Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tellcom vs TTnet...fight!

Dark_Soul

Öne çıkan mesajlar

Darksun said:
İyide bir firma ön kayıt alıp en kısa sürede size döneceğiz diyorsa en azından bilgi vermesi gerekmezmi? diyorumki haziran sonu başvuru verdim ocak oldu ne arayan var ne soran, bir bilgi veren şahsiyet bile yok, ha 1-2 sene geçecek sonra ön kaydınızı işleme koyuyoruz diye telefon gelecek bende cehennemin dibine kadar yolunuz var diyeceğim. Böyle saçma sapam hizmet olmaz, müşterinizi işinize geldiği zaman hatırlayamazsınız.

arz talep meselesi bu.

adamlar çok hızlı ve temiz bağlantıyı çok uygun fiyata veriyorlar bunu yapmak içinde bellli bir yatırım yapmak lazım tabi oda suyla olmuyor yavaş yavaş gelişiyorlar.

Bende quicknet almadan 2 ay önce başvuru yaptım 2-3 ay aralığında servis sağlıyacağız bölgenize dediler 2 ayda geldi.

not:40 pingle mmo oynamak için beklemeye değer
Sosyal ağlarda paylaş

Pek arz talep meselesi diyemeceğim, yurtdışındaki firmaları 4 seneden fazla görmüş olmam nedeniyle bu yapılan son derece banal bir yaklaşım. Hizmeti ben sana ne zaman getirirsem o zaman alabilirsin diye bir müşteri politikası sırf bizim ülkemizde vardır herhalde. Ben hemen bağlasınlarda demedim , yeterki arada bilgi versinler ama dediğim gibi ne arayan var ne soran.
Sosyal ağlarda paylaş

Quiknet fiber kullanıyorum
10 / 5 oranım var
1.2 mb saniyede indirebiliyorum fakat tek source üzerinden o hıza ulaşabilmiş değilim , download hızlandırıcılar ile bölünce 1.2 mb görüyor toplam hız olarak, speed test de 10 mbitin yanına bile yanaşamaması galiba bu yüzden.

Paris

quiknet

Berlin

quiknet

Nuremberg

quiknet

Rome

quiknet

Washington

quiknet

New York

quiknet

Sosyal ağlarda paylaş

@CthuLhu
aynı alt yapıyı daha iyi kullanma diye bir şey yok ortada, alt yapı tellcom'un kontrolünde değil TT nasıl taşırsa veriyi onlar o şekilde işleyebilir ancak. Eğer evinde evinde hem tellcom adsl, hem ttnet adsl varsa ve efficiency farkı var diyorsan bunun bir sürü nedeni olabilir. Öncelikle zaten aynı hat üzerinden gelemez. Farklı telefon girişleri var demektir evine, bu da senin telefon kablonun gittiği makineler farklı olabileceği anlamına gelir (henüz network'e dahil olmadık, sokak köşelerinde ki telegon kulübelerindeyiz). Eğer senin ttnet hattının bağlı olduğu makinada (DSLAM denir ona) çok fazla 4Mbit abonesi varsa (sadece örnek böyle olmak zorunda değil, hepsi 1Mbit olup, aynı anda interneti kullanıyor olabilir) ve internet üzerinden yüksek hızda veri alışverişi yapıyorsa, sana düşen bandwidth azalacaktır. Çünkü, DSLAM'a gelen bandwidth 155Mbit ve bu bandwidth yaklaşık 1500 abone üzerinde paylaşılıyor olabilir. Bu durumda senin ttnet bağlantın yavaşlayacaktır. Ama tellcom hattın başka DSLAM'a gidiyorsa ve o DSLAMdaki aboneler çok fazla aktif değilse elbette ki normal olcaktır. Bu durumun terside olabilir. Yani, tellcom bağlantın yavaş, ttnet bağlantın hızlıda olabilir...

@Arkansis
Bu sorunu yaşaman belki serverların upload hızı yetersiz kaldığından olabilir. Bu konu hakkında pek bişey bilmiyorum açıkcası :-) Ancak, ulakbimdeyken, biz de 1.2MB/s download'ı pek geçememiştik.. Muhtemelen serverların upload sınırını zorluyorsun. Microsoft.com ve Rapidshare.com dan yaptığın download miktarlarına bir bakabilirmisin. Bunlar bildiğim en iyi upload'a sahip makinalar.
Sosyal ağlarda paylaş

quicknetin bence ttnetten farkı, bakıt kablo değil fiberoptik kullanmasında yatıyor. aynı omurga aynı hızda eze eze geçmesinin başkaca bir açıklamısını bulamıyorum çünkü. bu şuna benziyor; bizim evde 2 bilgisayar var. birisi p4 1.6 diğeri c2d 2.0 işlemcisi güçlü olan bilgisayar downloada başladımı benim külüstür ona resmen yol veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sawer said:
bende yeni gördüm bu quiknet olayını.Başvuru formunu doldurdum ama beşiktaşa gelmesine daha var gibi gözüküyor:(.

sokaklar berbat duruma geliyo tabi , bütün sokakları boydan boya yarıcaklar
birde nereye koyucaklar aşağıdaki aletleri
her evin düzgün bodrumu yok
beşiktaş sonuçta
çalınma riski de var aşağıdaki kutuda kullandıkları switchler bayağı maliyetli

o yüzden daha çok düzenli sitelere gidiyorlar, geldiklerinde kabloları nereden geçireceklerini bile biliyorlardı adamlar.

birde şehir içerisinde sık sık su borusu bilmemne borusu kazıları oluyor
bu kazılarda döşedikleri kablonun zarar görme ihtimalide çok yüksek
zırt pırt internetiniz de gidebilir yani , amelenin birisi kazmayı vururken.
yada artık kaldırım altlarında yer kalmamıştır =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...