Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyuna nasıl başlarım?

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Yahu çok özendim forumda gördükce:)
Bu download edip girme olayı bittimi?
Nekadar bunun fiyatı?
Bedava olayı nezaman biticek?
Bilgisayar istermi sağlam? (generals ı çalıştırmıyan bir bilgisayarım var)
valla özendim
bende geliyim
çinli keseriz[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
bak eski bi teknoloji var bu işler için. bi kesekağıdını alıyosun. içine sıçıyosun. (evet) sonra adamın paspasının üstüne koyup yakıyosun ve zile basıp kaçıyosun. adam kapıyı açıp üstüne basarak söndürmeye çalışıyo. herşey çok güzel oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

bedava olayı bitti
download imkanı var
oyunun fiyatı 50 dolar ve her ay 15 dolar ödemesi var
ve evet sağlam bilgisayar istiyor ama her bişeyi kapatıp oynarsın yine de

sistem gereksinimleri için www.lineage2.com a bakabilirsin
[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 28 Nisan 2004 23:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye gibi ülkelerde henüz oyun cd olarak satılmadığından download etmen gerekiyor..
www.lineage2.com sitesinden oyunu download ettikten sonra kendine www.plaync.com'dan bir playNC accountu alıyorsun. daha sonra, lineage 2 için 49.95usd'ye aldığın key-code'u kullanarak kendine bir lineage 2 accountu yaratıyorsun. bir aylık oyun beleşe geliyor. ardından gelen her ay için 14.95usd ödemen gerekiyor.

neredeyse her MMORPG gibi :)
tavsiye ederiz, bizle aynı serverda olduğun sürece yardım da ederiz.[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ascraeus, 29 Nisan 2004 00:24 tarihinde demiş ki:
ya ben acc almayı dusunuyorum da okulda laptopla oynayabılırım anca ve p celeron 2.2 256 ram g force 2 gıbın de ekran kartı var laptopun, buna yakın bı konfıgurasyonla oynayan kımse varsa nasıl oynadıgını soyleyebılır mı ?

celeron 2.2 düşük grafik konfigürasyonlarında sorunsuz çalışır. geforce 2 de çalıştırır, sadece ayrıntı elde edemezsin. burda en büyük sorunun ram. 512de bile zorlamıyor değil.[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben p4 2.6, 1 gb ram, radeon 9800 pro ile minimum frame seçtiğimde bile şehirlere girişte takılabiliyordu az da olsa , ona göre hesap edin konfigürasyonun kaldırıp kaldırmayacağını :p[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

şehirlerdeki durum istisna ama
zilyon tane adam olduğu için biraz takılma normal, 10 tane mmo oynamışımdır hepsinde de oluyordu bu

tabi 500 kişinin saldırdığı, 500 kişinin de savunduğu bir kalede durum ne olur bilemiyorum :)

lag olmasa da sistemler iflas edebilir[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

pardon ben çözünürlüğümü yazmamışım , 1600x1200'de oluyordu bu, düşürülürse faydası olabilir tabi[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 29 Nisan 2004 00:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bende 128 ram var ühü
lan 50 dolarda pahalıymış
ya siz hangi serverda oynuyorsunuz yani herkez aynı yerdemi[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
bak eski bi teknoloji var bu işler için. bi kesekağıdını alıyosun. içine sıçıyosun. (evet) sonra adamın paspasının üstüne koyup yakıyosun ve zile basıp kaçıyosun. adam kapıyı açıp üstüne basarak söndürmeye çalışıyo. herşey çok güzel oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe bence siz sabit bir server seçene ve ben bilgisayarı yeniliyene kadar geçikicem:D[signature][hline]horacegoesskiing, 21 Nisan 2004 19:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 29 Nisan 2004 00:40 tarihinde demiş ki:
pardon ben çözünürlüğümü yazmamışım , 1600x1200'de oluyordu bu, düşürülürse faydası olabilir tabi

gel beni katlet dio bu adam :P
alla bilir her sey de highdadir? :) ondan sona sehirde takiliom ben :P[signature][hline]
Crean Frostfel Master Medic on Eclipse / Frostfel Dark Elf Mystic/Fighter On Bartz
Captain of the Amarr Battleship Vampire / Member of Dreamsmiths
"Who wants to live forever?"

[Bu mesaj Creel tarafından 29 Nisan 2004 02:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gludio castle town'da acaip bi problem var... 1280*1024 AMD 2.6, Radeon 9600XT ve 3 fps falan oluyo resmen :) inşallah fark edip hakkında bişey yaparlar. minimum frame seçersem o zaman delş hızlanıyo gerçi, townlardayken minimum frame kutucuğunu seçmenizi tavsiye ederim.

bu arada, townlara girerkenki o ufak takılmaların nedeni sistemden kaynaklanmıyor, oyunda load ediyor aslında. townlar en kompleks yüzeylere artı çok oyuncuya sahip olduğundan makina hard diskten deli gibi bilgi okuyo girerken. bu da nolursa olsun ufak takılmalara sebep olur.[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

bu zannedersem karakedinin dediği gibi internetsel bir sorun, bir çok kişi orada bilgi giriş çıkışı yapıyor olduğu için (oturuyor olsalar bile) aslında bilgisayar değil bağlantı kasıldığı için takılma oluyor

ama o bölgelerde bilgisayarın da çatur çutur ağladığını duyuyorum =)[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 29 Nisan 2004 13:08 tarihinde demiş ki:
bu zannedersem karakedinin dediği gibi internetsel bir sorun, bir çok kişi orada bilgi giriş çıkışı yapıyor olduğu için (oturuyor olsalar bile) aslında bilgisayar değil bağlantı kasıldığı için takılma oluyor

ama o bölgelerde bilgisayarın da çatur çutur ağladığını duyuyorum =)

bağlantı nedeniyle takılsa FPS'm düşmezdi. yine kameranın açısını rahatça değiştirebiliyor olmam gerekirdi. ayrıca elf şehrinde çok daha fazla oyuncu olmasına rağmen yavaşlık hissetmiyorum. ha bi de, minimum frame yapınca herşey hızlanıyor. internetsel bir problem olması bu durumda imkansız. zaten orada oturan 6-7 kişi oluyo genelde.[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

baglantı ile fps düşmez olur mu?

oyun objeleri ve yerlerini sana göstermek için sunucudan bilgi beklerse öncelikle oturup onun gelmesini beklersin. (baglantın kesildiginde inventorynide açamıyorsun mesela)

mesela A şehrinde kuzeye bakıyorsun, saga dogru dönmek istiyorsun ve mouseu saga doru donruyorsun, client servera ben saga donuyorum ekrana ne basayım orada ne var sorusu gönderiyor, sen dönebilmek için serverin sana bu cevabı göndermesini bekliyorsun, beklerkende dönemiyorsun, daha dogrusu dönüyorsun ama serverın sana bilgi verdigi oranda donuyorsun, doyrki bina var onunde X adlı human bekliyor, sagında Y adlı player kosuyor ekran kartıda bu objeleri ciziyor.

oyun FPS ve grafik olarak (detayları indirdiginizde) hardware sorunu pek yansıtmıyor, ama şehre girerken yuzlerce kişi bişi satıyorsa işte o zaman o kişilerin ve kişilerin üzerinde selling bilmemne buyin hede laflarının gelmesi süresinde 10 sn falan takılıyorsunuz, ama bir sefer yüklediginde rahatca biraz önce dönemediginizyerde sala sola kolaylıkla dönebiliyorsunuz.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Karakedi of Bartz - Lvl 19 Human - Healer
Karakedi of Gustin - Lvl 21 Elf - Scout
KaraElf of Gustin - Lvl 18 Dark Elf - Mage
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada çok bilmişlik taslamıyım, oyunu ben kodlamadım sonuçta. ama benim yaşadıklarıma göre oyun bu mantıkla çalısıyor.

aksi halde benim dandik makinada sürünüyor olmam gerekiyordu.

aksi halde sehre sadece girdigim anda degilde şehirde oldugum her an kasılma durumunu yaşıyor olurdum.

vs vs vs.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
karakedi, 29 Nisan 2004 14:05 tarihinde demiş ki:
bu arada çok bilmişlik taslamıyım, oyunu ben kodlamadım sonuçta. ama benim yaşadıklarıma göre oyun bu mantıkla çalısıyor.

aksi halde benim dandik makinada sürünüyor olmam gerekiyordu.

aksi halde sehre sadece girdigim anda degilde şehirde oldugum her an kasılma durumunu yaşıyor olurdum.

vs vs vs.

bağlantım çok kez kesildiğinden biliyorum, eğer makina server'dan "orda ne var" sorusuna cevap alamazsa hiç bişey göstermiyo, ya da önceden orda ne varsa onu göstermeye devam ediyo. sonuçta oradaki binanın varlığını serverdan almıyo, o disk'te kayıtlı bir bilgi. o yüzden hız problemi yaşanmaz. yani son derece eminim bundan.

bu mantığa göre 56k ile bağlananlar makinaları 7 GHz bile olsa çook yavaş etrafa bakarlardı. bu mantığa göre yazılan bir oyun olmasın daha iyi :)

ha bi de, gludio en tenha şehirlerden biri. elf şehrinde yaşamadığım problemi eğer senin dediğin gibiyse neden gludio'da yaşiyim?

PS: zaten şehire sadece girerken değil şehirde olduğum her an yavaşlık durumu oluyo.[signature][hline]the errorist

[Bu mesaj mayfer tarafından 29 Nisan 2004 14:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gludio en kalabalık şheirlerden biri, ortada yüzlerce kişi item satıyor. zaten level 20 olanın ugrak yeri oldugundan en kalabalık olması dogal.

client server olayında ise sabit objeler client tarafında zaten, mesela ev bina vesaire oyunun icinde ve sabit geliyor. oyun ile sürekli data transferi yaptıgınız bilgilerin zaten bir kısmını optiondan ayarlıyorsunuz.

npc isimleri, plyer isimleri monster isimlerini göster/gösterme secenekleri bunu gösteriyor. sırf bunlarla ilgili bir bölüm var ayarlanabilir durumda olan.

bunun en basit göstergesi şehire sadece girişde kasıyor, ortada oturan bişiler buying, bişiler selling yapan oyuncuların ve bina icerisindeki npclerin bilgileri geldikten sonra şehir içerisinde çok rahat bir şekilde dolaşıyorsunuz. sadece bu bilgiler toplu olarak ilk geldiginde bilgisayar kasıyor.

[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...

[Bu mesaj karakedi tarafından 29 Nisan 2004 15:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...