Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wotlk Talent Teorileri

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

betada elemental gear/enhancement specle 6k dps yapan tipler vardı. 2 tane 1.4 caster daggeri ile nerdeyse 2 saniyede 1 instant lava burst attılar attılar sonra msw nerf yedi sdfsd. gerek yok öyle caster silahlarıyla denemene. al eline 2 tane 2.6 lık bişeyler keyfine bak. şahsen ben çok eğleniyorum 8/53 le. aklın yolu bir zaten başka işe yarar bi spec yok şu anda enh için(pve)
Sosyal ağlarda paylaş

işte o kadar buff varken dps yerlerde olunca pek işe yaramıyoruz :) neyse ki farkındalar, ghostcrawler yazmış elemental dpsi beklediğimizden düşük çıktı diye dalga geçer gibi. aylarca beta forumlarında yazıldı çizildi elementalın ne kadar geride olduğu, yeni kabul ediyorlar bunu.

bir de talent tree berbat elementalın. LB/FS/LvB rotationa katkı yapan o kadar az talentımız var ki, treenin yarısından çoğu filler, saçma sapan totem talentları, conviction ve unrelenting storm hala 5 rank.. bunların düzelmesini umuyorum. bir balance druide bakıyorum içim gidiyo resmen o kadar güzel talentları var ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
bir balance druide bakıyorum içim gidiyo resmen o kadar güzel talentları var ki.

uzaktan bakma gel yanımıza uhahffa

bu arada wrath üzerine kurulu talentta 1350 dps'e kadar çıktım(normalde 1000-1050 falandı) balance'da, akşam eve gidince birde dot ve starfire'a göre kuracam talentları bakalım ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
işte o kadar buff varken dps yerlerde olunca pek işe yaramıyoruz :) neyse ki farkındalar, ghostcrawler yazmış elemental dpsi beklediğimizden düşük çıktı diye dalga geçer gibi. aylarca beta forumlarında yazıldı çizildi elementalın ne kadar geride olduğu, yeni kabul ediyorlar bunu.

bir de talent tree berbat elementalın. LB/FS/LvB rotationa katkı yapan o kadar az talentımız var ki, treenin yarısından çoğu filler, saçma sapan totem talentları, conviction ve unrelenting storm hala 5 rank.. bunların düzelmesini umuyorum. bir balance druide bakıyorum içim gidiyo resmen o kadar güzel talentları var ki.

evet çok haklısın, betadaki haliyle (eğer class leader yada gm değilsen) kimse raide elemental shaman almaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kullandıım PVE-Muti build: 51/5/5
Wotlk'de kullanacağım Muti build:
51/13/7
(Partide Retradin veya EleShammie varsa Master Poisoner almaya gerek yok :p)
PvE için kullanılcak daggerların sanılanın aksine hızlı olması lazım. FA ve Poison proclamalı bol bol. Şuanlık en iyi dagger comboları:
2x Fang of Kalecgos
Trackers Blade-Messenger of Fate
Edge of Oppression-Swift Blade of Uncertainity
Ha bir de hit olayından bahsediim. Eğer partide Misery varsa 176 hit cap yeterli poisonları ıskalamamak için. Yoksa 200-210 Civarı hit lazım. Bu capi geçtikten sora Agi ağırlıklı gemler daha fazla dps veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Warlock Destruction (7/3/51) http://www.wowhead.com/?talent=I0xMZcZVcGVr0uVcAocp

CoE > Chaos Bolt > Corr. > Immo. > Incin.

kişiye bagli improved life tap birakilip ( 0/3/58 ) http://www.wowhead.com/?talent=IZcZVcGqr0uVsAfct şeklinde de yapilabilir. rotasyon açisindan ilki daha rahat.

Corr ve imp glyphleri kullaniliyor her ikisindede.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
50-11-0 cok iyi.

Ben anlamıyorum neden improved revive pet, yani çokmu kullanıyosunuz speli çokmu lazım az mana çok sağlık mevzusu ? Invigorationa hiç vermemişsin. Raide BM hunterları o talent için alcaklar zaten neden sıfır. Beast mastery de ise o kazandığın 4 puanla yapıyosun zaten petini süper bence verilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Raidde her zaman aksilikler olup pet yatabilir. Pet yatınca onu reslemessen dps'in yalan olur. 10 saniye yerine 4 saniyede reslemek elbette önemli, kalkan petinde daha yüksek hp ile kalkması hemen tekrardan ölmesini engeller.

Invigoration sadece kendine mana veriyor, kim niye hunterı bu talent için alsın raide. Eee yeni Aspect of the Viper dan sonra mana zaten bir sorun olmadığı için gerekli bir talent değil.

Beast mastery evet çok güzel ama level 70'de onu alırsan Go for the Throat alamıyorsun ve Go for the Throat alamassan bu durumda petin focussuzluktan dps yapamıyor ve exotic pet hiçbir işe yaramadan boş boş focus dolmasını bekliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

draco mortis once bi oku invigoration ne ise yarıyor ondan sonra gel. revive pet cok onemli, yerine dps arttıran bi talent yok. armor yada hp alınabilir ama bence revive cok daha kullanisli. aslinda freemoon soylemis gereken herseyi. focus olmadan aldigin exotic pet oyle bakar anca melül melül. 4 extra puanla gelecek dps tabiki iyi ama focus olmadiği zaman isler cok degisiyor malesef. ayrica raide bm hunterlari super dps yaptiklari icin ve butun raide %3 dmg increase buff sagladiklari icin alicaklar, yanlislik olmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
BM (hit capped)

Animal Handler artik hicbiseye yaramiyor, cunku pet sizin hit ratinginizi aliyor.

Animal Handler'ı expertise vericel şeklinde değiştiriyorlar, yine ne kadar dps artığı sağlar bilemiyorum, muhtemelen olmazsa olmaz olacak gibi.

Ancak Mortal Shots'ı 5' lemek yerine, CS 3'lenirse daha çok dps artışı olur gibi, ya da yeni gelicek Animal Handler'a.

Onun dışında şu andaki 70 level BM talenti için tek tartışılan şey Longevity ve Cobra Strikes: ikisi toplam 6 talent point istiyor ancak bu levelde elimizde 4 kalıyor GftT olmassa olmaz çünkü. Orada da CS'nin teoride daha çok dps artışı sağladığını tartışmışlar. Ben Berserker's Call kullandığım için 3/3 CS werdim, BW yi yine 2 dk da bir açıyorum trinketle boostlamak için şu anda bilmiyorum ne kadar doğru bi' iş, ancak pasif trinketlerle Longevity daha çok DPS verir gibi sankim. Zaten 1/3 longevity herhangi bir combat'ta extra BW açmamıza yaramaz, sadece pet cd'lerini düşürme amaçlı olur.

Arada çok da uçurum olmuyor gördüğüm kadarıyla CS/Longevity 2 lisinde, ancak Go for the Throat kesinlikle olmassa olmaz, tek talent point'le 150 dps üzeri bir kazanç.

MM ve Survival tree'lerini deneyemedim ancak MM'nin şu anda BM ile kafa kafaya dps yaptığını görüyorum WWS loglarına bakınca. Başarılı olmuş gibi geldi şimdilik, ancak Beast Mastery talentiyle level 80'de BM dps için daha ön plana çıkar gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

o postu attigimda expertise olayi yoktu. sadece hit veriyordu ve gereksizdi yani. daha sonradan expertise a cevirildi, tahminen pete yaklasik %5 civari dps sagliyacak bosslarda.

longevitiy konusunda biseyi hatirlatmam gerek. sadece senin cdleri deil ayrica petin cdleri de düsürüyor. yani her türlü karlısın 3/3 aldıgında.

gftt olmazsa olmaz talent. ama gordugum kadarıyla lvl 70 itibarıyla 5/5 kindered spirits + 1/2 gftt aldıgımda 4/5 ks + 2/2 gftt den daha fazla dps yaptım dummylerde.

animal handler'in ne kadar ise yarayacagina bagli olarak lvl 80 icin 52/14/5 yada 53/13/5 düşünüyorum. ama dedigin gibi mortal shotstan 1 puan 3/3 cs'ye aktarilabilir. yada improved trackingten de kesilebilir. 80 de gorucez.
Sosyal ağlarda paylaş

rapid killing, mortal shots ve gfft u fullemek yerine improved tracking e vermek cidden deger mi? Levellarken belki iyi olabilir ama ilerde boss fightlarda dps dususu cok olabilir.
ayrica gfft fulleyip fullememek pet e gorede degisebilir (kac adet focus istiyen ability si olmasiyla dogru orantili olarak)
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:
ben holy prieste 80de böyle bişey düşündüm
Bu

gönül isterdi guardian spiritte alayım ama sanki divine spirit + imp divine spirit daha mantıklı gibi 160 heal up ve 80 spirit sonuçta siz ne dersiniz?

Ben böyle bir talent düzeninin işevsel olacağını düşünmüyorum. Bir karar vermen lazım ya holy priest olacaksın ya da discipline.

Beta accountum yok ancak yinede rahatça söyleyebilirim ki bu en popüler holy buildi olacak.

http://www.wowhead.com/?talent=bVf0zhZcxtzf0qihVIst

Lightwell'in kullanışlı olacağı encounterlardaysa Lightwell 1/1 Divine Providence 4/5 ya da Test of Faith 2/3 şeklinde bir değişime gidilebilir.

Lightwell Rank 6
17% of base mana 40 yd range
0.5 sec cast 3 min cooldown

Creates a Holy Lightwell. Members of your raid or party can click the Lightwell to restore 4620 health over 6 sec. Attacks done to you equal to 30% of your total health will cancel the effect. Lightwell lasts for 3 min or 10 charges.

Neler değişti... Bi kere daha çok healing veriyor. 10 charge ve spam yapılamıyor. 3 dk CD var ve eskisi gibi alınan damage ile etkisini yitirmiyor. HPnin %30'u kadar damage alınması gerekiyor etkisini yitirmesi için.

Lightwell es geçilmemeli diyor Ghostcrawler. Daha önceden söylediği gibi bufflanmış hali bile TBC için çok etkili değil çünkü birçok encounter grubun birbirinden uzakta savaşmasını zorunlu kılıyor bu Lightwell'i kullanışsız hale getiriyordu. Ancak WOTLK ile işler değişecek ve daha yararlı bir hale gelecek diyor. DPSerlar kafasını kaldırıp buna tıklar mı bilmiyorum, WOTLK gelince göreceğiz..

Keşke bu talent değişse diyorum. Lightwell'i trainerlardan öğrenebilsek ve yerine daha yararlı birşey gelse. Mesela raide health ve mana regen verebilecek bir büyü ya da her priestin arzusu olan holyform.

SWP'deki Sunblade Dawn Priestler gibi ışıl ışıl parlardık ne güzel :)

Holyform
40% of base mana
Instant cast
Assumes a Holyform, increasing healing dealt by 25% and reducing melee damage taken by 20%. Holyform lasts until cancelled.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...