl aklandığını çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

biri yüzüme söylese bunları "mağduriyetini sikeyim, menfaatini de sikeyim" derdim o adama...

adam resmen tehdit etmiş lan.

Motorcu bir adamın motorculuğunu söylemek bile "hakaret" olmuş bu güzelim memlekette.

Adnan Oktar Harun Yahya karikatürü, bu yüzsüzlüğü kimden almış çok merak ediyorum. Herif hem suçlanıyor, hem de bu suçunu söyledin diye seni mahkemeye veriyor.

Mahkemenin tekini kafalamıştır adam, pat diye yargıatıp herkesi eziyor geçiyor.

Başlarım ben bu adamın işine ya. Bilim adamıymış, pabucumun bilim adamı.

Mahkemenin tekini kafalama imkanım olsa gidip Harun Yahya'yı hapise tıktırırdım. Ama işte onun gibi kafalayacak tanıdığım bir yargıç yok...
Sosyal ağlarda paylaş

di said:
GEd said:
bloogerida bu eleman mı kapattırmış şimdi peki? yanlış anlamıyorum dimi

Evet. Ve Harun Yahya = Adnan Oktar imiş. Yeni öğrendim ben. Bu adamın tarikat kurma suçundan da nasıl aklandığını çok merak ediyorum.

Bildiğim kadarıyla blogger'ı digiturk kapattırdı. Digiturk'un şifreli yayınlarını (ligtv falan) internetten veren adresleri yayınlayan siteler blogger sunucularında tutuluyormuş.

Tamam Adnan hoca pis kaka da abartmayalım sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
biri yüzüme söylese bunları "mağduriyetini sikeyim, menfaatini de sikeyim" derdim o adama...

adam resmen tehdit etmiş lan.

Motorcu bir adamın motorculuğunu söylemek bile "hakaret" olmuş bu güzelim memlekette.

Adnan Oktar Harun Yahya karikatürü, bu yüzsüzlüğü kimden almış çok merak ediyorum. Herif hem suçlanıyor, hem de bu suçunu söyledin diye seni mahkemeye veriyor.

Mahkemenin tekini kafalamıştır adam, pat diye yargıatıp herkesi eziyor geçiyor.

Başlarım ben bu adamın işine ya. Bilim adamıymış, pabucumun bilim adamı.

Mahkemenin tekini kafalama imkanım olsa gidip Harun Yahya'yı hapise tıktırırdım. Ama işte onun gibi kafalayacak tanıdığım bir yargıç yok...

afferin kapattır paticiğide. adnan hoca kendisine açılan davalardan aklandığı için bu tarz laflar ettirmiyor kendine bildiğim kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...