Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ezra Chatterton vefat etti.

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Asteroth said:
Abicim üzülmek zorunda mıyım ben kanserli WoW oyuncusu öldü diye yahu ahahah

Üzülmüyorum abicim, bütün server ölse yine üzülmem yani. 5 dakika sonra tamamen unutacağımı bile bile niye "Dayan koçum" diyeyim ki.

kardeşim, varmısın yokmusun programında kutumu açıp üzülüyoruz. hala küçümser davranışlarınla insanlara "ağlaşın" diyerek nereye varacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

0 empati bir adam olduğunu gösterir bu espriyi yapıp, arkasında durman. insan ölmüş, bak misal sen bunun ne olduğunu kavrayamıyorsun. wow oynadığım için bu çocuğu kendime yakın görmüyorum. insanım ben, ben de öleceğim, daha önemlisi annem babam arkadaşlarım vs ölecek.

blizzard reklam için yapmış ya da çocuğu sevindirmek için, ben bilmem; ayrıca bununla ilgili hüküm vermek de bana düşmez. evrensel olan bir genel geçer uygulama vardır bu da ölmek üzere olan bir insanın gönlü hoş tutulmaya çalışılır. kimse söylemeden ben söyleyeyim çabasıyla kafa topuna çıkar gibi aradan süzülmeye çalışmak, böyle bir konuda rahatsız edici.
Sosyal ağlarda paylaş

o good loot muhabbetine ezra bile gulerdi yani, rerero yapmanin anlami yok.

hayatta elinden birsey gelmeyen seyler icin uzulmeyeceksin, tanidigin bile olsa tamam cok koyuyor ama yapacak birsey yok? ben hayatimi oyle yasiyorum en azindan, elimden birsey gelmeyecek seylere kafayi takmam.

oluye ve olume de saygi duyarim cok, asteroth gidip adama kufretmemis, olen kisi de bir wow oyuncusu ve wow icinde guzel bi espri yapmis tam tersine cat diye yapistirdigi icin +rep lik bi olay.

neyse
Sosyal ağlarda paylaş

bayat espri.

bi de bu espriler zaten tepki çekmek için yapılmaz mı? yani orjinalini yapan bile altıyla girmiş foruma. tepki alınca niye hayat felsefenizi anlatıyosunuz? :P

hayır asteroth a değil sadece lafım.ne zaman biri 4chan tarzı yaklaşsa konuya; önce "nothing is sacred" tarzı anarşist genç, tepki görünce "abi aslında öyle değil bi sn. bakın ben olaya şöyle yaklaştım" filan :P ...

Penthesilea said:
o good loot muhabbetine ezra bile gulerdi yani, rerero yapmanin anlami yok.

sanmam çünkü çok bayat. hele o sanal cenazeye raid den filan sonra bu bişey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi iki hafta sonra unutacaksınız bu espriyi, fazla üstüne düşmeyin. "İnsan diilsin" demeye de gerek yok yani herkes empati kurmak zorunda değil ki. Ayrıca bi kitapta okumuştum, biri için üzülüyosan, kendini onun yerine koyup, sen onun yerinde olsaydın ne durumda olurdun bunun bi bakıma simülasyonunu yaparsın, ondan üzülürsün; kısaca yine kendine üzülürsün, diyodu biri.

Yazık tabii, toprağı bol olsun, bu tarz haberler üzerinde durup 1-2 dk düşünmeden edemiyorum, "üzüyo" diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence blizz kötü yapmış bütün iyi itemleri verip çocuğun yaşam amacını almış elinden. Hatta belki de o yüzden kendini bırakıp ölmüş çocuk tukaka blizzard.

Ayrıca loot diyen arkadaşı esefle kınıyorum ayıp lan burda tanımadıkları bir insan için üzülen insanlar var.

Yahu şaka mısınız bazı şeyler ince ve güzel espirilerdir.Mesela ben o Hitler aoe geyiğine neden bu kadar kızıldığını anlamıyorum ben o resmi bir yahudiye gösterdim güldü adam. tadını kaçırmayın bazı şeylerin...
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Abooo sert erkek falan bayağı alakasız kaçmış.

Ölen çocuk WoW oyuncusu, WoW'la pek alakası olmayan bir kişi olmama rağmen ben bile biliyorum bu "Death/Drop/Loot" geyiğini, yazayım dedim konuya "TROLL!!"den girildi "İNSAN MISIN SEN?!!!"den çıkıldı, ben de açıklamasını yaptım.

Hayır NPC'ye çocuğun ismini vericekler "Süper jest ya WoW müthiş oyun, Blizzard harika firma" geyiklerine yeni malzeme çıkacak, ben WoW forumunda olan bir geyiği alıp buraya koyunca /b/ tarzı denyo oluyorum, sert erkek oluyorum.

Ben 31 yaşında 2 yaşında da kız cocuguna sahip biriyim, forumda mesajı gorup linki tıkladığımda bugun hayatta olmayan gülen bir cocuk resmi gördüm, o cocugun babasının basına gelen ve daha binlerce böyle hasta kanserle savasan cocugun basına gelen benim basımada gelebilirdi, aynı sekilde senın basınada gelebilir,biz burda o cocuk öldü diye tören düzenleyelim aglasalım demiyoruz tabiki yarın unutucaz gidecek daha bir cok ölümü unuttuğumuz gibi ama bu alay etmenide gerektirmez insan olan baska bir insanın acısıyla dalga gecmez gecemez..
Sosyal ağlarda paylaş

Wow tamamen REKLAM'ını yapmış yukarda yazan arkadaşa katılıyorum.Genç yaşta bir çocugun ölmesi insanı bir anlık hüzünlendiriyor okadar.

Blizzard madem bukadar önemsiyo çocukları wow'da edit yapçağına açlıktan ölen onlarca çocuğa realda 2 yardım yapsında görelim..Bu işlere karnımız tok yemezler..
Sosyal ağlarda paylaş

Yuh.!

Bir çocuğun ölümüne bu şekilde yaklaşmak sadece bencil yetişmiş kötü ruhlu insanlardan gelir..

Bencil bir insanlada yapılan tartışma hiç bir yere varmaz. Dünyada binlerce insan ölüyor ne yani üzülmem mi lazım diyerek kendi seviyesinde bir demogoji yapmasınında hiç bir getirisi yok.

Bir çocuğun ölümünden espiri çıkaran bir kişi zaten mezarına işemekten çokta farklı birşey yapmamış demektir... Zavallı bir ego tatmini.

Allah yakınlarına sabır versin.. Allah Rahmet Eylesin..
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Ben uyandım da, hala aynı ya fikirlerim.

Senin fikirlerine itaraz eden yokki hangi fikrinden bahsediyorsun sen?? biz burda senin yaptıgın terbiyesizlikten bahsediyoruz Sen kendin dışında kimse için uzulmeye bılırsın banane benim yakınımdan kimse ölmedikce umurumda değil de diyebilirsin bunlar senin insanlığınla kişiliğinle alakalı! , ama bu sana kalkıp burda insanların acısıyla dalga geçme hakkını vermez diyoruz biz sana senin fikirlerin umurumuzda değil.

Allah göstermesin senin bir yakının ölse bu şekilde ve biri sana o soruyu sorsa ne yaparsın?
Sosyal ağlarda paylaş

Tam da fenris'in mesajındaki sebepten cevap yazmayayım da çok da uzamasın demiştim, sürekli cevaplar gelmiş.

fenris said:
tepki alınca niye hayat felsefenizi anlatıyosunuz? :P

hayır asteroth a değil sadece lafım.ne zaman biri 4chan tarzı yaklaşsa konuya; önce "nothing is sacred" tarzı anarşist genç, tepki görünce "abi aslında öyle değil bi sn. bakın ben olaya şöyle yaklaştım" filan :P ...

Yazayım o zaman uzun uzun, belli ki illa bir cevap, bir açıklama, bir hayat felsefesi duymak istiyorsunuz.

Hayatımda görmediğim tanımadığım adama üzülmem demiştim, burada kimsenin de gerçekten "üzüldüğünü" filan sanmıyorum. Hani girip "Yazık ya" "Allah rahmet eylesin" falan yazıp 2 dakika sonra unutuyorsunuz, insan doğası gereği bu olay budur yani. Eğer haberi görüp gözyaşları içinde kendinizi yatağa atıp "NASIL OLUR TANRIM! ADALETSİZ DÜNYA!" diye ağladıysanız da sorunlusunuz demektir.

"İnsanların acısıyla dalga geçmek" nedir yahu? Ne acısından bahsediyosun sen? Her sabahki gibi kalkıp işine hazırlanıp, kahvaltını yapıp çocuklarını da öpüp neşe içinde işine gitmedin mi sen bugün? Nerde acı, ne acısı? Laf işte, sırf "Ölüm" var diye işin içinde, öğrendiğiniz kalıba göre hareket ediyorsunuz, bu kadar basit. Ailesine "LOLOL PWNED!" diye mektup yazarsam, acıyla dalga geçmektir odur işte. Cenazesine gidip mezarına NERFED yazılı çelenk bırakırsam, odur dalga geçmek. Sen acı falan çekmiyorsun, yapacağın EN FAZLA kızlarını düşünüp empati kurmaktır, o da acı değil, dalga geçtiğim bir konu da değil.

"Allah korusun senin yakının ölse de biri gelip sana bunu dese ne yaparsın?" demişsin. Herşeyden önce allah korumuyo, hepimiz ölüyoruz, sistem böyle işliyor. İkinci olarak bana onu söyleyenin kafasını kırarım muhtemelen ama gel gör ki ben gidip ailesine böyle bir şey söylemedim, yara deşme olayı yok. Benimkisi basit bir forum konusuna yazılmış basit bir mesaj, ufak bir gönderme sadece. Gören ve olayın orjinalini bilen gülmüştür, sen bilmiyorsan veya komik gelmiyorsa görmezden gelir geçersin, çok mu zor? Ha bana dersen ki bak ailesi Paticik okumuş, senin mesajını görüp çok üzülmüş, sinir krizi geçirmiş, gidip samimi özür dileyeyim.

Bu mesajı da bitirirken, konu içerisinde güldüğüm tek mesajı alıntılayayım;

Cons said:
o değilde bildiğin wowda edit var ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...